tHt. Moordenaar op rooftocht 4 BEZOEK DUITSLAND Overlevenden waren niet aanwezig, vanwege hun leeftijd en de kou. Toch kregen Willem-Alexander en Maxima een beeld van de gruwelijkheden in voormalig concentratiekamp Buchenwald. Hij mag dan geen protocolfetisjist zijn; een jas over zijn pak draagt koning Willem-Alexander zelden, vanwege etiquette. Maar hier, op deze open vlakte boven Weimar, moet hij wel - zo guur is de oos tenwind die over het terrein van het voormalige concentratiekamp Buchenwald snijdt. Hier buigt de koning voor de vorst. Een Spaanse oud-gevangene uit het voormalige concentratiekamp werd in 2005 weggehoond door zijn lotgenoten toen hij stelde dat binnen afzienbare tijd geen van hen meer in leven zou zijn. Wie deze hel op aarde had overleefd, De man, die 2008 tot vijftien jaar cel werd veroordeeld wegens moord, droeg tijdens zijn week endverlof een enkelband. Hij zou de overvallen samen met een vriend hebben gepleegd. Afgelo pen vrijdag werd de verdachte in zijn cel in de gevangenis Ter Peel bij Venlo aangehouden. Een woordvoerder van het Open baar Ministerie kon gisteravond niet verklaren hoe de man drie overvallen kon plegen terwijl hij onder elektronisch toezicht stond. Ook is niet bekend hoe het vuur wapen in zijn cel is gekomen. De Dienst Justitiële Inrichtingen is naar aanleiding van de zaak een in tern onderzoek begonnen. Bij een overval op de receptie van vakantiepark De Vers in Over loon op vrijdagavond 20 januari gebruikten de twee daders geweld. Er waren op dat moment drie me dewerkers van het vakantiepark en tien gasten aanwezig. De overval lers dwongen de gasten op de grond te gaan liggen. Toen één van hen dat niet snel genoeg deed, kreeg hij een klap in het gezicht. De gewonde man werd later naar het ziekenhuis gebracht. Er werd na de overval gesproken van twee gekleurde daders in zwarte kleding. Tevergeefs werd met een helikopter naar ze gespeurd. De daders gingen er met geld vandoor. De mannen sloegen vijf dagen eerder toe bij een filiaal van het Kruidvat in Someren. Daar maak ten ze het nog bonter. Twee 17-ja- rige medewerksters werden met een pistool bedreigd. Eén meisje kreeg een loop tegen haar hoofd gedrukt, de ander tegen haar buik. Weer zou het om getinte daders gaan, die er met geld vandoor gin gen. De 28-jarige man wordt ook ver dacht van een overval op eerste kerstavond op een supermarkt in Geleen. Ook hier is het aanwezige personeel met een vuurwapen be dreigd. Omdat de 28-jarige man er een groot deel van zijn straf had opzit ten, was hij begonnen aan zoge noemde 'detentiefasering', waar bij hij geleidelijk meer vrijheden kreeg. In oktober vorig jaar was hij overgeplaatst naar een halfopen inrichting. Hij mocht in het week end op verlof, op voorwaarde dat hij een enkelband droeg. Kamerleden zijn geschokt en ei sen opheldering van staatssecreta ris Dijkhoff. Madeleine van Toor- enburg (CDA) was vijftien gele den lid van de directie van gevan genis Ter Peel. „Ik weet dat er des tijds zeer zorgvuldige controles waren als iemand terugkeerde van verlof. Het is heel zorgelijk dat dit nu blijkbaar niet op orde is." Foort van Oosten (VVD) noemt het voorval 'volstrekt onbestaanbaar'. 12 dagen Rondreis Noord-West Spanje, de schatten van Galicië 8/10 dagen Barcelona Van der Valk Barcarola, Catalonië, Gaudi en Dali 10 dagen Het Prinsdom Andorra 10 dagen Barcelona en omgeving/ Barcelona en Andorra donderdag 9 februari 2017 Jeroen Schmale Buchenwald Drie overvallen tijdens verlof met enkelband In de cel van een 28-jarige moordenaar zijn een vuurwa pen en munitie gevonden. De gevangene wordt ervan ver dacht tijdens zijn weekendver lof drie overvallen in Geleen, Someren en Overloon te heb ben gepleegd. In zijn auto vond de politie een kalasjnikov. Koen Voskuil Leon van Wijngaarden Overloon Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata r1 Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.biv. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 1 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4