'Alle zeven Aïsja Zuidweg is met 10 óf 11 O O) 0) O 12 ZEELANI Seizoen begint pas na de zomervakantie Bouzambou in halve finales beker De Nooijers spelen in Kuip benefietduel TURNEN DELTA SPORT Detrainstervan Delta Sport is ook nog moeder van één van de turnsters, Marika. De KNVB en de amateurclubs hebben in on derling overleg besloten dat het komende sei zoen later begint en dus ook later eindigt. Bo vendien komt er een flexibele winterstop. In het hele land begint het seizoen 2017-2018 nu pas op 2 september, met de gebruikelijke bekerwedstrijden. De competitiewedstrijden beginnen vanaf 23 september en het seizoen wordt afgesloten op 27 mei. „Zo kunnen de voetballers rustig op vakantie, zonder dat ze zich schuldig hoeven te voelen ten opzichte van hun teamgenoten, en kan er ook nog lek ker gevoetbald worden als in mei de zon be gint te schijnen", aldus Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB. Saïd Bouzambou heeft zich met FT Antwer pen geplaatst voor de halve finale van de Beker van België. De zaalvoetballer uit Vlissingen was met zijn ploeg in de kwartfinale met 8-4 te sterk voor FT Charleroi. Bouzambou scoorde drie keer en had zo een belangrijk aandeel in de zege. In de halve finale speelt FT Antwerpen tegen Flalle-Gooik, dat momenteel koploper is in de hoogste Belgische divisie. FT Antwerpen moet in die halve finale echter vier spelers missen. International Yassine Achahbar is ge blesseerd, terwijl doelman Bilal Zemmouri, Dimitri Nesen en Hamza Zaaf door schorsin gen ontbreken. Gérard en Bradley de Nooijer kunnen zich op maken voor een bijzondere oefenwedstrijd. Op woensdag 22 maart staat het FC Dordrecht van de Souburgse trainer en zijn zoon - een vaste waarde centraal achterin - in de Kuip te genover Feyenoord. Flet betreft een benefiet wedstrijd voor het goed doel. De opbrengst van het duel gaat naar het So phia Kinderziekenhuis, dat het geld zal ge bruiken voor onderzoek naar sikkelcelziekte, een chronische bloedziekte. Vorig seizoen speelde de Rotterdamse club een benefiet- wedstrijd tegen stadsgenoot Sparta. Toen werd geld ingezameld voor automatische defi brillators voor hartpatiënten. Judo Vestingcross Voor Jutta Padmos zijn turnwed- strijden altijd bijzonder. In de eerste plaats omdat ze enorm van de sport houdt. Maar als trainster van het Zierikzeese Delta Sport heeft ze tijdens wed strijden ook direct te maken met haar dochter Marika, die uitkomt voor de club. „Tijdens wedstrijden heb ik in derdaad een beetje twee petten op", vertelt de geboren Duitse. „Die van trainer en die van moe der. Alleen die laatste is een on zichtbare pet. Ik voel me wel moe der, maar probeer het niet te veel te uiten." Om die reden is Jutta tijdens wedstrijden ook niet de vaste be geleidster van Marika. „We zijn tijdens wedstrijden met meerdere trainers aanwezig. Meestal bege leid ik dan de jongsten en houd ik me bij Marika een beetje op de achtergrond." Ik voel me moeder, maar probeer het niet te veel te uiten Dat betekent niet dat er hele maal geen contact is tussen moe der en dochter tijdens een wed strijd. „We zijn daar de hele dag en zien elkaar uiteraard", vertelt Jutta. „Bovendien vindt Marika het ook niet erg dat ik er ben, hoor. Ze is het gewend." Op welke manier gaan de twee dan met elkaar om? „Soms heb ben we kort contact voordat ze moet turnen. Dan geef ik even een high-five of zeg kort iets. Gewoon om haar een beetje op te peppen voor de wedstrijd of het onder deel." Ervaring Maar soms is er ook helemaal geen contact. „Er zijn momenten waarop Marika dat niet wil", aldus Jutta. „Ik voel precies aan wanneer dat is, ook omdat het mijn dochter is. Dan zie je zoiets misschien toch net wat eerder." Bij een blessure of een verkeerd Als iets niet lukt, moet toch het knopje om. Het volgende toestel moet weer top gaan gelopen toestel is het bijvoorbeeld beter even niets te zeggen. „Ze weet zelf ook prima hoe ze daar mee om moet geen", aldus de coachende moeder. „Ze is nu 21 jaar en turnt al dertien jaar. Ze heeft genoeg ervaring." Maar niet alleen bij Marika kiest Jutta ervoor te zwijgen. Ook bij haar andere pupillen zegt ze op zulke momenten niet al te veel. „Ze