m Kleintjes snoepen amper punten af van titelkandidaten 25 Van den Brom tekent toch bij Amrabat paar weken eruit FC Barcelona gaat in beroep Voor nummer 4 FC Utrecht is het gat met de koploper groter(20 punten) dan met de hekkensluiter (18 punten). De topclubs staan op eenzame hoogte en vechten onderling uit wie de titel pakt. f Het gat tussen koploper Feyenoord en Ajax bedraagt vijf punten. Precies het gelijkspel in de Arena tegen Roda JC (2-2) en de nederlaag van de Amsterdammers in eigen huis tegen Willem II (1-2). Allebei in de maand augustus, toen trainer Pe ter Bosz nog zoekende was en tus sendoor ook nog eens de Champi ons League moest zien te bereiken. Zou Ajax in deze fase van het sei zoen ook nog misstappen maken in thuiswedstrijden tegen Roda JC en Willem II? Naar alle waar schijnlijkheid niet. Bij Feyenoord praten ze niet openlijk over de ti tel. Maar wie in de Kuip door het Maasgebouw wandelt, hoort toch nog weieens iets. „De titelstrijd? Dat gaat echt nog maar om een paar wedstrijden", fluisteren ze daar. „Ajax uit, PSV thuis, sc Hee renveen en Vitesse uit." 'Geen kans' De rest blijkt gewoon niet opge wassen tegen de kracht van de topclubs. Vraag het de tactisch sterke Peter Hyballa, trainer van NEC. „Als je reëel bent", zegt de bevlogen Duitser, „hebben de clubs op de plekken negen tot achttien in de eredivisie geen kans tegen de topclubs." Maar dat NEC niet van Feyenoord wint of ADO van Ajax, dat lijkt nog logisch. Tempo omhoog Maar ook de ploegen die in aan merking komen voor een ticket voor de Europa League knijpen tegenwoordig al hun handen dicht na een kleine nederlaag tegen een van de titelkandidaten. De analyse van trainer René Hake van FC Twente, zondag na het thuisduel met Feyenoord? „We hebben er in elk geval wel een echte wedstrijd van gemaakt", zei Hake. „In de tweede helft ging bij Feyenoord het tempo omhoog en daar kon den wij niet in mee." Hans de Koning, trainer van Go Ahead Eagles, knikt. „Er zijn men sen die tegen mij zeggen dat wij nog altijd dertien wedstrijden hebben om degradatie te voorko men", zegt De Koning. „Dan denk ik toch vaak stiekem: het zijn er nog maar tien hoor. Go Ahead Ea gles moet nog in de Arena tegen Ajax, nog in de Kuip tegen Feyen oord. En we krijgen PSV nog op bezoek. Begrijp me niet verkeerd: ook in die partijen gaan we er ui teraard alles aan doen. Maar het verschil is zo vreselijk groot, de kans dat wij punten pakken tegen die drie ploegen is heel klein. Nee, kampioen word je tegenwoordig niet meer tegen de kleintjes, maar juist tegen de groten. Degradatie voorkomen, dat doe je wel tegen de kleintjes. De andere kleintjes." Uitzondering Toch ging Feyenoord dit seizoen een keer kopje onder in eigen land: in de Adelaarshorst tegen Go Ahead Eagles. Net als de misstap pen van Ajax tegen Roda JC en Willem II was dat de uitzondering die de regel bevestigt, legt de nuchtere De Koning uit. „Ja, alleen wij wonnen tot nu toe van Feyen oord. Een geweldige prestatie, maar wel eentje waar een verhaal aan vast zat", zegt De Koning. „Feyenoord had op de donderdag daarvoor in Oekraïne tegen Zorja Loehansk gespeeld. De ploeg landde een dag later in Rotterdam, de spelersbus is toen meteen naar Maassluis gereden om de begrafe nis van de moeder van Vilhena bij te wonen. Direct daarna weer in de bus richting Deventer om in trainingskamp te gaan. Ze waren moe, Kongolo liep in die wedstrijd niet voor niets een hamstringbles sure op. En El Ahmadi was ook nog geschorst" Oplossing Nu, na 21 gespeelde duels, ligt er een gapend gat van 20 punten tus sen koploper Feyenoord en num mer 4 FC Utrecht. Het is de groot ste kloof in dit stadium van de ere divisie sinds het seizoen 1997/98, toen het Ajax van trainer Morten Olsen de competitie domineerde. Nu was de Nederlandse top-3 natuurlijk wel vaker beter dan de rest. Maar waar blijven de verras singen? De Koning denkt dat een andere verdeling van de televisie- gelden een stap in de goede rich ting zou zijn. „De top is niet dood ziekvan drie miljoen minder tele- visiegeld, voor Go Ahead Eagles is dat bedrag een wereld van ver schil", zegt hij. „Maar oké, als dat onmogelijk is, dan komt dat plan van vier keer per seizoen een Ajax- Feyenoord toch dichterbij. Want van al die vooraf vaak voorspelbare potjes tegen de kleintjes worden de topspelers nauwelijks beter." donderdag 9 februari 2017 ALKMAAR John van den Brom is ook komend voet balseizoen trainer van AZ. De Alkmaarse club maakte gisteren bekend dat de optie in het contract is ge licht, waardoor hij nu tot de zomer van 2018 bij AZ blijft. Van den Brom is sinds sep tember 2014 hoofdtrainer. Na een derde en vierde plaats staan de Noord-Hol landers dit seizoen op de zevende plek. Ook is AZ nog actief in de Europa League en het nationale bekertoernooi. Max Hui- berts, directeur voetbalza ken: „Bij ons waren er niet veel vraagtekens, we heb ben er veel geloof in om met elkaar door te gaan." UTRECHT FC Utrecht kan de komende weken geen beroep doen op Sofyan Amrabat. De middenvelder viel zondag in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen kort na rust uit. Uit onderzoek is nu gebleken dat de buiten band van zijn enkel is inge scheurd. Amrabat moet so wieso de duels met PSV (zondag) en PEC Zwolle (zaterdag 18 februari) aan zich voorbij laten gaan. Daarna speelt FC Utrecht, zaterdag 25 februari, de uitwedstrijd tegen FC Gro ningen. BARCELONA FC Barcelona gaat in beroep tegen de gele kaarten van Luis Sua- rez en Sergio Busquets dinsdag in de bekerwed strijd tegen Atlético Ma drid. De Catalanen plaats ten zich voor de finale. Daarin dreigen ze Suarez te moeten missen. Hij kreeg in de slotfase in drie minuten tijd twee keer geel en moest vertrekken. Bar celona vindt de tweede gele kaart onterecht. De club is ook niet akkoord met de gele kaart die Bus quets ontving voor het wegtrappen van de bal. Op het moment dat hij dat deed, lagen er twee ballen op het veld en schopte Busquets er één naar de kant. Busquets is niet ge schorst voor de finale. Kampioen word j e nu tegen de groten Mikos Gouka Rotterdam v Illustratief voor de eredivisie van nu: 'kleintjes' in de verdrukking tegen titelkandidaten Feyenoord (I), Ajax en PSV (r). fotospim ras/pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25