Nieuwe plannen JVOZ O O) 0) O 12 ZEELANI TOP verlengt contract Goedkoop op Topsportgala Klinkende zege voor Hoondert/De Waard Ook Belgische commentator hoopt op een strijd tussen Mathieu van der Poel en wereldkampioen Wout van Aert. MERIJN CASTELEYN COMMENTATOR VTM Trainer Arco Goedkoop gaat nog een jaar door bij TOP Arnemuiden, de korfbalploeg die in de zaal in de hoofdklasse speelt. Hij begint na de zomer aan zijn vierde seizoen bij het rood witte bolwerk. TOP vierde de afgelopen jaren onder Goed koop tal van successen. Dit seizoen hebben de Arnemuidenaars het lastig, maar dat is geen beletsel om langer met elkaar door te gaan. Bij TOP 2, dat in de reserve hoofdklasse uit komt, blijft Jouri van den Broeke aan als trai ner. Hij is nu aan zijn eerste seizoen bezig. Wie waren de beste sporters van 2016? Dat wordt vanavond bekend in het Goese theater De Mythe, waar het Zeeuws Topsportgala wordt gehouden. Tussen 20.30 en 22.00 uur worden in zes categorieën prijzen uitgedeeld. De leiding is in handen van Studio Sport-pre- sentator Gert van 't Hof. Bij de 'Sportman van het jaar' zijn schaatser Niels Mesu, dressuurruiter Hans-Peter Min- derhoud, atleet Tim Pleijte en judoka Sam van 't Westende genomineerd. Bij de vrouwen maken tennisster Lesley Kerkhove, moun tainbikester Anne Terpstra en motorcrossster Nancy van de Ven kans op de prijs. Kijk op www.pzc.nl/sport wie de genomi neerden zijn in de andere categorieën en geef in de polls jouw voorkeur aan. De driebanders van Hoondert/De Waard had den in de tweede divisie geen kind aan num mer drie De Distel: 0-8. Hoondert zette de op mars daarmee voort en heeft weer zicht op lijfsbehoud. Richard de Bruin (1.333), Ray mond Nicodem (1.025), Marc van den Boom (1.093) en Bram de Waard (0.603) speelden een teamgemiddelde van liefst 0.943 bijeen. Zandee Kloetinge won de huisderby in de vierde divisie tegen Jacobs Mannenmode 2 met dezelfde cijfers (8-0). Bij Zandee kwamen Paul Bodbijl en Piet Verschure wel goed weg. Martin Capelle en Daan Weststrate wonnen royaal, van Piet Bom en Ellen Riemens. RBVM Wereldbeker et de wereldtitel is de belangrijkste prijs van het jaar onlangs al verge- I ven, maar de veld rijders mogen zich nog een laatste keer opladen voor een veldrit op Nederlandse bodem. Voor het eerst in de geschiedenis scheuren de toppers uit de veldritwereld tij dens de Vestingcross over de Hul- sterse wallen en dat belooft spek takel. „)e kunt op alle fronten een mooie strijd verwachten", meent VTM-commentator Merijn Caste- leyn. De Vestingcross staat dit jaar voor het eerst op de veldritkalen- der. Hoewel de wedstrijd deel uit maakt van de zogenaamde reeks Brico Crossen, behoort de veldrit niet tot een overkoepelend klasse ment. Toch verwacht VTM-wie- lerverslaggever Merijn Casteleyn veel publiek. „Supporters van het veldrijden reizen veel. Het maakt voor hen niet uit of het om een veldrit in Essen of om een cross in Hulst gaat", legt hij uit. „De cross valt dan wel in de periode na het wereldkampioenschap, maar nog voor het Belgisch openingsweek end op de weg. Dat is dus nog een gunstig moment op de kalender." De wedstrijd past ook perfect in het drukke wedstrijdschema van de veldrijders. Mathieu van der Poel liet eerder dit seizoen de Brico Cross van Kruibeke welis waar links liggen, maar nu bijna alle klassementen in een defini tieve plooi liggen zal dat de Ves tingcross minder parten spelen. Bovendien is er volgens Casteleyn een tegenbeweging in de veldrit wereld merkbaar. „Jurgen Mettepenningen, ma nager van Marlux-Napoleon Ga mes, gaf aan het begin van het sei zoen aan dat de crossen die op het open net komen - zoals de Brico Crossen - het allerbelangrijkste zijn voor hem. Daardoor zagen we al in de eerste Brico Cross in Ge- raardsbergen meteen een mooie strijd. Dat mag je ook verwachten in de Vestingcross." De Vestingcross is de enige Ne derlandse veldrit in de reeks Brico Crossen, maar