Ook boeiend voor niet-Molukkers 5 Barkruk bezienswaardigheid 20 jaar kleedkamerhumor Black Box Revelation gaat terug naar de basis Niet slaapverwekkend Toneel Om te beginnen zijn er heel wat meer culturen die in de media en de geschiedenisboeken niet de aandacht en de erkenning krijgen die ze verdienen. Miskenning gaat altijd gepaard met teleurstelling en tegenslag, met offers en overwin ningen. Dat is zo voor de groep, en dat is zo voor het individu. Het zijn Miskenning gaat altijd gepaard met teleurstelling en tegenslag altijd aangrijpende en roerende verhalen. Die diep ingrijpen, tot in het persoonlijke. Daarover gaan de films, maar sterker nog de theater programma's van de broers Timi sela. Vorig seizoen waren ze te zien met Het Geheim. Een persoonlijk verhaal vol komedie, zang en mu ziek over een reis, een overlevings tocht. Een verhaal over twee heel verschillende en toch innig ver bonden individuen, over hun ei gen geschiedenis en die van hun gemeenschap, over afkomst en tra dities in botsing met het andere en het nieuwe. Confronterend, emo tioneel. En vooral: heel herken baar. Voor iedereen, Molukker of niet. Nu is er Enkeltje Toekomst. Een vervolg, de reis gaat verder. Een 'terug' is er niet, en terugkijken moet geen stilstaan worden. Het is precies zoals de titel zegt: het leven is een enkele reis naar de toekomst. Dat geldt voor ons allemaal. Om gaan met culturele diversiteit en met generatieverschillen zullen we daarbij allemaal moeten leren. Henry en Joshua Timisela putten op inspirerende wijze uit een leer school die ze zelf gegaan zijn. HANDTEKENING Joop Türk van hotel restaurant 's Lands Welvaren in Aarden burg wijst trots naar de kruk bij de bar. Daarop staat de hand tekening van Jos van Veldhoven. De kruk is voorzien van een nieuwe vernislaag zo dat de ondertekening nooit meer verdwijnt. Van Veldhoven sig neerde de kruk in 2016 als onderdeel van een deal. De linker uitvoering van de Matthaus Passion moest zijn schouder daarom ondersteund worden. De kruk bood uitkomst. Joop Türk was bereid de kruk te leveren, op voorwaarde dat Van Veldhoven na afloop een handtekening op de kruk zou zetten. Hetgeen geschiedde. En zo vergaarde 's Lands Welvaren zijn bezienswaardigheid. arm van de dirigent zat vanwege een on gelukkige val ineen mitella. Tijdens de Cabaret Rock Klavecimbel donderdag 9 februari 2017 Jos van Veldho ven leidt al bijna 35 jaar de Neder landse Bach Ver eniging. FOTO WOUTER JANSEN Oude Molukse tradities vereni gen met het Nederlandse heden. In 2010 was daarover al een (low budget) film gemaakt, Sterk, ge volgd in 2015 door de eerste echte speelfilm Jefta. Maar daar mee waren de makers, de broers Henry en Joshua Timisela, nog lang niet uitverteld. In het thea ter gaat het verder, eerst met Het Geheim en nu met vet ver volg: Enkeltje Toekomst. Hun verhaal lijkt een Moluks verhaal, maar het gaat in feite om veel meer. Willem Nijssen Enkeltje Toekomst, Broers Timisela, morgen, Stadsschouw burg Middelburg, 20.00 uur. De broers Timisela nemen een 'enkeltje toekomst', fotoedleatemia The Black Box Revela tion staat zaterdag met een supportact van Storksky in de Spot in Middelburg. Het Vlaamse duo Jan Paternoster en Dries van Dijck, dat samen Black Box Revela tion vormt, bracht on langs een vierde album uit. Op deze plaat, High way Cruiser, gaan ze terug naar de basis: drums, gitaren en interac tie tussen twee musici. Ze passen geen geluids effecten toe en gebruiken geen 'overbodige' appa ratuur. Eerder trad de band (die een blues-, ga- rage-, desertrock stijl heeft) al op met Iggy Pop, Jane's Addiction en Seasick Steve. Ze waren ook te zien in de Ameri kaanse Late Show van David Letterman. De supportact bestaat uit rockduo Storksky. Vorig jaar waren zij de openingsact op Pinkpop en waren ze te horen op de Zwarte Cross. Zaterdag 11 feb, De Spot Middelburg, 21.30 uur De Vrouwencaba retgroep Vrouw Holland bestaat twintig jaar. Ter ere van dit jubileum toe ren Marieke Kloos ter, Gabriëlle Glas beek en Karin Noe- ken samen met hun pianist Reinout Douma door Neder land met de show 20 jaar mannenhu- mor in een vrouwen lichaam. Een voor stelling waarin de dames aan de hand van gevoelige liedjes en hilarische acts terugblikken op twee decennia kleedkamerhumor. Zaterdag 11 feb, Dorpshuis Luctor et Emergo Rilland, 20.00 uur Schreef Bach de Goldbergvariaties om de slapeloosheid van graaf Keyserling te bestrijden? Wie was Goldberg die deze compositie zo geweldig vertolkte? Vragen die nooit be antwoord worden, maar het werk zelf overtuigt elke mu ziekliefhebber. Het thema klinkt als een vredige aria en daarna volgen dertig variaties. Absoluut niet slaapverwek kend, zeker als het vertolkt wordt door de Franse klavecinist Jean Rondeau, die door ons land tourt. Morgen, Augusti- nuskerk Middelburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47