'Geen achterkamerbesluit' over Zeeuwse Lagune Burgers Tholen worden niet afgescheept Dorpshuis Meiboom niet naar Nieulande 6 Opknapplan Colijnsplaat Feestcafé in Tholen De Oude Haven is de verbindende factor tussen de recreatiezone, het dorpscentrum en het werkgebied, maar dat is met de huidige inrich ting van het terrein totaal niet zichtbaar. De afgelopen maanden hebben ondernemersvereniging, dorpsraad, watersportvereniging, een aantal inwoners en de ge meente Noord-Beveland samen plannen ontwikkeld die daar ver andering in moeten brengen. De werkgroep presenteerde zijn ideeën maandagavond in een bom vol dorpshuis. Vanaf de Voorstraat gezien blijft het oude rechthuis het middelpunt van het gebied, met aan de linker kant appartementencomplex Aedes Maritima en aan de rechterzijde een plein dat dorp en havengebied met elkaar verbindt. Rechts naast het plein is ruimte voor een ge bouw dat het Oude Haventerrein afbakent en daarachter worden par keerplaatsen aangelegd die ook voor evenementen gebruikt kun nen worden. Een niet alledaagse trap lokt mensen de dijk op, maar ze kunnen ook op de treden gaan zitten om te genieten van het water De meeste toehoorders zijn lovend over de ideeën waarmee een deel van de Oude Ha ven (weer) gevuld is. De meeste toehoorders zijn lovend over de ideeën, zo blijkt na afloop van de presentatie als inwo ners en werkgroep met elkaar in ge sprek gaan. De gemeenteraad buigt zich binnenkort over de plannen. MIDDELBURG De suggestie van de gemeente Noord-Beveland dat de provincie Zeeland geen toestem ming zal verlenen voor de Zeeuwse Lagune laat gedeputeerde Carla Schönknecht voor rekening van de gemeente. Schönknecht schrijft dat op vragen van Statenlid Gerwi Temmink van GroenLinks. Schön knecht stelt dat de provincie nog geen formeel standpunt heeft inge nomen. Temmink heeft hierover vragen gesteld omdat hij wethouder De Putter heeft horen zeggen dat de provincie 'tegen' zou zijn. Temmink wilde weten of er besluiten waren genomen waarin de Statenleden niet waren gekend. Dat blijkt niet het geval. Hij is tevreden met het antwoord, al kan hij kan zich wel voorstellen dat er informeel voor overleg is geweest. „Dat gebeurt va ker." GroenLinks is tegen de reali satie van De Zeeuwse Lagune in het Veerse Meer vanwege het natuurbe- lang. Volgens Temmink is het plan bovendien in strijd met het Kust- pact en valt het ook niet onder de overgangsregeling waardoor de pro vincie Zeeland geen toestemming kan verlenen. THOLEN Inwoners die met een vraag naar de gemeente Tholen bel len, worden niet met een kluitje in het riet gestuurd. Dat stellen burge meester en wethouders. Ze reageren op opmerkingen van de SP. Die zegt regelmatig benaderd te worden door mensen die door de gemeente zijn 'afgescheept'. Het zou haast niet meer mogelijk zijn om te worden doorverbonden met personeel op de verschillende afde lingen. Volgens de socialisten wordt mensen vaak aangeraden een mail te sturen. Het college zegt zich niet te herkennen in de term afschepen. Wel klopt het dat burgers niet altijd worden doorverbonden. Tachtig procent van de telefoontjes wordt afgehandeld door een medewerker van het zogeheten Klant Contact Centrum. Als die geen antwoord heeft, wordt een belafspraak ge maakt of wordt de beller alsnog doorverbonden met een vakambte naar. B en W wijzen erop dat de raad zelf voor deze manier van wer ken heeft gekozen. Dat burgers een mail moeten sturen, is geen stan daard beleid. Dorpshuis de Meiboom verhuist niet naar de nieuwbouw van zorgcentrum Nieulande in Krabbendijke. Wethouder Izak Vogelaar (VVD) staat inhoude lijk nog steeds achter het idee, maar vindt de hele operatie veel te duur. Om alle zalen van het huidige dorpshuis onder te brengen in de nieuwbouw van het zorgcen trum zou Reimerswaal 2,2 mil joen euro moeten betalen. Op jaarbasis zou de ge meente 65.000 a 80.000 euro duurder uit zijn dan in de hui dige situatie. „Onze conclusie was dat dat verschil gewoon te groot is", zegt Vogelaar. Reimerswaal werd vorig jaar uitgenodigd mee te denken over de nieuwbouwplannen voor Nieulande. Eigenaar Zorggroep Ter Weel wil samen met wo ningcorporatie R&B Wonen het sterk verouderde 'bejaardenhuis' met zo'n tachtig