of Zeeland Achtergelaten trailer Rilland bevat grondstoffen voor 1 miljard xtc-pillen Isabel gaat vanavond voor plek in de finale Harry Potter in Utrecht Licht, lucht en ruimte in huis: Oplegger op parkeerterrein blijkt een mobiele opslagplaats van producenten van synthetische drugs. Walcheren Tentoonstelling maakt veel los bij fans In Binnen&Buiten Grondstoffen voor de productie van liefst 1 miljard xtc-pillen zijn gisteren aangetroffen in een opleg ger in Rilland. Het is de grootste vangst van grondstoffen voor syn thetische drugs ooit in het werkge bied van de politie Zeeland, West- Brabant. De vrachtwagen stond op het gemeentelijke parkeerterrein aan de Bathseweg. De waarde van de grondstoffen loopt in de honderdduizenden eu ro's, aldus de politie. Maar met de ontdekking van de truck is verhin derd dat voor een vele malen groter bedrag drugs zijn gemaakt. Xtc-pil len gaan van de hand voor prijzen variërend van een paar tot tien euro. „Normaal zijn we al blij als we één pallet geconcentreerde caustic soda (ook wel bekend als grondstof voor afvoerontstopper) vinden, nu troffen we er veertien aan", zei een politieman gisteravond om idee te geven van de omvang van de vangst. Het gaat in totaal om 15.000 kilo caustic soda. In de vrachtwa gen stonden naast containers met 3000 liter aan hulpstoffen voor de productie van mdma (het werkend bestanddeel van xtc) meer dan honderd flessen van het zeer licht ontvlambare waterstofgas. Deze flessen moeten van diefstal afkom- stig zijn want particulieren mogen ze niet kopen. „Levensgevaarlijk", noemt de po litie de explosieve cocktail van alle materialen in de trailer. „Als deze vrachtwagen een ongeluk had ge kregen en die grondstoffen waren met elkaar in aanraking gekomen had je vlammen gekregen die in half Zeeland zichtbaar waren ge weest." De Nederlandse vrachtwagen stond al een tijdje achter op het openbare gemeentelijke parkeer terrein, onzichtbaar vanaf de weg. Dat wekte argwaan en de politie werd gewaarschuwd. Die ontdekte aan het einde van de middag wat er in de trailer zat. De inhoud van de vrachtwagen is gisteravond afge voerd. De truck met oplegger is weggesleept en zal nader onder zocht worden op onder meer dna- sporen. De brandweer assisteerde de politie gisteravond bij het on derzoek. Deze week werden in het buiten gebied van Rilland 35 jerrycans met afval van een drugslab gevonden. Of er enig verband is tussen de spullen in de vrachtwagen en het afval dat aan de Vierlingweg is ge dumpt is niet duidelijk. o°c Nieuwsmedia »P20 Grootste drugsvangst ooit Theo Giele Rilland In de oplegger werd een levensgevaarlijke, explosieve cocktail van materialen aangetroffen, foto johan van der heijden vrijdag 10 februari 2017 Overwegend droog en bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO MECHTELD JANSEN The Voice RTL4,20.30 uur P3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1