WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 11 De Vlissingse Danielle ter Haar (41) zag het als meisje helemaal voor zich: beroepshalve met baby's kroelen en kraamvrouwen in de watten leggen. Het werd de ouderenzorg. En hondentraining. En sportmassage. Kraamverzorgster. Daar had ik een heel roman tisch beeld van. Zorgen voor de baby en de kraamvrouw. Na een stage was ik genezen, 24 jaar geleden moest je vooral poetsen. Dat zag ik niet zitten. Na lbo zorg, dat is nu vmbo, zei ie dereen dat mijn niveau te laag was om verder te gaan. Maar ik heb met een jaar schakelklas in gezond- heidsonderwijs mijn niveau om hoog getild. Helaas moest ik mijn opleiding ziekenverzorgende stop pen na een auto-ongeluk in Bulga rije. Via het Landelijk Orgaan Be roepsonderwijs werd ik bejaarden- verzorgende. In dienst bij SVRZ heb ik later alsnog mijn IG-papie- ren gehaald. Nee, 't is goed zo. Ik weet ook niet wat ik mis. Nee, eigenlijk niet. Ik werk nu nachtdiensten in 't Gasthuis in Middelburg. ja, maar over twee weken heb ik een nieuwe baan, als Ver zorgende IG bij WVO Zorg. Ik krijg daar meer uren. Met zestien uur per week dek je je vaste lasten niet. Ik werk ook als sportmasseur bij Crossfit en ik val in als instructeur bij de Martin Gaus Hondenschool in Goes. Privé uit Saar, mijn labrador! In mijn werk als het me lukt om mensen gerust te stellen. Dat kost tijd en die ontbreekt vaak met meerdere cliënten met ernstige de mentie op de afdeling. Ik droom nog! Ik wil nog eens op de ambulance werken als chauffeur. Alle certificaten heb ik: reanimatie, automatische defïbrilla- tie (AED), bedrijfshulpverlening. Als je iets wilt, kun je dat bereiken, als het moet via een omweg. Van mij zeiden ze altijd 'dat kan ze niet'. Maar ik kan het wel. Daar ben ik trots op. donderdag 9 februari 2017 Blij als ik kan geruststellen Claudia Sondervan IWat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? A Daniëlle in een zorgjas, in hedendaags paars, met Saar bij de Oude Verbandkamer in Vlissingen. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39