10 ZE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Parking Terecht reageren regionale chauf feurs (7 januari) tegen de ge plande parking voor buitenlandse vrachtwagenchauffeurs. Terecht geven zij aan dat de parking ave rechts werkt. De parking werkt de verslech tering van hun arbeidsvoorwaar den in de hand. Steun wordt in feite zo gegeven aan vrachtwa- genbedrijven, die Oost-Europese chauffeurs in dienst nemen tegen zeer lage lonen, met slechte ar beidsvoorwaarden. In plaats van de sociale dumpingspraktijken in de truckerswereld in de hand te werken door extra faciliteiten te aan te leggen op kosten van de gemeenschap nog wel, zou het beter zijn al geldende regels beter te controleren. In België is men net strenger gaan controleren omwille van de overlast, maar ook om de concur rentievervalsing door laagbe taalde, veelal Oost-Europese vrachtwagenchauffeurs tegen te gaan. De gemeente Terneuzen, bij monde van wethouder Frank van Hulle, blijkt middels die par king dumpingspraktijken in de vrachtwagenwereld in de praktijk te gaan ondersteunen. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Informatiecentrum Terneuzenaar Piet Kentin (20 ja nuari) heeft volkomen gelijk met zijn actie om het maritiem infor matiecentrum Het Portaal van Vlaanderen op het sluizencom- plex te behouden. Het is primair de bedoeling om de bezoekers met het unieke sluizencomplex kennis te laten maken, bezoek aan de binnenstad, winkelcen trum of horeca komt op de tweede plaats. Bouw er ook een kleine horecagelegenheid bij en je voldoet aan de verwachtingen van de bezoekers. Ook de (verkeers)veiligheid is beter en er kan voldoende par keergelegenheid worden aange legd, zonder de parkeergelegen heid bij het winkelcentrum daar mee te belasten. Als men het rondom de sluizen een onveilige locatie vindt geldt dat dan niet voor de gebruikers van het busstation en de circa 20.000 voertuigen die er dagelijks passeren? Kortom, bouw het infocentrum daar waar het thuis hoort: bij de sluizen. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Trump De verkiezing van Trump doet stof opwaaien en dan gaat het commentaar over diens gedrag en uitspraken. Vrouw-onvriendelijk, migrantenhaat,.Trump's cen trale politieke lijn, die hij zal uit dragen, blijft in onze media in nevelen gehuld. Trump vertegenwoordigt maar een gedeelte van de leidende Amerikaanse bourgeoisie, een bourgeoisie die erg verdeeld is. De Amerikaanse bevolking is sterk verarmd en snakt naar ver andering. Verandering die van Trump niet te verwachten is. Op buitenlands vlak is Trump gekant tegen China. Hij zal pro beren om Rusland dat door het Westerse beleid (sancties e.d.) naar China is toegedreven, van China los te weken. Vriendelijker gedrag richting Rusland dus. Trump is gekant tegen een verenigd Europa en hij wil de machtspositie van Duitsland on dergraven. Trump neemt afscheid van de Midden-Oosten politiek van de VS die failliet is, de zittende Syri sche regering won met Russische hulp. L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Rutte 1 WD-lijsttrekker en premier Mark Rutte wendt zich tot de Ne derlandse bevolking en roept ons op om op een correcte manier met elkaar om te gaan. Op deze oproep valt nog wel wat af te dingen. Het fundament voor het door Rutte beschreven asociale gedrag is gelegd ten tijde van de twee kabinetten Kok eind vorige eeuw waarvan, naast PvdA en D66, ook de WD deel uit maakte. Het motto toen: alles moet mogen en alles moet gezegd kunnen worden. Ook sommige VVD politici ne men dit erg letterlijk. Zij hebben een geweten als een havenloods. Zo ruim. En struikelen vervol gens zoals een gedeputeerde uit Noord Holland, een Schiedamse burgemeester, een raadslid uit Stichtse Vecht, een wethouder uit Roermond en bewindslieden op veiligheid en justitie. Rutte moet dringend aan de slag in eigen kring. F. G. Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil Rutte 2 Premier Rutte (23 januari) heeft het over 'onze' normen. Hij vindt dat je met een pannetje soep naar de buren stapt als dat nodig is. Een schaamteloze weergave van zijn normen, niet van de mijne. Want die Rutte zorgt al jaren achtereen dat de ene buurman steeds meer soep krijgt en die an der steeds minder. Rutte zorgde er voor dat de armoede in Neder land geweldig toenam en dat de rijken nog rijker werden. Precies de opzet van de laatste crisis. Her verdeling van de rijkdom en wel vaart onder de naam van hervor mingen. Resultaat: de opkomst van Nazi-achtige groeperingen. Zonder snor kan ook elders een idioot aan de macht komen als hij zich voordoet als weldoener voor de arme massa en bestrijder van de huidige machthebbers. Hans Gericke Singel 65, Westdorpe Van Agt Dat onze oud-premier Van Agt (24 januari) een wijs man is mag voor velen een feit zijn. Zijn le venswijsheid echter baart mij ge zien zijn uitspraak echter toch enige zorg. Hij wordt geciteerd met 'hou je gedeisd, wees bescheiden. Kijk snuif, denk'. Nu mag kijken niet verwon derlijk zijn want daarvoor zijn onze ogen en dat men dan daarna gaat denken is ook een mooi meegenomen idee erachter. Mij gaat het om het punt daartussen dat van het snuiven. Graag had ik van de journalist daar wat meer diepgang gewenst tijdens het interview. Heeft onze oud premier het over onze zilte Zeeuwse lucht die men overdag opsnuift of mis schien toch over het Zeeuws zilte wat men avonds opvist langs de Walcherse kust. Abko Paauwe 's Heer Hendrikskinderenstraat 63, Goes Grachten Ik lees (21 januari) dat het water schap grachten gaat uitbaggeren in noord-Vlissingen. Later lees ik een rectificatie: alleen rond het Nollebos. Sinds 2015 woon ik in Zuilenburg. Ik word geplaagd door vocht en schimmel. Het wa terpeil in de watergang pal voor mijn neus, staat te hoog en dus ook in mijn kruipruimtes.Het verschilt slechts 50 centimeter. Elke morgen zijn mijn ramen kletsnat. Ventileren doe ik dag en nacht. Ik roep het waterschap dan ook op om vooral de oude watergan gen en grachten snel uit te bagge ren en het waterpeil middels wegpompen te verlagen. Verlos mij van het schimmelprobleem: spui vaker en verdiep de Schuit- vaartgracht. De baggerspecie mag bij mij gestort worden. Het zou goede mest kunnen zijn. Ruud van Rooijen Zuilenburg 40, Vlissingen Nollebos Wethouder De Jonge (21 januari) is van mening dat het Nollebos tot de bebouwde kom van Vlissingen moet worden ge rekend. In duidelijker taal: Het is een stadspark genaamd 'Het Nollebos Park'. Dit park laten volbouwen met vakantiehuisjes en hotel lijkt on bestaanbaar. Ziet U al het Vondelpark te Amsterdam met recreatiehuisjes gevuld? 'Het Nollebos Park' is van ie dere Vlissinger, zoals het Vondel park van iedere Amsterdammer is. Het zal als zodanig moeten blijven bestaan. In deze optiek is het ook, vol gens de wethouder niet meer noodzakelijk de realisatie van va kantiehuisjes en hotel te toetsen aan de Kustvisie. Peter Berkhout Boulevard Bankert 844, Vlissingen donderdag 9 februari 2017 Piet Kentin op de plek waar het nieuwe Portaal van Vlaanderen moet komen, fotocamileschelstraete A Het Nollebos in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38