NYNKE DE JONG Minister mag paspoort jihadist intrekken corendon 8 corendon.nl 02375106 06 a :\lhuo se Column \r Natuurlijk zat ik maandag helemaal klaar voor de Stemwijzer. Vingers ge knakt, thee gezet en voor de spie gel nog eens hardop geoefend waar het wat mij betreft met dit land naartoe moet. Nu kunt u uit mijn columns al wel afleiden dat ik zo'n vies links Gutmensch ben, zo'n softe Heal the World-playbacker, dus u kunt zich wel een beetje voorstellen welke partijen er bij mij hoog scoorden. Je hoeft maar in te vullen dat je voor le gale wietteelt bent en voor het kinderpar- don, en daar zit je al, ter linkerzijde van het spectrum. Zo hier en daar sprak ik met vrienden en Twitteraars over hun uitslag. En wat me opviel, was dat iedereen de uitslag best serieus nam, maar dat er telkens een beetje lacherig werd gedaan als de Partij voor de Dieren hoog scoorde. Wat bij al die linkse deu- gers nogal vaak gebeurde. Wel licht omdat die partij ook voor le gale wietteelt en het kinderpar- don is. Die lacherige stemming rondom de Partij voor de Dieren, die fascineert me. De partij is al jaren een vaste waarde in Den Haag, is zelden te betrappen op relletjes en gedoe. En toch hoor ik om me heen dat, hoewel de Stemwijzer laat zien dat je dikke vrienden zou kunnen worden met Marianne Thieme, men er toch niet over peinst om op de partij te stemmen. Is het de naam? Vergeet je door die naam nogal makkelijk dat ze geen one-issuepartij zijn? Heb ben mensen daar toch het gevoel bij dat, wanneer de apocalyps uit breekt, de Partij voor de Dieren vooral druk zal zijn met het in veiligheid brengen van cavia's in schoenendozen met gaatjes in de deksel geprikt? Dat ze bij een ter roristische aanslag eerst een glaasje water voor een geschrok ken hond halen? Waarom zouden ze anders de blinde vlek van links stemmend Nederland zijn? Er lijkt ook kleine kentering te zien: de Partij voor de Dieren staat in verschillende peilingen op vijf zetels, drie meer dan ze nu hebben. Maar ik denk dat, hadden ze deze partij een andere naam gegeven, ze er zo nog tien extra zetels bij hadden kunnen tellen. Er werd telkens lacherig gedaan als PvdD hoog scoorde Het wetsvoorstel is bedoeld om ji- hadisten te weren die bij terugkeer in Nederland een gevaar kunnen vormen. Tot het laatste moment was niet duidelijk of het voorstel het zou halen. Een nipte meerderheid van WD, CDA, PVV, SGP en soPlus stemde voor. PvdA, GroenLinks, SP en D66 zijn tegen. Het voorstel geldt voor mensen die behalve de Neder landse nationaliteit ook nog een an dere hebben. Minister Stef Blok van Veiligheid en Justitie: „We weten dat tiental len Nederlanders, vaak met een dubbele nationaliteit, zich hebben aangesloten bij IS. We willen na tuurlijk liever niet dat die hier te rugkomen." De minister beslist op basis van informatie van bijvoorbeeld de in lichtingendiensten of iemand het Nederlanderschap verliest. Blok wijst erop dat de rechter altijd toetst of de minister op goede gron den de nationaliteit heeft ingetrok ken. De Eerste Kamer stemde gisteren ook in met twee andere terreur maatregelen. Daardoor vervalt ie mands paspoort of identiteitskaart automatisch als diegene een uit reisverbod heeft gekregen. Ook De maatregel riekt volgens de Raad van Europa naar discriminatie wordt het mogelijk om een meld plicht, contactverbod of gebieds- verbod op te leggen aan mensen die in verband kunnen worden ge bracht met terrorisme. Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding en Veiligheid Dick Schoof spreekt van 'belangrijke nieuwe maatregelen ter bescher ming van onze nationale veilig heid'. Op de maatregelen is ook forse kritiek geuit. Volgens commissaris voor de Rechten van de Mens Niels Muiznieks van de Raad van Europa riekt de mogelijkheid om het tweede paspoort in te trekken naar discriminatie van Marokkaanse of Turkse jihadisten. Ultra All Inclusive Marmaris Ideal Prime Beach Ar Ar Ar Ar Ar woensdag 8 februari 2017 @nynke Stemwi ze I Het wordt mogelijk om zonder veroordeling het Nederlander schap in te trekken van mensen die in het buitenland meevech ten bij een terroristische organi satie. Het gaat om personen met een dubbel paspoort. De Eerste Kamer stemde gisteren in met het plan. ANP Den Haag Meivakantie nu vanaf €489 2 volw. 2 kind€1789 Mei nu vanaf€429 Juni nu vanaf€449 Juli nu vanaf€529 2 volw.2 kind€1669 Aug. nu vanaf€529 2 volw.2 kind€1669 Ideal Prime Beach is onze bestseller Zeer goede prijs-kwaliteitverhouding 2 zwembaden en glijbanen Nederlandstalige kinderanimatie Gratis wifi in de lobby Buffet- en a-la-carterestaurant Miniclub (4-12 jaar) en een speeltuintje Beoordeeld met een 8.2 U mag tot 6 weken voor vertrek uw geboekte reis eenvoudig omruilen voor een andere strandvakantie. ZONDER WIJZIGINGSKOSTENi* Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Prijzen zijn exclusief turbokorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden* Zie website voor de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6