OP DE HELE NAJAARSCOLLECTIE BIJLEVELD 'Trainees verjongen personeel' Beperkte ruimte voor huisjes rondom kanovijver en sauna KORTING 7 Er komen geen hotel en 240 recreatie woningen in het Nollebos. Bebouwing van die omvang tast de kwaliteiten van het gebied te veel aan. De 'groene kernkwaliteiten' van het Nollebos en het Westduinpark moeten centraal blijven staan, be togen B en W. Maar het college wil wel meewerken aan de bouw van een bescheiden aantal recreatie huisjes rondom de kanovijver en het saunagebouw. Die toezegging deed het toenmalige gemeentebe stuur een dozijn jaar geleden al. Waaraan plannen rondom die twee locaties moeten voldoen, moet de huidige gemeenteraad vaststellen, benadrukt het college. „De omstandigheden zijn de af gelopen jaren behoorlijk veranderd. Formeel hoeft het niet, maar net als andere partners willen we dat Nol lebos en Westduinpark passen in de Zeeuwse Kustvisie. We zijn niet tegen elke bebouwing, maar praten over een heel andere schaal dan waarop ondernemers afgelopen jaar inzetten", benadrukte wethou der John de Jonge gistermorgen. Hij vreest geen schadeclaims van ondernemers, omdat hen niet meer is beloofd dan dat ze hun bestaande bedrijven mochten aanpassen aan de eisen van de tijd. „Een kwali teitsslag zou het gebied goed doen, maar het Nollebos en het West duinpark blijven het belangrijkst voor dagrecreatie." Beperkt Het dagelijks bestuur van Vlissin gen vraagt de gemeenteraadsleden om aan te geven in welk gebied mag worden gebouwd. B en W denken daarbij aan beperkte regio's rondom de kanovijver en het sau nagebouw, inclusief parkeerter rein. De raad moet niet alleen vast stellen in welk afgebakend gebied huisjes mogen komen, maar moet tegelijkertijd regels opstellen voor onder meer bouwhoogte, parkeer- mogelijkheden en de openbaarheid van het gebied. B en W stellen de raad voor vol gende week donderdag nog geen besluit te nemen, maar zich eerst uitvoerig te laten voorlichten. De raad kan dan laten weten aan welke voorwaarden toeristische en re- Het Nollebos en Westduinpark blijven het belangrijkst voor dagrecreatie creatieve ontwikkelingen moeten voldoen. Vervolgens kan het college met de huidige ondernemers en partners overleggen over de moge lijkheden. Op basis van de uitkom sten van dat overleg kan de raad een besluit nemen, dat wordt bespro ken met alle belanghebbenden. Pas na die 'maatschappelijke toet singsronde' en toelichting daarop van het college kan de gemeente raad tijdens de raadsvergadering van maart een definitief besluit ne men, stelt het college zich voor. Dat besluit vervangt tevens alle eerdere besluiten en amendementen, die de raad in het verleden nam over 'Nollebos/Westduingebied', leggen B en W uit. Posters De Jonge verwees met geen woord naar de, intussen twee, Vlissingse actiegroepen. Die haalden onder meer ruim zevenduizend handte keningen op tegen bebouwing in het Nollebos en verspreidden hon derden posters met de boodschap: Ons Bos Ons Park Geen huisjes. Burgemeester en Wethouders slui ten zich niet bij die leus aan, maar benadrukken wel dat het karakter van het bos en het aangrenzende park bewaard blijft. Daardoor wordt de gemeente geconfronteerd met een oneven wichtige opbouw van het perso neelsbestand. Om daar enigszins verandering in te brengen wor den op korte termijn drie trai nees aangenomen. De wethou der geeft toe dat met het aanstel len van die drie voor een periode van twee jaar niet direct een einde komt aan die onevenwich tige opbouw. Maar het is volgens hem wel een begin. De onevenwichtige opbouw komt vooral omdat de gemeente al jaren aan het bezuinigen is en nauwelijks nieuwe mensen aan kan trekken. „Wel is de afgelo pen jaren afscheid genomen van heel wat medewerkers." Hij zegt dat verjonging van het ambtenarenapparaat speerpunt is van het beleid. Want met het aannemen van jongeren halen we ook mensen binnen die aan sluiting hebben met de leefwe reld van jongeren. WWW. Bij LEVELD-MAN NENMODE.NL donderdag 9 februari 2017 WA Geen grootschalige bebouwing in Nollebos Rene Hoonhorst Vlissingen - John de Jonge (wethouder) De gemiddelde leeftijd van de ambtenaren van de gemeente Middelburg is 49. Dat vindt wethouder Arjan Beekman zorgelijk, want hij ziet dat er maar weinig jongeren werken. Emile Calon Middelburg O MANNENMODE MIDDELBURG NIEUWE BURG 12 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35