Badr Hari wil 'binnen 3 weken' cel in r 7 Staat mag 'drugsthee' afpakken •:;W -VPS? mij in elk geval geen geld kosten." En een van zijn medewerkers klaagt dat hij voortdurend voor hem op zoek moet naar iets liefdadigs, 'zodat hij er goed op staat'. Niet best, dus. Kapper Maar ja. Je zult toch maar David Beckham zijn, geboren in een een voudige wijk in Londen, goed kun nen voetballen, verkering krijgen met een popster (Victoria Adams, of tewel Posh Spice), een keer iets geks doen met je haar (een coup soleil) in een tijd dat er nog geen enkele voet baller bij de kapper kwam, en vervol gens je leven helemaal overgenomen zien worden door de Britse pers. Je relatie heet dan plotseling 'De romance van onze tijd!' Er bestaan talloze websites enkel en alleen over je kapsel. Als je vrouw er een beetje mager uitziet, heeft ze meteen ano- W De best betaalde ex- voetballer ter wereld, staat nu bekend als een grofgebekte, ijdele, onechte rijkaard rexia en staat dat ook gelijk in alle bladen. Je vier kinderen (Brooklyn, Romeo, Cruz en Harper) kunnen geen stap buiten de deur doen zon der het geklik van fototoestellen. Je schenkt je salaris van een halfjaar voetballen bij Paris Saint Germain, een dikke vijf miljoen euro, aan een goed kinderdoel, maar krijgt dan te horen dat dat best wel wat meer kan zijn, want enz. Kortom: je doet het nooit goed. Unicef is in elk geval opvallend mild over Beckham: David 'is niet al leen gul geweest met zijn tijd, ener gie en steun om aandacht te genere ren voor ons werk voor kinderen, hij heeft ook zelf flink wat geld geschon ken'. Hij zal zelf al geconstateerd hebben dat deze reactie een beetje is onder gesneeuwd. De Hoge Raad in Den Haag hand haafde gisteren de 24 maanden cel (waarvan 10 voorwaardelijk) die Badr in 2015 in hoger beroep kreeg opgelegd vanwege een serie mis handelingen in het Amsterdamse uitgaansleven. Het vonnis is onherroepelijk. Volgens Badrs advocaat Bénédicte Ficq wil Badr snel de cel in. „Ik zal justitie vragen of zij zo snel moge lijk een plaats voor hem reserve ren. Als het aan hem ligt, zit-ie over drie weken binnen." De kickbokser wil zijn celstraf snel afhandelen om verder te kun nen met zijn sportcarrière. Hari (32) woont tegenwoordig in Marokko, waar Nederland geen uitleveringsverdrag mee heeft. Zijn vonnis negeren zou echter be tekenen dat hij tal van landen moet mijden waar Nederland wél een uitleveringsverdrag mee heeft. De bekendste mishandeling waarvoor Badr werd veroordeeld, is uit 2012 toen hij in de Amster dam Arena miljonair Koen Eve- rink in elkaar sloeg. In het proces dat daarop volgde, kwamen meer knokpartijen aan het licht. Omdat Hari al 8 maanden in voorarrest zat, hoeft hij nog 'slechts' zo'n 6 maanden de cel in. Dat heeft hoogstwaarschijnlijk invloed op Hari's plannen voor een rematch met zwaargewicht kampioen Rico Verhoeven, van wie hij in december op schlemie lige wijze verloor: Badr raakte ge blesseerd in de tweede ronde en moest opgeven. Eerder werd ge suggereerd dat de herkansing van de wedstrijd rond mei of juni 2017 zou plaatsvinden. Dat lijkt voorlo pig van de baan. Overheidsdiensten mogen de geestverruimende ayahuasca- thee op Schiphol in beslag blij ven nemen, ook al vormt de drank een belangrijk onderdeel van de erediensten van twee kerkgenootschappen in Am sterdam en Den Haag. Dat bepaalde de civiele rechter in Haarlem gisteren in kort ge ding. Dat was aangespannen door de Santo Daimekerken in beide steden. De ayahuascathee wordt ingevoerd vanuit Brazi lië, waar de religie haar oor sprong vindt. De thee uit Brazi lië bevat dimethylthryptamine (DMT) en die stof staat op lijst 1 van de Opiumwet. Het invoe ren en bezitten is strafbaar en inbeslagname door de mare chaussee is dus toegestaan. In de genoemde kerken wordt de thee gedronken tijdens de diensten. De genootschappen willen dat ayahuasca wordt doorgelaten, mits een zending is voorzien van transportdocu menten afkomstig van de moe derkerk in Brazilië. Ik ben nu 17 jaar mezelf. En ik heb nergens spijt van GeenPeil breekt met de Stemwijzer GeenPeil is uit de Stemwijzer gestapt. De partij, die haar standpunten na de verkiezin gen laat bepalen door de ach terban, werd het niet eens met de makers van de site. De par tij van Jan Dijkgraaf wilde dat gebruikers van de Stemwijzer bij stellingen ook zouden kun nen antwoorden dat ze daar over later een stem uitbren gen. ProDemos, de organisatie achter de Stemwijzer, wil de site niet aanpassen. Dronken vrouw sloopt celdeur VARA-coryfee overleden DENK pakt NRCaan woensdag 8 februari 2017 PC 'zeur David' Beckham bezocht voor Unicef onder meer Nepal (boven ste twee foto's) en Papoea-Nieuw-Guinea. foto■sepa.feuters&afp Badr Hari moet wéér de gevan genis in. Als het aan de omstre den kickbokser ligt, wordt dat 'zo snel mogelijk afgehandeld'. Victor Schildkamp Den Haag Kickbok ser Badr Hari wil de straf wil hij zo snel mo gelijk uitzit ten. FOTO ANP HAARLEM Kelly van der Veer (sinds 2001 BN'er na deel name aan Big Brother) was gisteren officieel lan ger vrouw dan ze ooit jon gen was. Als 16-jarige be sloot ze vrouw te worden. DEN HAAG De beroemde Rotterdamse Hef is in oude glorie hersteld. Het val, het middenstuk van de historische spoorbrug tussen het Noordereiland en Rotterdam-Zuid, is gisteren op zijn plaats ge takeld na groot onderhoud. Langs de kant bekeken honderden mensen het tafereel. Volgende maand wordt de feestelijke her opening gevierd, foto arie kievit DUITSLAND Een zwaarbeschon- ken vrouw van 57 heeft maandagnacht de deur van haar cel gesloopt. Nadat de politie in het Duitse Soltau haar had op gesloten, ging ze urenlang tekeer en schopte zo hard tegen de deur, dat deze ontwricht raakte en niet meer open kon. De brand weer kreeg de deur uiteindelijk open. BUSSUM Voormalig VARA- presentatrice Letty Kosterman is overle den op 81-jarige leeftijd. Ze maakte haar debuut bij de AVRO in 1960 met Nieuwe Oogst. DEN HAAG DENK-voorzitter en Kamerlid Selguk Öztürk daagt NRC Handelsblad voor de rechter. In juni be richtte de krant dat twee zorginstellin gen Öztürk ervan verdenken laakbaar te hebben gehan deld bij zakelijke transacties toen hij nog geen Kamerlid was. Öztürk noemt de berichtgeving on waar. HEF WEER COMPLEET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5