Aretha Franklin zwaait af Petitie Lubach over de helft 'Tweeling voor Clooney' 21 PRILLE LIEFDE? De petitie die in de VS werd op gezet na een satirisch item in Zondag met Lubach, waarin Ne derland zich presenteert aan presi dent Trump, heeft ruim de helft van de benodige supporters ge haald. Al meer dan 53.000 mensen hebben de oproep aan het Witte Huis getekend om Nederland, na de VS, officieel als 'tweede land' te erkennen. De petitie staat op een website van het Witte Huis waarop bur gers dergelijke verzoeken kunnen indienen. Wanneer 100.000 men sen de petitie binnen een maand tekenen moet de Amerikaanse overheid met een reactie komen. De termijn loopt op 23 februari af. Lubachs video ging eind januari de hele wereld over. Tientallen miljoenen mensen zagen het film pje. Inmiddels zijn er vele spin offs gemaakt. De Duitse komiek en televisiepresentator Jan Böhmer- mann moedigde andere landen aan om eenzelfde video te maken. Deze zijn verzameld op de website everysecondcounts.eu. De teller staat inmiddels op achttien. Het roept allerlei prettige herinneringen op. Vergeet niet dat wij op de set zijn opgegroeid. vriend van het koppel be vestigt tegenover pers bureau AFP dat Amal in verwachting is van een tweeling. Al maanden doen geruchten de ronde dat Amal in verwach ting is. Zowel de 55-ja- rige George als zijn 39-jarige vrouw hield echter de lippen op elkaar. De bron van AFP wil anoniem blijven en heeft geen details gemeld over het geslacht van de baby's en de uitgere kende datum. Eerder werd ge fluisterd dat er een jongen en een meisje op komst zouden zijn. De Libanees-Britse Amal, mensenrech tenadvocate van be roep, en wereldster George traden in 2014 in het huwelijk in Vene tië. De acteur was al eerder getrouwd met actrice Talia Bal sam van 1989 tot 1993. Van kin deren kwam het echter niet. ter, over de wereld. Supervisor Eddie Newquist rekent voor: „Alle spullen worden in minstens 40 containers vervoerd. Het duurt een paar maan den voordat de tentoonstelling is in gericht. Elke locatie is anders." Zweinstein De bezoeker waant zich al bij het be gin in het Zweinsteinkasteel. Een van de eerste ruimtes toont een replica van de leerlingenkamer van Grif- foendor, waar de kostuums van Harry Potter en zijn vrienden zijn uitgestald. Achter het volgende gor dijn bevindt zich de slaapzaal van de jongens, waarin een nogal krap ogend hemelbed staat dat ooit de slaapplek was van Ron Wemel, de roodharige vriend van Potter. In de Zwerkbalzone, gewijd aan de favo riete sport van de toverheld, kunnen de bezoekers zelf een bal gooien om hun vaardigheid te testen. Wie een hoofdtelefoon huurt, kan de filmmakers over hun ervaringen horen praten. „Ze praten vooral over hun passie. We gaan geen ge heimen over de filmopna men prijsgeven. De magie van de films mag niet worden verbroken", aldus Newquist. Ter opluistering van de Nederlandse opening wa ren gisteren twee acteurs, de tweeling James en Oliver Phelps (de twee ling Fred en George We mel uit de film) aanwezig. Ook zij raken geëmotio neerd wanneer zij de me morabilia bekijken. „Het roept allerlei prettige herinneringen op", zegt James. „Vergeet niet dat wij op de set van Harry Potter zijn opge groeid. Het is voor eeuwig een be langrijk deel van ons leven. We kre gen privéles tijdens de opnamen, sa men met Daniel Radcliffe (de acteur die Harry Potter speelde, red.). Ons huiswerk deden we tijdens de opna men. We gebruikten wel een ganzen veer, een balpen kon natuurlijk niet." De tweeling (inmiddels 30 jaar oud) heeft nog steeds contact met zijn tegenspelers. Hoewel de twee belangrijkste sterren - Radcliffe en Emma Watson (die het personage Hermelien Griffel speelde) - drukbe zette carrières hebben, lukt het soms om een spontane reünie te organise ren. Oliver: „Als we samen zijn, pak ken we de draad weer op alsof we el kaar de dag daarvoor nog gesproken hebben." Merchandising Een tentoonstelling als Harry Potter kan niet zonder een winkel vol mer chandising. Claudia Druppers uit Utrecht, een van de eerste bezoekers, heeft haar 8-jarige dochter meegeno men. „Nee Fiona, we gaan vandaag niets kopen!" De prijzen van de merchandising zijn niet mals. De uil kost 30 euro, een toverstok 40 en de populaire Griffoendorsjalen doen 22 euro. Ook is er snoepgoed in de aanbieding: een bescheiden zakje karamelkevers gaat voor 10 euro over de toonbank. De expositie is tot en met 30 juni in Utrecht te bekijken. Daarna gaat het Harry Pottercircus op weg naar een volgende bestemming. Organisator Newquist schat dat de wereldtour minstens tot 2020 zal duren. „Bin nenkort maken we bekend wat de volgende tussenstop wordt. De belangstelling om dit evenement in huis te halen is overweldigend." Aretha Franklin gaat met pen sioen. Na de release van haar al bum in september geeft de Queen of Soul er na 56 jaar de brui aan, zei de 74-jarige zangeres tegen een lo kale tv-zender in Detroit. Haar laatste wapenfeit wordt een album waarvoor ze met Stevie Wonder de studio in duikt. Mis schien dat ze daarna nog wel eens iets zal opnemen, maar de zange res gaat in ieder geval niet meer optreden. Ze wil meer tijd vrijma ken voor haar kleinkinderen. „Dit was het", zo citeerde ze Michael Jackson toen hij zijn af scheid aankondigde. Wel blijft ze na de plaat nog 'een aantal selecte din gen doen' om zichzelf bezig te houden. „Ik voel me een rijk mens en mag mij gelukkig prijzen hoe mijn carrière is verlopen. Het is niet zo dat ik nu wegga en niks meer ga doen. Dat zou ook niet goed zijn." De laatste jaren kampte Aretha met gezond heidsproblemen. Vorig jaar zong ze bij een eer betoon aan Carole King haar hit You Make Me Feel Like a Natural Woman, wat Obama tot tranen toe roerde. vrijdag 10 februari 2017 Volop speculatie in de Britse media: Tom Jones en Priscilla Presley zouden elkaar gevonden hebben. Jones (76), sinds een jaar weduwnaar, laat evenwel weten dat dat zij 'al heel lang vrienden' zijn. „Ze is een charmante dame en we genieten van onze avondjes uit samen", aldus de zanger, foto Hollandse hoogte MA Op de expositie is (met de klok mee) de slaap zaal te zien, de Tover- school- trofee, een re plica van de Zwein- stein Ex press en zwerkbal attribu ten. 44 —James Phelps, acteur Het lijkt er nu toch echt op dat George en Amal Clooney voor het eerst ouders worden. Een www.harrypotterexpo.nl. Toe gangsprijzen vanaf 14,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21