kans op plek in halve finale NK treffers een zeldzaamheid 'Ontslag Zegers vanwege jas te rigoureus' FC Twente legt talent Roemeratoe (17) vast 13 van onze turnsters hebben zich voor de kwartfinale geplaatst en ze maken ook alle zeven kans om door te gaan naar de halve finale", zegt trainerscoördinator Jutta Pad mos. Op zaterdag komen de jongste turnsters in actie. Namens Delta Sport zijn dat Quinty van Oeveren en Noah de Ruijter. Zij komen uit in de tweede divisie bij de jeugd. Een dag later komen Talyscha Kra keel (instap tweede divisie), Ma- rika Padmos, Romy Reintjens (tweede divisie senioren), Anne-Li Slootmaker (tweede divisie junio ren) en Fleur Just (tweede divisie jeugd) in actie. Ook MTV Middelburg is verte genwoordigd in Zierikzee. Namens die club komen Anne-Lotte Boon stra, Emma de Voogd (instap N2), Linda Berdik (Pupil 2N2), Deveney van der Heubvel en Mees de Gu- cheneire (jeugd) in actie. Het Goese Forza Gymnastica heeft met Charlene van de Waard, Emma Nieuwenhuize en Ilja de Kok (allen instap N2) drie afgevaar digden. Toen het een minuut voor tijd 23-23 stond, hebben we gezegd: deze stand is prima, we laten de bal niet meer teruggaan naar de aanval van Vriendenschaar." „Dat klopt. Normaal gesproken zijn het niet de moeilijkste tegenstan ders. Als we niks fout doen, worden we kampioen. In voorgaande sei zoenen zeiden we vaak aan het be gin: we willen eerste worden! Maar steeds ging er wel iets mis. Nu heb ben we in de eerste helft van de zaalcompetitie eens rustig afge wacht en pas toen we eenmaal een gat hadden, hebben we gezegd: nu gaan we echt voor de titel." Het ontslag van de Terneuzense trainer deed vier maanden geleden veel stof opwaaien. Op zondag 2 ok tober ging hij met de Hulster selec tie op de foto, terwijl hij een jas droeg met daarop niet-sponsoren van HW'24. Vervolgens hield hij die aan tijdens de wedstrijd die die middag op het eigen sportpark ge speeld werd. Met name dat coachen in een verkeerde outfit viel - naar overigens pas in Zeist bleek - slecht bij het bestuur, de hoofdsponsor en de spelersgroep. Vier dagen later werd de oefenmeester op straat ge zet. Dat was een te rigoureuze maat regel, stelt de arbitragecommissie van de KNVB nu. Wat wél gepast was geweest, wordt in het midden gelaten. De twee partijen, Zegers en HW'24, belandden in Zeist nadat ze onderling niet uit de financiële afhandeling waren gekomen. De trainer eiste bij de behandeling van de zaak doorbetaling tot het einde van het seizoen, een immateriële schadevergoeding van 8500 euro en een bonus van 500 euro. Zover wilde de commissie echter niet gaan. Want waar gesteld werd dat HW'24 te ver was gegaan, kreeg ook Zegers een stevige tik op de vingers. Hij heeft 'onjuist gehan deld' door de verkeerde jas te dra gen. Hij wist dat clubkleding gedra gen hoorde te worden, want bij eer dere fotosessies droeg hij die im mers wel. En HW'24 hoefde, zo stelde de commissie, hem dat niet opnieuw te laten weten. Van een hoofdtrainer mag je er immers ver wachten dat hij 'als boegbeeld van het eerste elftal' die kleding ge woon draagt. Bovendien vindt de commissie dat een hoofdsponsor heel belangrijk is voor een sport vereniging en dat een hoofdtrainer met zo'n opstelling de relatie kan beschadigen. Beide partijen zijn over en weer in het (on)gelijk gesteld In de conclusie zegt de commis sie dat beide partijen 'over en weer in het (on)gelijk zijn gesteld'. Met de financiële afwikkeling werd dan ook voor een middenweg gekozen: Zegers moest nog enige maanden doorbetaald worden en kreeg een wettelijke transitievergoeding van 450 euro. De kosten van de arbi trage moesten samen - elke partij 225 euro - opgehoest worden. Zowel HW'24 als Zegers laat in een reactie weten dat ze de zaak een beetje 'gewonnen' hebben. De club omdat er veel minder betaald hoeft te worden dan geëist en dat het be drag ongeveer is wat in eerste in stantie aan Zegers werd voorge steld. De trainer, inmiddels bij Zee- landia Middelburg actief als assis tent, omdat hij de bevestiging had gekregen dat zijn ontslag onterecht was. Trainer René Hake nam de mid denvelder, die ook al voor ver schillende nationale jeugd teams heeft gespeeld, in januari mee op trainingskamp. In het Spaanse Alicante was de pas zeventienja rige Roemeratoe de jongste speler in de selectie van FC Twente. „Het was voor mij echt een ver rassing dat ik mee mocht op trai ningskamp", vertelde het talent in januari op de website van de club. „Ik had een tijdje terug echt niet gedacht hier de eerste week van het nieuwe jaar te zijn." Het was pittig en zwaar, ver telde Roemeratoe onder de Spaanse zon. „Het is mijn eerste ervaring bij het eerste elftal en dan is het eerst even aftasten en kijken hoe alles gaat." Godfried Roemeratoe speelde met de Cl van JVOZ onder trainer Dennis de Nooijer op het hoogste niveau en maakte vervolgens als eerstejaars B-junior de overstap naar FC Twente. Daar is hij nu aan zijn derde seizoen bezig. Andere oud-spelers van JVOZ bij FC Twente zijn Ruben de Jager, Sven Mbikulu (beiden Jong FC Twente) en Siebe Schets (Onder 19). San- der Versendaal vertrok eind vorig jaar na veel blessureleed. woensdag 8 februari 2017 2E twee petten op Jullie spelen nu drie keer achter elkaar thuis. Op zaterdag, woensdag en zaterdag. Het kampioenschap nadert. Bijna alle ballen die Aïsja Zuidweg zaterdag schoot, gingen raak. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER Ralph Zegers is in oktober on terecht op staande voet ont slagen bij zondag-derdeklasser HVV'24. Dat stelt de arbitrage commissie van de KNVB. Het dragen van een verkeerde jas bij het maken van de elftalfoto en bij het coachen, zijn volgens het bondsorgaan in Zeist 'net onvoldoende dringende rede nen voor directe beëindiging van de arbeidsovereenkomst'. Roeland van Vliet Vlissingen -Arbitragecommissie KNVB De voetbaltoekomst van God fried Roemeratoe ligt de ko mende jaren bij FC Twente. De middenvelder uit Oost-Sou burg maakte ruim tweeënhalf jaar geleden de overstap van JVOZ en tekent nu een drieja rig contract bij de eredivisie club. Roemeratoe speelt dit seizoen in de Onder 19 en wordt in Enschede tot de gro tere talenten gerekend. Barry van der Hooft Enschede de turnsters van Delta Sport, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73