Door de wind Wüst herovert het 3 kilometer-goud SCHAATSEN WK AFSTANDEN Sven Kramer zette in Zuid-Korea een nieuwe stip op de horizon. Weer een wereldtitel, weer een land afgevinkt waar hij de beste en snelste schaatser is. 22 'Flelaas, tweede gele kaart Elvis blijft staan' Of het nu op hoogte is of op zeeniveau. Op een buitenbaan of onder een dak. Om de hoek in Thialf of aan de andere kant van de wereld. Met wind mee of wind tegen. Sven Kra mer levert altijd en overal. Ook in Gangneung, de olympische gast heer van volgend jaar, heerste Kra mer gisteren als een vorst over zijn 5 kilometer. De Zuid-Koreaanse stad is de vijftiende plek op aarde waar hij een Europese of wereldtitel op zijn naam schreef. Het was, all round en afstanden opgeteld, zijn 26ste wereldtitel. Gangneung ligt aan de Japanse zee. Daar verwacht je dus tijden die ongeveer gelijk liggen aan die van Thialf. Of eigenlijk wat langzamer, want de hal is pas net geopend, het ijs ligt er net twee weken in. Dat Kort Van Persie mist drie duels Robin van Persie is door de Turkse bond voor drie wedstrijden geschorst. De aanval ler van Fenerbahqe krijgt de straf voor het provoceren van het Besiktas-publiek na zijn goal in het bekerduel met die club (0-1). In de derby stak Van Persie zijn tong uit. UEFA eist zestien WK-tickets In de nieuwe opzet van het WK voetbal met 48 landen moeten er zestien in plaats van dertien Europese landen meedoen. Die eis gaat UEF A-voorzitter Aleksander Ceferin neerleggen bij de FIFA. Daarnaast is het ver zoek dat de Europese landen verdeeld wor den over de zestien groepen, zodat ze elkaar pas later in het toernooi tegenkomen. Van Praag weer kandidaat Michael van Praag heeft zich opnieuw kan didaat gesteld voor een plek in het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA. De 69- jarige bondsvoorzitter van de KNVB be hoort tot de dertien kandidaten die begin april strijden om acht plaatsen. Baguet Kameroen Giani Drenthe stopt, wordt rapper Royston Drenthe stopt definitief met voet ballen. De ex-speler van Feyenoord en Real Madrid, die eenmaal uitkwam voor Oranje, zet er op 29-jarige leeftijd een punt achter en gaat verder als rapper Roya2faces. Het voor spelde grote talent kwam er nooit echt uit. Sinds afgelopen zomer was hij clubloos. Flitsen Quote van de dag gedragen naar goud Rik Spekenbrink Gangneung VOETBAL VOETBAL VOETBAL (I Oud-wielren- ner Serge Ba guet (47) is gisteren over leden aan de gevolgen van darmkanker. Baguet won in 2001 een Tour- rit en werd in dat jaar derde in de Amstel Gold Race. Door de eind zege van de Afrika Cup is Kameroen gestegen van plaats 62 naar 33 op de we reldranglijst. Verliezend fina list Egypte is twaalf plekken geklommen en staat nu 23ste. Dat is slechts twee plaatsen onder Oranje. vrijdag 10 februari 2017 GANGNEUNG Ze kwam scheel over de finish, kon haar eigen tijd aanvankelijk niet lezen op het enorme scorebord, maar toen Ireen Wüst (foto) de 3.59,05 uiteindelijk zag staan was ze dik tevreden. Ze deed het op de 3 kilometer 'op z'n Wüsts'. Volle bak van start, langzaam maar zeker hele maal kapot gaan, maar de snelheid niet uit het oog verliezen. „Meer zat er gewoon niet in, dan heb je het goed gedaan en is het afwach ten." Omdat Wüst in rit 5 startte, moest ze nog wel een tijdje billenknijpen. Martina Sablikova, haar grote rivale, is op belangrijke toernooien vaak ook net wat beter dan bij een gemiddelde we reldbeker. Dat was nu ook zo, de iele Tsjechi sche redde het met zes slagen op het lange eind en hield haar race keurig vlak. Daardoor durfde Wüst niet te kijken, maar ondanks twee snelle slotrondes kwam Sablikova een halve tel tekort: 3.59,65. Ook Wüst twijfelde niet over het feit dat enige rugwind haar tijd ten goede was gekomen. „Ik stond hier dinsdag helemaal alleen op het ijs en toen wapperden de vlaggen ook." Na vier jaar is het 3 kilometer-goud terug in de kast van Wüst. Die was heel de week in Korea al goed gehumeurd. Ze voelt zich er thuis, en niet alleen vanwege het spandoek 'Goirle groet Ireen' dat in de Oval hangt. Ze ziet zichzelf er volgend jaar al rijden met de olympische rin- gen aan de wand. „Ik vind het hier fijn en de baan ligt me goed, dat is helemaal een goed teken." Ze kreeg aanvankelijk de verkeerde me daille omgehangen, die van de 5 kilometer voor mannen. „Die is van Sven", voorspelde ze nadat ze hem had omgewisseld voor de goede. <H Andrea Giani is benoemd tot bondscoach van de Duitse volleyballers. De 46-jarige legende, die liefst 474 keer uitkwam voor Italië, volgt de Belg Vital Hey- nen op. VOETBAL De voorzitter van Go Ahead, Edwin Lugt, baalt dat de onterechte tweede gele kaart van Elvis Manu niet wordt kwijtgescholden, maar heeft ook goed nieuws: de KNVB gaat naar regelwijziging kijken. Tennisser Robin Haase is gestrand in de achtste finales van het ATP-toernooi in Sofia. Hij verloor van de Serviër Victor Troicki. Luis Suarez is twee wedstrijden geschorst na zijn twee gele kaarten in de halve finale van de beker. De speler van FC Barcelona ging tevergeefs in beroep tegen de tweede. Rolf Thung stapt na zes jaar op als voor zitter van tennisbond KNLTB. De oud-tennis ser wil zich volledig kunnen concentreren op zijn eigen bedrijf. Vicevoorzitter Eric Wilborts neemt als vicevoorzitter zijn taken waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22