<l> Victor Löw openhartig over de 20 M Victor Löw (54) staat binnenkort weer op toneel in de thriller Nieuw Geld. Tussen de bedrijfsovernames en marktsystemen leeft ook de liefde op. Löw weet er alles van. De acteur vond de liefde die hij nooit meer had verwacht. „Alles veranderde." ANGELA KIJKT TV Het was zo'n gevalletje 'de dag die je wist dat zou komen'. Dat Ryanne van Dorst, alias Elle Bandita, een eigen programma zou krijgen, kon niet uitblijven na haar spraakmakende deelname aan Jouw Vrouw, Mijn Vrouw, Expeditie Robinson en De Wereld Rond In 6 Stappen. Wat haar zo leuk maakt? In elk geval de tegen stelling tussen dat aparte, stuurse, vrij manne lijke uiterlijk en het hartveroverende, humor volle karakter dat eronder schuilt. Ja, ze is grof in de mond, heeft tamelijk eigengereide op vattingen over okselhaar, doet niet aan pleasen en zegt het op z'n Rotterdams zoals het in haar opkomt. Maar, mijn hemel, wat is dat verfrissend, ie mand die op tv eens niet de hele tijd bezig is met imago en uiterlijk en wat de bladen nu weer zullen gaan schrijven. Zij loopt bij Jinek rustig van tafel om naar de wc te gaan omdat ze iets te veel biertjes heeft zitten tanken. En gaat in haar nieuwe programma Geslacht! op bezoek bij überdiva (en haar ex-schoonmoe- der) Patricia Paay zonder een spoortje make up op haar gezicht. Je moet wel van steen zijn, wil je daar niet voor smelten. Geslacht! (BNN) draait om 'gender', zoals dat tegenwoordig zo hip heet. Een onderwerp waarop ze dol zijn bij NPO 3, gezien het aantal programma's rond dat thema. Mannen die vrouw worden, vrouwen die man worden, transgenders die een man of vrouw zoeken. Ryanne onderzoekt op geheel eigen wijze of er misschien ook een 'derde geslacht' is, iets tus sen man en vrouw in. Zo ging ze dinsdag in de eerste aflevering naar een genderneutraal toilet ('het plast niet echt anders'), onderging een spirituele behande ling om weer in contact te komen met haar baarmoeder ('waar zit die?') en bevroeg de al eerder genoemde Paay en oerman Maxim Elartman over wat typisch vrouwelijk en man nelijk is. Maar de grootste verrassing zat aan het be gin. Zichtbaar zenuwachtig deed ze een be kentenis: ze is geboren als hermafrodiet, dus met mannelijke en vrouwelijke geslachtsken merken. Van haar 'hebben ze geprobeerd' een meisje te maken. „Maar ik voel me zo niet. Ik ben ook geen gozer. Maar wat ben ik dan wel? Met dit programma wil ik kijken of ik ergens herkenning kan vinden." Dat maakt Geslacht! al net zo authentiek als zij zelf. Pas maar op, straks worden ongeschoren oksels nog mode. Quote van de dag Al mijn bevallingen bij elkaar waren minder heftig dan dit Eva Simons is verliefd Emmy voor Floortje? r n toen zag ik Marieke staan." Victor Löw voelt met duim en wijsvinger aan zijn woeste baard. De toon is ernstig, maar zijn ogen twinkelen als van een verliefde bakvis. De acteur laat bedachtzaam een moment van stilte vallen. Dan: „Dit zou inderdaad de eer ste zin van een liefdesverhaal kunnen zijn, ja. En eigenlijk is dat ook zo." Het is in het voorjaar van 2012, nu bijna vijfjaar geleden dat Victor Löw in Who's Afraid of Virginia Woolf speelt. De acteur is dan 49 jaar, gescheiden van ac trice Mirjam de Rooij met wie hij een zoon heeft: Gilliam. Voor de liefde heeft hij zich afgesloten. „Toen het over was met Mirjam, dacht ik: dat gaat nooit meer gebeuren. De liefde, niks voor mij. Dat wist ik zeker. Ik ging voor mijn zoon. That's it." Tot dat ene moment in de foyer van Het Witte Theater in IJmuiden. Na de voorstelling loopt Löw naar de bar voor een biertje. „Ik draai me om en zie haar staan. Alles veranderde op dat mo ment." Marieke Kieft is niet zomaar in IJmui den. Regie-assistent Henriëtte ter Riet heeft haar 'meegelokt'. „We zijn gekop peld", onthult Löw. „Dat zit zo: regis seur Paula Bangels heeft voor haar stuk ken speciale improvisatietechnieken. Voor Who's Afraid of Virginia WooJ/laat ze de cast dan bijvoorbeeld dansen. Op vrolijke jaren zeventigmuziek, zoals Blame it on the Boogie van the Jacksons. Als een soort party. In alle openheid. Om chemie te krijgen tussen de spe lers." Ook Henriëtte ter Riet is daarbij, de assistente van Bangels. „Ze zag me en dacht: mijn nichtje en Victor moeten elkaar ontmoeten. Zij horen bij elkaar. Zij heeft Marieke meegekregen naar de voorstelling in IJmuiden, al ging dat niet vanzelf: Marieke had eigenlijk hele maal geen zin." En toen zag hij haar staan. „Alles wat dicht was, viel open. De schoonheid. Dit had ik nog nooit gezien. Ze keek te rug. Dat moment.Zonder woorden. Zij bleek precies hetzelfde te hebben, hoorde ik later." Ook Marieke komt naar de bar. Ver voegt zich bij Henriëtte ter Riet. Löw is verbaasd. „Huh? Horen die bij elkaar? We werden aan elkaar voorgesteld, maar bij mij kwam er weinig uit. Ze moest weg. De oppas voor haar zoon af lossen. In het busje naar huis ging bij mij alles weer dicht. Afgesloten voor het gevoel van de liefde." Kapper Dan is het twee maanden la ter. De laatste voorstelling nadert. Nog voor de sei zoensafsluiting zegt Hen riëtte tegen Löw: 'Moet jij niet eens naar de kapper?' Haar nichtje is styliste. Ze maakt een afspraak en op een zekere middag belt de acteur aan in Alkmaar. „Dat was wel spannend, eerlijk ge zegd. Maar ook veilig, want Henriëtte was er óók bij. Ik had een flesje wijn meegenomen. Nee, geen bloemen. Dat vond ik té. Die middag dacht ik geen moment meer aan 'nooit meer de Alles wat dicht was, viel open. De schoonheid. Ongekend. Ze keek terug. Dat moment... donderdag 9 februari 2017 Ryanne Reageren? angela@persgroep.nl Tooske Ragas vertelt op Radio 2 dat ze nooit zo heeft geleden als tij dens de beklimming van de Kili manjaro. GO MUZIEK Zangeres en /cfo/s-jurylid Eva Simons (32) is smoorverliefd op de 28-jarige muziekproducer Boaz van de Beatz. Ze heb ben sinds kort een relatie. Eva scheidde in september van dj Sidney Sam son (34). Boaz maakt furore met nummers voor Ariana Grande, Major Lazer en Diplo. TV-PRIJS De docu-series Floortje terug naar Syrië (BNN-VARA), Langs de oevers van de Yangtze (VPRO) en de HUMAN-serie Schuldig zijn door de NPO in gezonden voor de International Emmy Awards. Tijdens de tv- beurs in Cannes in oktober wor den de nomina ties voor de prijs bekend gemaakt. ■o 'En toen zag ik MARIEKE staan Dennis Jansen 44 —Victor Löw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20