20 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Na de boeken en de films is er nu de tentoonstelling. In de Utrechtse Cinemec-bioscoop kan de grote schare liefhebbers terecht bij Harry Potter The Exhibition. „Er zijn fans die zo emotioneel worden dat ze in huilen uitbarsten." Dit jaar mogen 800.000 jongeren voor het eerst stemmen. Daar gaat de NPO ze bij helpen. De jongeren- radiozenders FunX en 3FM duiken in de we reld van de verkiezingen. Op televisie bij NPO 3 duikt ex-Tweede Kamerlid Myrthe Flilkens in What The Hague?! in de wereld van de politieke campagnes. Ja, de NPO duikt in de wereld van de jongere. Op 3FM schuiven de lijsttrekkers bij de jocks aan, die duiken eigenlijk met de jocks de studio in zeg maar, en Michiel Veenstra gaat, omdat muziek meer zegt dan duizend woorden, op zoek naar de essential tracks van de lijsttrekkers. Wow, supertof. Topidee. Favoriet van Asscher: David Bowie - Asscher to asscher of Four Tops met Don't walk away. Jan Dijkgraaf van GeenPeil: Cut, Tune in, tune out. Over Jan Dijkgraaf gesproken, hij gaat, in navolging van 50PLUS, ook een in ternetradiozender beginnen. En dan is er ook nog voor de jongeren de Partijwijzer. Ik citeer de NPO-site: „Ben je jong en weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Of is het zelfs je eerste keer? Blijf dan even lezen. Waarschijnlijk heb je wel eens van Stemwijzer en Kieskompas ge hoord. Voor jou hebben we een jongerenva- riant gemaakt, om het makkelijker te maken om op 15 maart in het stemhokje een keuze te maken." Deze toon is denk ik rechtstreeks gekopi eerd uit een vrijen-doe-je-zo-boekje. „Waarschijnlijk heb je wel eens gehoord van een erectie of een ejaculatie. Als je daar meer over wilt weten, blijf dan even lezen. Wij hebben een aantal zaken op een rij gezet om alle eerste keren van meiden en gasten mak kelijker te maken." Elders op de NPO-site lees ik koppen als: Wat jullie willen weten over de verkiezingen. Of: Dit moet je weten over de Tweede Kamer. Gaaf allemaal natuurlijk van de Publieke Omroep, maar is die toon niet, nou ja, hoe zeg ik dat, een beetje debiliserend? Ik had er als jongere een verschrikkelijke hekel aan om zo te worden aangesproken. Je hoorde in die toon altijd de goedbedoelende oudere die een beetje populair probeerde te doen om dichterbij de jongere te komen. Het was de godsdienstleraar die een stukje op een brommer van een net zestien geworden leerling ging rijden. Ik ben benieuwd of het gaat werken. Ik stay tunedl Quote van de dag Petitie Lubach loopt goed Drake in 2016 meest verkocht e magische we reld van de tove naarsleerling is nu voor iedereen te betreden. In de tentoonstelling Harry Potter The Exhibition, gisteren geopend in Utrecht, zijn tal van attributen uit de films - decors, kostuums, toverstok jes, bezemstelen en zelfs een kopie van de Zweinstein Expresstrein - te bewonderen. Ruim vier miljoen bezoekers heeft het evenement - dat eerder onder Je merkt hoe belangrijk Harry Potter in de levens van mensen is meer in Boston, Shanghai, Toronto, Brussel en Tokio plaatsvond - inmid dels getrokken. De bezoekers reage ren uitlopend op de tentoongestelde waren. Julie Jentzen, een van de sa menstellers: „De expo maakt veel emoties bij de bezoekers los. Je merkt hoe belangrijk Harry Potter in de le vens van veel mensen is, van groot ouders tot kleinkinderen. Ik heb een Zweedse tiener in huilen zien uitbar sten toen zij oog in oog kwam te staan met de spullen uit de films. Aziatische bezoekers lopen vooral te fotograferen." Sinds 2009 toert de Potter Exhibi tion, oppervlakte 1.400 vierkante me lk schrik elke ochtend weer: oei, wat een heftige wallen, wat zie ik eruit! Jongere Reageren? vincent@persgroep.nl TELEVISIE De petitie op een site van het Witte Huis na een item uit Zondag met Lubach heeft al ruim 53.000 stemmen gekre gen. Lubach riep de VS op Neder land officieel als 'tweede land' te erkennen. Er zijn 100.000 stem men nodig. MUZIEK Drake heeft in 2016 wereldwijd de meeste pla ten verkocht. Op basis van verkochte cd's, downloads en streams bleef de rapper David Bowie en Cold- play voor. Adele was in 2015 nog de bestver kochte artiest. vrijdag 10 februari 2017 Harry Potter levensecht Ab Zagt 44 —Eddie Newquist, supervisor —Maar daarna denkt Lucille Werner (in Wendy) al snel: nou ja, niks aan te doen, trekt vast wel bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20