Expositie Nederlandse popgeschiedenis 3 0 Boek Liefde in Pangea Sleepy Hollow deel 3 Fuocoammare 0 Boek Land vol jaknikkers Hl Serie Dvd II men die daarna volgden. Alle herin neringen zitten vast aan liedjes. Som migen zitten met tranen in hun ogen te genieten omdat het lievelings nummer van hun overleden geliefde wordt gespeeld door de originele ido len. Derksen raakt zelf niet meer zo geëmotioneerd door de optredens. „Na honderd shows is dat er nu wel af." De grootste verassing van de show is volgens hem Johnny Kendall. „Hij is een beetje het vergeten talent van Nederland, maar Johnny begon ei genlijk de eerste echte Nederlandse beatband. Hij was geëmigreerd naar Brazilië, maar wij hebben hem terug gehaald. Nu doet hij mee aan de show. Hij is nog steeds steengoed." Naast de pioniers staan ook diverse jongere artiesten op het podium. De Zeeuwse zangeres Joëlle Vierling, die tegenwoordig op Ibiza woont, tourt bijvoorbeeld met de show mee. „En in iedere voorstelling werken we met een regionale gast. In Middelburg is dat Danny Vera." Derksen en Danny Vera hebben een bijzondere band. „Toen ik Danny leerde kennen, was hij een groot ta lent dat maar niet aan de bak kwam. Dus toen ze een bandje zochten voor mijn programma, heb ik hem naar Voetbal International gehaald." Flutprogramma Sindsdien is Danny Vera het gezicht van de huisband van het voetbalpro gramma. Dat hij niet doorbrak, hangt volgens Derksen vooral samen met de stupiditeit van de huidige mu ziekindustrie, iets waar hij tijdens zijn tournee ook graag op afgeeft. „Het aanbod op de radio en in de theaters is waardeloos. Tegenwoordig hebben de schouwburgen een flut programma. Ik kruis bijna nooit meer iets aan in de programmaboekjes. Ze draaien allemaal van die kutmusicals en flauw cabaret. Het muziekaanbod is armoedig en enorm teleurstellend. „De pioniers van de Nederpop vormt een tegengif voor alle bullshit die te genwoordig in theaters te zien is. Voor de jonge ouderen, waar het me rendeel van Nederland uit bestaat, wordt op muziekgebied niets aange boden. Die doelgroep van 40-plus- sers wordt volledig genegeerd door de schouwburgen. Wij zijn in dat gat gesprongen. En met succes." Het afgelopen jaar is de show van Derksen steeds verlengd, maar eind 2017 komt daar definitief een eind aan. „Dan begin ik aan iets nieuws: ROCKART een bluesshow. Het is dus echt de al lerlaatste keer dat jullie in Zeeland de kans krijgen deze vertolkers te zien. donderdag 9 februari 2017 PZ De nieuwe roman van Tessa de Loo speelt zich deels af in Portugal, het land waar ze al geruime tijd woont. Liefde in Pangea ver telt het verhaal van Fidel Hulshotf. Een reünie van zijn middelbare school confronteert hem met zijn herinneringen aan de zelfdoding van zijn vriendin Sacha. Hij besluit deze ver drongen gebeurtenis onder ogen te komen. Verschijnt dinsdag bij De Arbeiderspers. LIEFDE IN PANGEA Mix een heks, een rui ter zonder hoofd, een politieagente en een soldaat door elkaar, schudt een beetje en je krijgt de Netflix-serie Sleepy Hollow. Vlak voordat hij stierf in 1781, onthoofdde Ichabod Crane een van de vier ruiters van de Apocalyps. Doordat hun bloed vermengde, raakte hun lot aan elkaar verbonden. Tijd voor alweer het derde seizoen. Sleepy Hollow is te zien op Netflix. Samuele (12) woont op het Italiaanse eiland Lampedusa en wil zich graag vermaken. Maar er speelt zich een men selijke tragedie af met vluchtelingen die de Mid dellandse Zee overste ken in gammele bootjes. Gianfranco Rossi filmde een jaar op het eiland. Dat mondt uit in de hartverscheurende documentaire Fuocoammare. Verschijnt morgen bij Cineart. it'"1 's In In het land van de jaknik kers, verhalen uit de polder voert Frank Westerman de lezer mee door het veran derende Nederland van de afgelopen 25 jaar en de manier waarop Nederlan ders de natuur naar hun hand zetten. Westerman brengt met zijn verhalen een kritische, maar liefdevolle ode aan ons koude kikkerlandje. In het land van de jaknikkers is versche nen bij Querido Fosfor. Frank Westerman Johan Derksen en de pioniers van de Nederpop: donderdag 16 februari, Stadsschouwburg Middelburg, aan vang 20.00 uur. Joëlle Vierling zingt samen met de muziek- pioniers van de jaren 60. FOTOAADNIEUWLAND In de hal van de Stads- zocht over de Neder- schouwburg in landse popgeschie- Middelburg kan s denis vanaf de voor en na het f l jaren 50 tot het optreden I Jmill heden. van [radio veronica! De expo- Johan Derksen en de pioniers van de Ne derpop een tentoon stelling worden be- sitie be staat onder an dere uit bijzondere affiches, gitaren, cd's, Ip's en boeken. Museum RockArt, de schatkamer van de Nederlandse popmu ziek, is verantwoorde lijk voor de samenstel ling van de expositie in de schouwburg. In de vorm van popme- morabilia, beeld en ge luid hebben ze de af gelopen jaren verschil lende tentoonstellin gen op locatie georga niseerd. Het daadwerkelijke museum van RockArt staat in Hoek van Hol land. Daar staan onder andere de originele Radio Veronica stu dio's uit de jaren 60 opgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45