9 €7 €10 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we een verzameling oude foto's van Zeeuwse steden en dorpen. ostalgische zwart-witfoto's uit begin vorige eeuw: Hans Arissen (52) krijgt er geen ge noeg van. De inwoner van Sluiskil heeft een enorme verzameling van voornamelijk digitale foto's. „Alleen al van Sluiskil en Terneuzen staan er ruim 1.500 foto's op mijn computer. Waarom? Dat kan ik moeilijk uitleg gen. Het is een gevoel voor geschie denis dat ik koester." Arissen is niet alleen liefhebber van oude plaatjes, hij fotografeert ook graag. „Al dertig jaar trek ik eropuit. Regelmatig ga ik met mijn spiegel reflexcamera naar de polders om de natuur vast te leggen." Nooit voelde Arissen de behoefte om een oude zwart-witfoto na te maken. „Hoewel dat bijzondere af beeldingen zou opleveren. Ik heb een foto uit de jaren 30 van het kanaal- zicht in Sluiskil. Als ik nu, bijna 90 jaar later, exact die foto zou maken, krijg je vrijwel hetzelfde beeld. De DE CONCURRENTIE huizen zijn identiek, alleen de weg ervoor is anders. Ik heb ook oude foto's van de bouw van het zieken huis in Sluiskil. Dat is inmiddels gesloopt. Maak je nu op die plaats een foto, dan lijkt het niet eens meer op vroeger." Hij doet speurwerk, maar Arissen komt ook dankzij mond-tot-mond reclame aan foto's voor zijn collectie. „Laatst nog, via fotograaf Louis van der Hooft. Hij stuurde me een linkje met tientallen oude foto's van Ter- neuzen. Die heb ik gedownload." Momenteel verkoopt Arissen 500 oude foto's van dorpen en steden in Eigenlijk vind ik het zonde om alle foto's te verkopen Zeeland. Voor de duidelijkheid: dat zijn geen digitale. „Ik heb ze van een kennis die ze lang geleden kocht op een rommelmarkt in Sas van Gent. De foto's, gemaakt tussen 1920 en 1950, zijn gemaakt door een fotograaf uit Axel of Zaamslag. Om de kwali teit ervan te garanderen, zijn ze rond 2970 op nieuw fotopapier gezet." Zichtbaar enthousiast is Arissen als hij de foto's er één voor één bij pakt. „Kijk, van Kruiningen heb ik er min stens vijftig. Of hier: een prachtig plaatje van de bierbrouwerij in Hoofdplaat. De bijschriften zijn het leukst. Bijvoorbeeld deze: 'gezellig buurtpraatje voor het pand van me vrouw Harpe in Meliskerke'. Eigen lijk zonde om ze te verkopen." Toch gaat Arissen ertoe over, dat heeft hij zijn kennis immers beloofd. Mocht het hem niet lukken alle foto's kwijt te raken, dan heeft hij een troef achter de hand. „Ik overweeg een ex positie te houden, bijvoorbeeld in alle plaatselijke bibliotheken. Maar voorlopig is dat dagdromen." woensdag 8 februari 2017 SPM Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: kaas Anneke van Maaren (66) uit Kapelle: „Ik neem aan dat je het voe dingsmiddel bedoelt en niet het boek van Willem Els- schot? Elke twee weken bezoek ik de markt in ons dorp en koop daar voor 6 tot 7 euro boeren kaas. Ik kan me niet herin neren dat die prijs ooit an ders was. Ken nelijk blijft de waarde ervan constant. Ik hou van vaste patro nen, dus mocht hij duur der worden, dan blijf ik kaas op de markt kopen." Niek Oele (64) uit Goes: „Noem mij ge rust een kaas liefhebber. Voor een kilo kaas heb ik 10 euro over. Nooit koop ik fabrieksspul. Veel te vlak. Ik betaal liever iets meer voor kwaliteit. Dat is een luxe die ik me kan permit teren. Op de markt in Goes staan goede verkopers en af en toe kom ik bij de kaas boer. De kazen die ik daar koop, zijn heerlijk. Boerenkaas heeft een sterke smaak en is mijn persoonlijke favoriet." Johnny de Rijke (49) uit Veere: „Deze morgen heb ik toevallig een half blok kaas wegge gooid. Hij zat onder de schimmel. Alle vieze plekken eraf snijden en het restant opeten zag ik niet zitten. Ik eet weinig kaas, omdat ik bij het ontbijt vaak de voor keur geef aan yoghurt met muesli boven een boterham met kaas. Af en toe koop ik bij de super markt wel zo'n grote bonk. Die kost een kleine 5 euro." 'De bijschriften zijn het leukst' Hans Puik —Hans Arissen M De foto's zijn rond 1970 op nieuw papier gezet. FOTO PETER NICOLAI Object Oude foto's van Zeeland Verkoper Hans Aris sen (52) uit Sluiskil Prijs N.o.t.k. Gezien op Prikbord ^Dui zend foto's van ons land, 150 euro, Steen bergen, (Markt plaats) Diverse oude foto's en ansichtkaar ten, bieden, Breda (Marktplaats) ^Oude foto's en kranten knipsels van o.a. Hulst en Aarden burg (Markt plaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49