kleine kamers vervangen door zo'n veertig mo derne zorgappartementen. Door ook het dorpshuis te integreren, zouden faciliteiten zoals een keuken en restaurant gedeeld kunnen worden. De vaste gebruikers van De Meiboom reageerden afgelopen zomer kritisch op de gepresen teerde plannen. Raadsleden van Leefbaar Reimerswaal, PvdA en Christenunie lieten direct we ten niets in het idee te zien. Vol gens Vogelaar heeft die weer stand geen rol gespeeld in het re cente besluit. „Anders was ik er al eerder mee gestopt." Overi gens tekent de wethouder aan dat gedurende het proces som mige gebruikers hun mening hebben bijgesteld. „En ik maak me ook nog wel zorgen hoe de exploitatie van de Meiboom er in de toekomst uit zal zien." Ik maak me zorgen hoe de exploitatie van de Meiboom eruit gaat zien THOLEN Het Feestcafé geeft za terdag een feest in Tholen voor mensen met een beperking. Hierbij kan iedereen op een vei lige manier genieten van een feestje. Dj's zorgen voor après- ski-muziek, deelnemers kunnen zich in die stijl verkleden. Het feest duurt van 19.30 tot 23.30 uur en is in sport-en gemeenschaps centrum Meulvliet aan Zoekweg 8 in Tholen. Entree kost 2,50 euro. IN DE REGIO Inloopochtend in Biezelinge Cursus werken met Samsung MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 8 februari 2017 BE Oude Haven straks parel van het dorp Het Oude Havengebied in Co lijnsplaat is niet het mooiste stukje van het dorp. Nog niet, want er liggen plannen die het terrein moeten omtoveren in een waar recreatieoord. De op waardering moet Colijnsplaat de bijnaam 'parel van de Ooster- schelde' gaan opleveren. Ellen Jobse Colijnsplaat Joeri Wisse Krabbendijke -Izak Vogelaar, wethouder BIEZELINGE De Christelijk Gere formeerde Kerk in Biezelinge houdt morgen een inloop ochtend. Bij dit Trefpunt zijn alle dorpsgenoten tussen 10.00 en 11.30 uur welkom om elkaar te ont moeten onder het genot van een gra tis kopje koffie of thee. Ook kunnen ze samen sjoelen of een spelletje doen. Het Trefpunt wordt gehouden aan Bie- zelingseweg 6 in Biezelinge. Meer informatie is te vin den op de website www.cgk-bieze- linge.nl. HEINKENSZAND De bibliotheek in Heinkenszand start op 10 februari met een cursus werken met de Samsung Galaxy (foto). De cursus bestaat uit vier lessen van twee uur op de vrij dagen 10,17, 24 fe bruari en 10 maart, tussen 9.30 uur en 11.30 uur in de Bibli otheek Heinkens zand aan Stenge plein 1. Voor deze cursus is het noodzakelijk om een eigen tablet mee te nemen. Vooraf aanmelden is nodig en kan via de website www.bi- bliotheekooster- schelde.nl. Voor vragen, neem con tact op met: digi- taal@bibliotheek- oosterschelde.nl. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN In 's-Heer Hendrikskinderen vindt zaterdag 11 februari de zesde editie plaats van het 'Oranjeboom blêês je wêrm dweilbandfestival'. Vier dweil bands zullen in café Oranjeboom van zich laten horen. Vanaf 20.30 uur brengen ze hun nummers ten gehore, archieffoto JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop- morgen voor koffie en thee; Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur- Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur-Di gitaal Café; Magda- lenazaal, 14.00 uur - Informatiebijeen komst over project 'In Balans' m.b.t. se nioren en valonge- vallen; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Ostrea Lyceum, 19.30-21.30 uur- Verdiepingscursus Kunstgeschiedenis; Hotel Terminus, Stationsplein 1, 19.30-21.30 uur- Longpunt, ontmoe tingsplaats voor longpatiënten; Sportkantine Wil genstraat, 20.00 uur - Filmavond Alli ance Frangaise HEINKENSZAND De Stenge, vanaf 16.30 uur - Sympo sium '21e eeuwse vaardigheden' met o.a. lezing Frank van den Oetelaar; Bras serie Stelleplas, 19.30 uur - Lach- workshop Suffe Tutten, lachsessie met Gerdien Janse KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor seni oren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Ontstaan en Ver gaan' van Leen van Dixhoorn SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.OO IZOO uur - Exposi tie over de Waters noodramp YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. WARMBLAZEN VOOR CARNAVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62