IU Eis: bijna elf jaar cel voor 'webcampedo' Aydin C. .1 corendon 13 Eurocommissaris wil lidstaten voor rechter Nu met €50 vakantiekorting „Ik blijf overal tegen dezelfde reac tie aanlopen. De industrie ontkent de feiten en weigert in te zien dat zij iets verkeerd heeft gedaan. En de lidstaten blijven nalaten hun wetgeving te handhaven", aldus de zeer openhartige Poolse giste ren in het Europese Parlement. De onderzoekscommissie Die selgate, bijna klaar met haar werk, reageerde geschokt. „Natuurlijk is het ongekend dat industrie en lid staten doen alsof er niets is ge beurd. Maar dat een verantwoor delijk Commissaris zelf onge vraagd die conclusie trekt is rond uit verbijsterend", aldus D66-Eu- roparlementariër Gerben Jan Ger- brandy. „Zij toonde op een onge kende manier haar eigen machte loosheid." Ook andere commissieleden za ten te suizebollen, maar Bien kowska (foto) wist van geen op houden. Ze noemde Dieselgate 'een van de grootste schandalen van Europa' en kondigde aan binnenkort lidstaten voor de rechter te sle pen omdat de één na de ander weigert de eigen nationale goedkeuringsauto riteit op de vingers te tikken. Zij grepen niet in toen zowat alle grote merken de goedkeuringstesten van hun diesels manipuleerden, waardoor op de Europese wegen nu bijna 30 miljoen auto's met een veel te hoge uitstoot rondrijden en volgens cijfers van de Commissie zelf elk jaar 70.000 mensen voor tijdig sterven. Ook nu het gesjoe mel al twee jaar op straat ligt heeft nog geen fabrikant of goedkeu- ringsautoriteit een boete gekregen en is geen enkele autokoper scha deloos gesteld. Toen Gerbrandy haar vroeg of het geen tijd wordt Dieselgate op het allerhoogste niveau aan te kaarten, dat van de regeringslei ders ging Bienkowska daar zonder reserve in mee: „Dat moment is aangebroken. De lidstaten zetten steeds weer in op vertraging. Uitstel op uitstel op uitstel." In haar eindrap port waarover vol gende maand ple nair wordt gestemd, wijst de onder zoekscommissie drie schuldige partijen aan. Allereerst natuurlijk de in dustrie, die zich van sjoemelsoft- ware bediende. Tweede schuldige zijn de lidstaten, die niet ingrepen toen de industrie zich van de ille gale software bediende. En derde schuldige is de Commissie zelf, omdat zij duidelijke signalen over het gebruik van sjoemelsoftware jarenlang negeerde. Behalve voor aanranding en verlei ding via de webcam, wordt Aydin C. vervolgd voor het maken en ver spreiden van kinderporno. C. zou naar verluidt zo'n negentig alter ego's hebben gebruikt. De officier van justitie was giste ren spijkerhard voor C. Ze be schreef de Tilburger als iemand die op een schokkende manier zijn ei gen belang vooropstelde en levens kapotmaakte. Eigenlijk vindt het OM de straf van tien jaar en acht maanden niet hoog genoeg. „De eis doet nauwelijks recht aan de feiten, maar hoger kan niet." Volgens het OM heeft C. zich schuldig gemaakt aan geraffineerd uitgevoerde manipulatie. Omdat hij niet wilde meewerken aan on derzoek naar zijn geestelijke ver mogens door het Pieter Baan Cen trum, wordt hij volledig verant woordelijk gehouden voor zijn da den. Het OM verwijt C. verder arro gantie ten top. Hij stond tijdens de zittingen niet op voor de rechters en weigerde in te gaan op de meeste vragen. Verleid Uit de dossiers die eerder in de rechtbank werden besproken, komt steeds een vergelijkbaar beeld naar voren: de meisjes werden op chat- sites of via sociale media benaderd en na verloop van tijd verleid om voor de webcam uit de kleren te gaan. Later werden de foto's ge bruikt om ze te dwingen meer sek suele handelingen te verrichten. De homoseksuele mannen werden ge dwongen tot betalingen. Het OM had een hogere straf willen eisen, maar dat kan niet in deze zaak Een van de afgeperste meisjes is de rs-jarige Amanda Todd. De Cana dese tiener pleegde in 2012 zelf moord vanwege de naaktfoto's die Aydin C. aan al haar vrienden zou hebben gestuurd. Canada wil C. zelf berechten. Nederland heeft toestemming gegeven hem uit te leveren, maar C.'s advocaat is tegen die beslissing in cassatie gegaan. De uitspraak is op 16 maart. Het OM wil dat de rechtbank C. dwingt om daarbij aanwezig te zijn. Duas Torres TkrkTkrk L-ETOP €449 Logies Ontbijt Savoy Saccharum Resort Spa KKKKK A corendon.nl (©02375106O6 I iB<ÊL vrijdag 10 februari 2017 GO 'EU-leiders aan zet in Dieselgate' Niemand minder dan de Euro pese regeringsleiders moeten een einde maken aan Diesel gate. Dat is nodig, aldus Indu striecommissaris Bienkowska, omdat industrie noch lidstaten twee jaar na de ontdekking ook maar iets van het schandaal hebben geleerd. Frans Boogaard Brussel .11 tv Het Openbaar Ministerie (OM) wil Aydin C. tien jaar en acht maanden achter de tralies heb ben voor het afpersen van tien tallen meisjes en mannen. Dat bleek gisteren in de rechtbank in Amsterdam-Osdorp. Chris van Mersbergen Amsterdam Genieten op Madeira Funchal 9? April nu vanaf Mei nu vanaf Juni nu vanaf Juli nu vanaf nu vanaf r— €449 Gelegen op een klif met prachtig uitzicht 500 m van het strand Restaurant met heerlijke gerechten Ontbijt of Halfpension ook mogelijk Gratis wifi Beoordeeld met een 8.8 Calheta 8 DAGEN NU VANAF April nu vanaf€499 Mei nu vanaf€549 Juni nu vanaf€529 Juli nu vanaf€599 Aug. nu vanaf€579 Nieuw super-de-luxe resort Unieke ligging vlak bij het zandstrand 2 zwembaden, 1 exclusief voor volwassenen Gratis wtfi in het hele resort Halfpension of Volpension ook mogelijk Beoordeeld met een 8.7 madeira Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief vakantiekorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13