Tweede voorronde van muziekwedstrijd 'Liefkenshoek' mogelijk toch doorgaande route rond Antwerpen 6 Burgemeester wil horeca individueel straffen Kaarten te koop voor 't Spektakel zv Dat zei Mulder maandag tijdens een commissievergadering. In het convenant is opgenomen dat uitba ters camera's in de zaak en op het terras moeten hebben en via een groepsapp elkaar op de hoogte hou den over eventuele raddraaiers. Dat gebeurt niet altijd, aldus Mulder. Hij wil nu spijkers met koppen slaan. „Als we bedrijven individu eel aanpakken, is dat eerlijker. Ik wil geen heksenjacht beginnen, maar ik ben het beu." Er zijn steeds wis selende groepen van elders die 'de boel versjteren', aldus Mulder. „Als ze voor overlast richting omwo nenden blijven zorgen, blijft het sluitingsuur van 3.00 uur als het zwaard van Damocles boven hun hoofd hangen." Vorig jaar sneu velde het idee voor een sluiting suur, met éénrichtingsverkeer vanaf 2.00 uur, in de gemeenteraad. De commissieleden toonden zich tevreden dat Mulder zijn tanden richting de horeca laat zien. PvdA'er Frank Smits zei het 'schrik barend' te vinden hoe de horeca Ik wil geen heksenjacht beginnen, maar ik ben het beu momenteel met de regels omgaat. Ook Paul van Kerckhoven van Groot Hontenisse was blij met maatregelen, maar had wel vraagte kens bij het verplichte sluitingsuur. SP'er Ger van Unen en Marina Strooband van Algemeen Belang Groot Hulst zijn daar wel groot voorstander van. „Waarom zou dat niet werken?", aldus Strooband. Maatwerk Volgens onafhankelijk raadslid Jos van Eek en CDA'er Jen Francken moet het sluitingsuur worden afge stemd op omliggende gemeenten. Mulder voelt daar niets voor. „Dan ben ik afhankelijk van anderen. Ik wil nü maatwerk leveren." Alleen Mare de Maat van Progressief Hulst gaf aan pertinent tégen een ver plicht sluitingsuur te zijn. Het plan om horecabedrijven in dividueel te straffen, werd wel breed gesteund. „Het is de verant woordelijkheid van de onderne mers, niet de hele horeca. Er zijn ge noeg bedrijven waar niets heftigs gebeurt", vatte WD'er Wim Reijns samen. HULST De Zeeuws-Vlaamse mu ziekwedstrijd Steenworp voor jonge muzikanten en bands is za terdag toe aan de tweede voor ronde van dit seizoen. Die vindt plaats in de Protestantse Kerk aan de Houtmarkt in Hulst, vanaf 29.30 uur. Vijf deelnemers dingen mee naar een plek in de finale: Jelle en Joyce (pop), Undercover Rhythms (pop/rock), D.Rhymz en Lil Cycle (rap/hiphop), Lemon Haze (sin ger-songwriter) en Smash (pop/rock). De winnaar van vorig jaar, The Bright, speelt tijdens het juryoverleg. Ook het publiek heeft een stem: de act met de meeste publieksstemmen over het hele seizoen verdient ook een plek in de finale. In december plaatste rapper Dion Vogelzang zich tij dens de eerste voorronde, in Westdorpe, al voor die finale. De derde voorronde is op 18 maart in paviljoen De Zeemeeuw bij Re- tranchement, de finale op 22 april in De Pit in Terneuzen. AXEL De kaartverkoop voor de voorstellingen van toneelvereni ging 't Spektakel uit Axel is begon nen. De groep brengt dit jaar het stuk 't Spoort Niet. De voorstellin gen zijn vrijdag 3, zaterdag 4, vrij dag ro en zaterdag 11 maart om 20.00 uur in de Halle in Axel. Kaar ten zijn te bestellen via www.tspektakel.nl en bij Bruna in Axel. Op 19 maart is er een middag uitvoering in het Ledeltheater in Oostburg, om 14.30 uur. Kaarten via www.ledeltheater.nl. Dat toekomstbeeld wordt serieus bekeken door de Vlaamse overheid, melden ingewijden aan dagblad De Morgen. Door de dagelijkse files op de Ring is Antwerpen toe aan extra verkeersaders, daar is iedereen het over eens. Waar die moeten komen, is onderdeel van discussie. De Vlaamse overheid zet in op de 'Oos- terweelverbinding' - een nieuw, noordelijk gedeelte van de be staande Ring, met een nieuwe tun nel onder de Schelde. Protestgroe pen vinden die route, dwars door de stad, ongeschikt. Zij willen door gaand verkeer uit de stad weren, en zien liever een opwaardering van de R2 door de Liefkenshoektunnel, door het havengebied ten noorden van de stad. Compromis De actievoerders stapten naar de Raad van State, die over een week of zes uitspraak doet. Tot die tijd heb ben de partijen tijd er samen uit te