Casteleyn ziet de wedstrijd niet als de vreemde eend in de bijt. „Tijdens het WK in Luxemburg was het overduide lijk dat België en Nederland de twee veldritlanden bij uitstek zijn. Dat zie je niet alleen aan de ren ners, maar ook aan de supporters. Wethouder Jean-Paul Hageman vertelde me eerder al dat de Ves tingcross een schitterende wed strijd wordt met een passage over De organisatoren van het Brico-circuit zijn enthousiast over de Vestingcross de oude stadswallen. Ook de orga nisatoren van het Brico-circuit zijn enthousiast over de Vesting cross. Ik kijk dus al uit naar de Op dit moment spelen de vrouwen van Smerdiek al op dat niveau en Oostkapelle, dat één van de titel kandidaten in de tweede klasse is, hoopt volgend seizoen ook weer in die klasse te acteren. Twee weken geleden maakte de voetbalopleiding nog bekend dat het komend seizoen geen senioren team nodig zou hebben, omdat de KNVB ook zonder zo'n elftal dis pensatie zou kunnen verlenen. De voetbalbond schrijft voor dat iedere vereniging een seniorenteam moet hebben, maar kon voor JVOZ als voetbalopleiding een uitzondering maken. Dan moest de club wel vol doen aan het Kwaliteit Perfor mance Model van de KNVB. JVOZ gaat er vanuit deze maand aan de voorwaarden te voldoen maar heeft daarnaast ook besloten de meiden- tak uit te breiden. Het huidige meidenteam speelt momenteel in de eerste klasse voor C-junioren tegen jongensteams. In dat team spelen vooral meisjes van 15 en 16 jaar oud. Zij moeten ko mend seizoen de kern gaan vormen van de selectie die in de eerste klasse moet gaan spelen, eventueel aangevuld met speelsters van bui tenaf. Daarnaast wordt een nieuw meisjesteam Onder 15 of Onder 16 opgestart. Dat team zal, net als bij de jongensteams, door middel van donderdag 9 februari 2017 KORFBAL ZEEUWSE LAUREATEN Vorig jaar werd TOP gekozen tot Sport ploeg van het jaar. foto johan van der heijden BILJARTEN In Bruinisse vindt zaterdag de Schipper Elec tro Grevelingencross plaats. Het is de zesde wedstrijd in de strijd om De Zeeuwse Verzeke ringen crosscompetitie. De competitie begon op 5 november met de Moerschanscross in Hulst en wordt op 5 maart afgesloten met de Kustcross in Vlissingen. In Bruinisse beginnen de pupillen hun wedstrijd over 970 meter zaterdag om 12.30 uur vanaf Paviljoen Meerzicht aan de Strandweg 4. Daarna volgen de junioren C/D om 13.00 uur, terwijl de jongens B, meisjes A, meisjes B en de korte cross voor mannen en vrouwen om 13.40 uur start. Om 14.10 uur gaat vervolgens de 8000 meter voor mannen/vrouwen van start. ZE 5 De rolstoelbasket ballers van Rol stoel Basketbal Vereniging Middel burg (RBVM) komen zaterdag in actie tijdens de vijfde competitie ronde. Plaats van handeling is sport hal De Sprong in Middelburg. RBVM speelt om 12.15 uur de eerste wedstrijd tegen Only Friends uit Amsterdam. Het tweede duel is om 14.15 uur tegen ISV uit Hengelo. Beide ploegen zijn concurrenten in de strijd om de tweede plaats. In het wereldbe kertoernooi in het Turkse Bursa wer den Sylvia Eckel en Ronald van Geyt beiden uitge schakeld. Eckel won haar eerste partij nog wel van de Italiaan Giovanni Ramertta (30-18) maar ver loor haar tweede op pijnlijke wijze met 6-30 van de Turk Furhan Senel. Van Geyt kreeg een pak slaag van de Kore- aan Seung Jin Lee (6-30) en werd later geëlimineerd door de Vietna mees Dinh Nai Ngo: 9-30. Vestingscross belooft Job de Feijter Hulst -Merijn Casteleyn De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) breidt het aan tal meidenteams komend sei zoen uit. De in Vlissingen geves tigde voetbalopleiding heeft na overleg met de KNVB besloten een seniorenteam voor vrouwen op te starten. Het plan is om met ingang van het nieuwe seizoen met dat beloftenteam in de eer ste klasse uit te komen. Barry van der Hooft Vlissingen a Commentator Merijn Casteleyn (links) met Roland Liboton, die vijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70