Ik wilde alles in de winkel Jeugd wil meer festivals rrr 6 IN DE REGIO Klavierwonder Jean Rondeau speelt Bach Violist Tim Kliphuis treedt op Gisteravond was de feestelijke ope ning van de Super 3.0 zoals de win kelketen het noemt. „Och", zegt Kesselaar laconiek, „super 3.0? Het is de nieuwe Sparformule, maar met mijn sausje erover." De winkel, met een vloeropper vlak van zo'n 900 vierkante meter, ging de afgelopen anderhalve week op de schop, vertelt de winkelier. „Helemaal gestript, van voor naar achter en van links naar rechts. Nieuw plafond, andere ver lichting en andere indeling." Met nieuw aanbod ook, zoals campingspullen, verse pizza en broodjes die in de winkel worden afgebakken en belegd, versgeperste In de winter zijn wij buurtsuper, ook voor omringende dorpen smoothies en kinderspeelgoed. „Ik wilde alles. In de wintermaanden zijn wij buurtsuper. Ook voor de omringende dorpen. In het seizoen krijgen we veel toeristen binnen. Die kunnen dan lekker even een broodje halen om mee te nemen naar het strand of de vergeten strandbal of boek bij ons halen." De winkel is nu dagelijks open van acht tot acht en zondag van acht tot zes uur. De slijterij, bakkerij en slagerij zaten er al, net als het PostNL-punt. „Ik heb nu wel meer buitenlandse biertjes", vult hij aan. Kesselaar heeft 38 personeelsleden in dienst, goed voor veertien fte. Hij schat dat hij tussen de dertienduizend en veertienduizend artikelen in huis heeft. De Zeeuw ('ik kom uit Goes, maar kwam hier altijd op het strand') had in Hoogerheide een supermarkt voordat hij naar West kapelle kwam. En die oortjes? Hij moet er vrien delijk om lachen. „Ik hou van rust in de winkel, geen heen en weer rennend personeel of intercom met mechanische mededelingen die door de winkel schallen. 'Ding, dong, wil Pietje naar kassa zes'. Dat schalt door de winkel en is vaak niet te verstaan. Dit werkt veel beter en stiller." Meer festivals. Dat is de grote wens van Walcherse jongeren. En dan het liefst muziekfestivals voor jon geren tussen de veertien en negen tien jaar. Concert at Sea, dat vinden ze maar niets, zo bleek gisteren tij dens een discussiemiddag in De Spot over het cultuuraanbod. „Want daar gaat mijn oom van veertig heen", vertelde Kyra de Vis ser uit Vrouwenpolder. „Dan is het voor ons al niet meer leuk." Zo'n honderd middelbare scho lieren waren op de discussiemid dag van de gemeente afgekomen. Ze spraken met vertegenwoordi gers van alle culturele instellingen en de gemeente Middelburg over hun cultuurbeleving en -wensen. Naast meerdere festivals is een goede discotheek voor jongeren is ook een grote wens. Want als zes tien- of zeventienjarige kan je in Middelburg niet uitgaan, klaagden velen. Ook een open podium is vol gens hen noodzakelijk. „Een plek waar we zelf dingen kunnen orga niseren. Waar we kunnen chillen, waar we kunnen luisteren naar nieuwe bandjes." Tijdens de bijeenkomst bleek echter ook dat heel wat jongeren niet veel gebruikmaken van de be staande mogelijkheden om iets te doen op het gebied van cultuur. Zelf muziek maken, een museum bezoeken, naar een voorstelling gaan. Velen hebben dat nog nooit gedaan. Ook het lezen van boeken is voor velen toch meer iets wat no dig is voor school en wordt niet ge zien als leuk, ontspannend of ver rijkend. Wensen Wethouder Arjan Beekman be loofde de jongeren dat de gemeente rekening houdt met hun wensen. Owen Glansdorp (18) toonde zich sceptisch. „Goed dat de gemeente dit organiseert om te horen wat er speelt. Maar ik betwijfel of ze iets met onze wensen doen." Hij wees erop dat de afgelopen tijd twee plaatsen om te skaten in Middel burg zijn gesloten. „Het Meiveld en Meeker." Hij zei ook dat hij het jammer vindt dat musea zich zo weinig op jongeren richten. „Ik was laatst in Amsterdam. Daar gebeurt dat wel. Daar heb je bijvoorbeeld een rariteitenmuseum. Dat