komen. Volgens ingewijden is er een compromis in de maak, meldt De Morgen. Die houdt in dat beide routes worden verbeterd. Dus: wel dege lijk een nieuwe Oosterweelverbin- ding, maar dan één waar doorgaand verkeer geweerd wordt. De com plete, nieuwe Ring dient dan nog voor haven- en plaatselijk ver keer. Doorgaand verkeer wordt door de Liefkenshoektunnel geleid. Door deze oplossing moet het verkeer zo gescheiden worden, dat nergens nog dagelijkse files ont staan. Er loopt al een onderzoek naar de verkeerseffecten. De oplos sing zou, volgens eerste schattin gen, binnen de begrote kosten pas sen. IN DE REGIO Snoeicursus fruitbomen Opwarmen voor carnaval The Friends of Folk in De Halle MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 8 februari 2017 Sluitingsuur Hulst is nog altijd optie Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst wil horecabedrijven die de regels van het convenant Veilig Uitgaan negeren, individu eel straffen. Hij wil ze een boete opleggen of verplichten eerder te sluiten. Tijdens de gemeente raadsvergadering van 23 fe bruari komt hij met een voorstel. Bob Maes Hulst -Jan-Frans Mulder De R2 met de Liefkenshoektun- nel moet onderdeel worden van de doorgaande route rond Ant werpen. De wegen in de stad zelf, waaronder de bestaande Ring en de nieuwe 'Oosterweel- verbinding', moeten dan door plaatselijk verkeer gebruikt wor den. Martijn de Koning Antwerpen HENGSTDIJK Fruitteler Jos van Assche geeft zater dag van 10.30 tot 12.30 uur op zijn bedrijf aan de Zuid- dijk 6 bij Hengstdijk een workshop fruit bomen snoeien. Deelname kost 17,50 euro, inclusief koffie en appeltaart na afloop. Vooraf aanmelden via 0114-681407 en ou- destoof@zeeland- net.nl. HULST De Sjores Ambras Band trapt zaterdag het carnaval alvast af met een partijtje warmbloazen. Thema is glitter en glamour. Het warm- bloazen-muziek- feest is in partycen trum 't Spoor 011 aan de Spoorweg 6, achter het Back terrein in Hulst. Aanvang 20.30 uur. De Sjores Ambras Band, De Dwaile van Ulst, UMHNE, De Bareelen, Opge- raopt en Terme- nieke treden op. AXEL Zes liefhebbers die het zingen en spe len van vooral Ierse volksmuziek samen met het publiek hartstikke leuk vin den, spelen zater dag vanaf 20.00 uur in cultureel centrum De Halle in Axel. Samen vor men ze Friends of Folk. De zes zijn: Jan Hamelink (foto), Gerrie Ro- meijn, Dick Busch, Wout van de Broek, Piet de Haan en Piet Piasmans. TERNEUZEN De vijf blazers van het Thalia Ensemble spelen zondag in Porgy Bess in Terneuzen. Ze brengen, gesteund door pianiste Mayumi Eguro, werken van Reicha, Mozart, Beethoven, Stamitz en Danzi. Daarmee laten ze een mix horen van een eeuw kamermuziek uit zowel de klassieke als romantische periode. Thalia, dat zes jaar geleden begon, be staat uit vier houtblazers - op fluit, hobo, klarinet en fagot - aangevuld met een hoornspeler. Het optreden begint zon dag om 15.00 uur. Entree kost 15 euro. AXEL De Halle, 9.00 uur: Knoppenspreekuur; 9.30 uur: Tablet café; 14.00 uur: Mu- ziekmiddag met My Way Music; 20.00 uur: Vergadering stadsraad; Gregori- uscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, koersbal, bridge, biljarten; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, jeu de boules; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 en 13.00 uur: Internet café; De Jonkheer, 20.00 uur: Lezing schrijf ster Rachel Vis- scher (geannuleerd volgens website Hulst Cultureel); KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; WZC Anto- nius, 14.00 uur: Her inneringen uit de oude dood met mu ziek; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Ledelplein en Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummikub; SAS VAN GENT St.Albert, 14.00 uur: Quilten, biljarten, vrij kaarten; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; De Statie, 19.00 uur: Computerclub; SINT-JANSTEEN De Warande; 13.00 uur: Schieting; TERNEUZEN Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; De Veste, 13.00 uur: Soos; De Kame leon, 19.00 uur: Line dance; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneuzen; Schel- detheater, 20.00 uur: Body Langu age met Alfred van den Heuvel. EEN EEUW KAMERMUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70