moeten met tegenslagen le ren omgaan, al vanaf een jonge leeftijd. Als iets niet lukt, moet toch het knopje om. Het volgende toestel moet weer top gaan." De trainster, die bij Delta Sport ook trainerscoördinator is, weet zeker dat dit de sporters ook in het dagelijkse leven sterker maakt. „Je leert met teleurstellingen om gaan. Niet alleen in het turnen. Ook wanneer je op school bij voorbeeld een slecht cijfer terug krijgt." ZIERIKZEE De Zierikzeese turn vereniging Delta Sport houdt ko mend weekeinde in samenwerking met turnbond KNGU de Zeeuwse Stromen kwartfinales. Dit zijn de kwartfinales voor het NK voor vrou wen en meisjes in de eerste en tweede divisie. De thuisclub ziet die wedstrijd met vertrouwen tegemoet. „Zeven Korfbalsters die in één wedstrijd tien keer of nog vaker scoren.Ze zijn een zeldzaamheid. Zaterdag slaagde de negentienjarige Aïsja Zuidweg erin bij Swift. De HZ-stu- dente droeg in hoge mate bij aan het gelijkspel (23-23) van de Mid delburgse eersteklasser tegen Vriendenschaar, een concurrent in de titelstrijd. „Nee, eigenlijk niet. Ik wist wel dat ze makkelijk vielen, maar was niet aan het tellen. Na afloop hoorde ik van de mensen op de bank, die alles hadden genoteerd, dat het er elf wa ren. Dennis Plantinga heeft vervol gens aan de PZC doorgegeven dat ik er tien had. Ik weet serieus niet wat het juiste aantal is, maar wel dat het er veel waren." „Dat kun je wel zeggen, ja. Ik had een dame die eigenlijk niet eens zo verkeerd verdedigde, al liet ze aan het begin soms nog best wat ruimte vallen. Mijn eerste helft was ook nog niet eens zo heel bijzonder, met drie of vier goals. Toen speel den we wat gevarieerder en zorg den we dat iedereen in ons vak de kansen kreeg. Maar na rust heeft de rest wel heel bewust mij in stelling gebracht. Toen heb ik de hele tijd in de punt van de aanval gestaan." „Wat ook lekker was, was dat de vrije ballen lekker binnen vielen. Ik neem ze sinds kort. Ik geloof dat za terdag vier van de vijf erin gingen." „Natuurlijk heb ik haar gesproken. Zij zei ook dat dit niet normaal is. Zij kan zich ook niet herinneren dat ze ooit op tien is uitgekomen. Wel in de buurt ervan, hoor." „Klopt. Voor ons voelde het gelijk spel ook echt als een overwinning. woensdag 8 februari 2017 VOETBAL ZAALVOETBAL A Saïd Bouzambou. foto paulten hacken VOETBAL Met vier combinaties in de top tien reden de Zeeuwen goed tijdens subtopwedstrijd Prix Sint George in het Brabantse Oosteind. Met de derde plaats was dressuuramazone Natha lie Poppe uit Grijpskerke, die op de vosmerrie Vienna reed, de beste van het kwartet. Ze scoorde 64,28 procent. Vincent Bol uit Nieuw en Sint Joosland (vijfde met De Kroo's Balti more), Petra Verschueren uit Hoek (zesde met Diva) en Debbie Offermans uit Arnemuiden (achtste met Avec Espoir) waren de anderen. 2E ■b Sam van 't Wes- tende is één van de acht Neder landse judoka's die komend week einde meedoen aan de Grand Prix van Parijs. De Vlis- singer komt uit in de klasse -73 kilo, waarin hij veertig ste staat op de wereldranglijst. 'Parijs' markeert het begin van een nieuwe olympi sche cyclus. Dat is ook aan de Oranje-afvaardi ging te zien. Veel judoka's die er in 2016 in Rio de Ja neiro bij waren, zijn nu afwezig. -12 Bij de Vesting cross, de interna tionale veldrit van komende zondag in Hulst, mogen kinderen tot 12 jaar ook een ritje op het parkoers maken. Dat kan om 12.30 uur. Zij moeten zich een kwartier van tevo ren verzamelen bij de Tivoliweg. Op geven kan via mdehaas@hulst- voorelkaar.nl. De kinderen moeten zelf voor een fiets en een helm zor gen. Jutta Padmos heeft Daniel Vervelde Zierikzee - Jutta Padmos - Jutta Padmos Trainster Jutta Padmos tussen Roeland van Vliet Middelburg Was je zelf in de wedstrijd op de hoogte van het feit dat je aan iets bijzonders bezig was? Was het zo'n wedstrijd waarin alles lukte? Heb je je zus Naomi gebeld? Zij was eerst dé spits van Swift en speelt nu in de Korfbal League. Wat zei ze? Swift zit op rozen. De grote concurrent is met het gelijkspel op twee punten afstand gehou den, terwijl jullie ook nog een wedstrijd minder hebben ge speeld. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72