Él 22 SCHAATSEN WK AFSTANDEN In 2007 werden Sven Kramer en Ireen Wüst (beiden van bouwjaar 1986) voor het eerst wereldkampioen. Tien jaar later zijn ze nog steeds topfavorieten op de WK afstanden. Een krantenkop, tien jaar geleden: 'Wüst begint steeds meer op Kramer te lijken'. In Calgary verbeterde hij, Sven Kramer, zijn wereldrecord op de vijf kilometer. Zij, Ireen Wüst, verpulverde het Nederlands record op de 1500 meter. Bij de warming- up van de twee ploeggenoten bij TVM was het al te zien geweest: de rest doet vandaag mee voor spek en bonen. Wüst had bij de techni sche dienst van de Olympic Oval haar favoriete muziek van dat mo ment doorgegeven en op die op zwepende deunen schaatste ze bij de opwarming zingend haar snelle rondjes, soms in de rug van Kra mer, dan weer op kop. Het is dan maart 2007. Wüst mag zich al olympisch kampioene noe men, Kramer nog niet. En toch is Kramer het boegbeeld, het feno meen in wording, met wie Wüst dus meer gelijkenissen is gaan ver tonen. „Ze is meer overtuigd van eigen kunnen, brutaal en zelfbe- Ireen kan iets in zichzelf oproepen om haar opponent echt even te haten Cillessen Depay Sponsor Kort WK-goud Guay op Super G Erik Guay (foto) is verrassend wereldkampi oen geworden op de Super G. Bij de WK in Sankt Moritz rekende de 35-jarige Canadees af met de Noorse topfavorieten Kjetil Jans- rud en Aleksander Aamodt Kilde en werd daarmee de oudste wereldkampioen ooit. Guay schreef in 2010 al eens het eindklasse ment van de wereldbeker op de Super G op zijn naam. Een jaar later werd hij wereld kampioen op de afdaling. Mercedes wordt 'veel sneller' De bolide van Mercedes voor het komende Formule i-seizoen zal naar verwachting veel sneller zijn dan zijn voorganger, zegt team baas Toto Wolff. „Ik raak er opgewonden van", aldus de Oostenrijker, die met zijn team domineert in de koningsklasse van de autosport, met drie wereldtitels als gevolg (Lewis Hamilton in 2014 en 2025, Nico Ros berg in 2016). Bredere banden en aërodyna mische aanpassingen geven de bolides in 2017 een andere aanblik. Mercedes presen teert de nieuwe bolide op 23 februari op Sil- verstone. Hamilton rijdt dit seizoen met de Fin Valtteri Bottas als nieuwe teamgenoot. Sjarapova krijgt wildcard Maria Sjarapova (29, foto) staat in mei op het gravel van het WTA-toernooi in Madrid. Ze kreeg gisteren een wildcard toebedeeld. De Russin zit een dopingschorsing uit van vijf tien maanden en verzamelt daardoor geen punten op de WTA-ranking. In april maakt ze in Stuttgart haar rentree. Flitsen Quote van de dag 'Ik zou dat wel willen. Maar ik denk niet dat Real mij hard nodig heeft' donderdag 9 februari 2017 Hoe Kramer en Wüst al tien jaar de winter beheersen Rik Spekenbrink Gangneung -Geert Kuiper (bondscoach) De Spaanse kranten waren het eens: doel man Jasper Cillessen van FC Barcelona kreeg een 9 voor zijn optre den in de halve finale van de Spaanse beker tegen Atlético Madrid. Barce lona bereikte de finale, dank zij Cillessen. I Memphis Depay heeft zijn eerste competitiegoal voor Olympi- que Lyon te pakken. Als in valler maakte de ex-speler van PSV en ManUnited de 4-0, thuis tegen Nancy. 50 De Argentijnse voetbalclub Centenario de Neuquén (uit komend op het 5e niveau) wil met liefst 50 shirtsponsors een vermelding in het Guinness Book of Re cords behalen. sc Heerenveen-trainer Jurgen Streppel moet zondag tijdens het thuisduel met AZ toekijken vanaf de tribune. De KNVB heeft hem voor één duel geschorst omdat hij zich zondag na de wedstrijd tegen FC Utrecht „schuldig heeft gemaakt aan onbehoorlijk gedrag ten opzichte van de scheidsrechter." Sportfreunde Lotte heeft in het Duitse be kertoernooi na Werder Bremen en Bayer Le- verkusen, gisteren ook 1860 München ver slagen. De club uit de 3e Bundesliga bereikte voor het eerst in de historie de kwartfinales. SKIËN AUTOSPORT TENNIS —De Spaanse tennisser Rafael Nadal wil ooit voorzitter van Real Madrid worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22