is echt iets voor jongeren." MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 9 februari 2017 WA MIDDELBURG De jonge Franse klavecinist Jean Rondeau treedt vrij dag op in de St. Augustinuskerk in Middelburg. Hij gaat de uitdaging aan om Bachs Gold- bergvariaties voor het eerst in zijn car rière live te spelen. Rondeau begon op zesjarige leeftijd met het spelen van klavecimbel. Sinds dien koestert hij een passie voor ba rokmuziek, maar gaat hij ook op zoek naar kruisbestuivin gen met klassiek en jazz. Het concert begint om 20.00 uur. De entree be draagt 18 euro. MIDDELBURG Violist Tim Kliphuis geeft op vrijdag 10 februari een optre den in de Zeeuwse Concertzaal in Mid delburg. Kliphuis treedt ge zamenlijk op met het Codarts Strijk orkest. De violist daagt studenten van het Rotterdams Conservatorium uit om creatief te zijn. De entree is een vrije gift. ledereen is welkom om 20.00 uur. De laatste spullen worden woensdagmiddag nog opgeruimd door Joop Kesselaar. De Westkapelse Spar is klaar voor de heropening 's avonds, na de grote verbouwing, foto ruben oreel 'Het was het gesprek van de dag' lacht een Westkapelse. „In de winkel praat het personeel met elkaar via headphones. Van die oortjes. Leuk toch." Die oortjes zijn niet de enige verandering in de vernieuwde supermarkt waar Joop Kesselaar sinds oktober vo rig jaar de scepter zwaait. Hij nam de zaak over van Jaap en Nelly Minderhoud. Annemarie Zevenbergen Westkapelle -Joop Kesselaar De Walcherse jeugd wil meer festivals en een goede jongeren- discotheek. Dat blijkt tijdens een debatmiddag van de ge meente Middelburg in de Spot. Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Leerlingen van het Scheldemond College spe len op donderdag 16 en vrijdag 17 februari hun jaarlijkse schoolvoorstelling in het Arsenaal Theater in Vlissingen. In de voorstelling 'Wie was het?' staat de zoektocht naar de moordenaar van Samuel Zwart, het slachtoffer uit het bord spel Cluedo, centraal. 'Er zijn zes verdachten... wie was het?' Beide voorstellingen beginnen om 19.30 uur. De entree voor leerlingen bedraagt 2,50 euro. Introducés betalen 5 euro. Kaartjes reserveren kan via m.simons1@mondia.nl. AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30- 18.30 uur - Pilates ARNEMUIDEN Politiebus voor de Emté, Clasinastraat, 16.00-17.00 uur- Spreekuur van de gemeente en de politie onder de titel Bewonerstijd BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopoch- tend met koffie of thee en mogelijk heid boeken te lenen; GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub; Middel- burgseweg 42, 10.00-17.00 uur - Open dag bij Eva&Kato KOUDEKERKE Pien Bso, Tram straat 31, 09.00- 11.00 uur - Mama café voor (aan staande) moeders met hun kinderen (0-4 jaar) MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur-Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Lange Jan, 13.15 uur - Live ver tolking stadslied Mijn Roos op het carillon; ZB, Kou- steensedijk 7, 13.30-15.30 uur- Schildercursus; 't Gasthuis, Noord- poortplein 2,14.00- 16.00 uur - Long- punt, ontmoetings plaats voor longpa tiënten; Cinema Middelburg, 15.30 uur - Vertoning Frantz; SVRZ 't Gasthuis, 19.00 uur - Optre den Keltische Folk- band Windbroke; Baptistengemeente De Fontein, 19.30 uur - Lezing Nicky Robinson over haar boek Toen ik zweeg; Schouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Mu- ziekshow Steffen Morrison en Joy Wielkens I'm a Soulman OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00-10.00 uur - Peutergym VLISSINGEN De Piek, 19.30 uur - Theatervoorstelling Sophie door de Zeeuwse Komedie; CCXL Theater, 20.15 uur - Caba retvoorstelling Theo Maassen WESTKAPELLE Museumcafé Het Polderhuis, Zuid straat 154-156, 13.30 uur - Donder dag Doedag met de CreaClub. BORDSPEL KOMT TOT LEVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34