Ontgrondingenwet/waterwet 10 ZE Zeeuws bedrijf VDS knapt Rotterdamse spoorbrug op De Hef, de monumen tale spoorbrug in hartje Rotterdam, is weer compleet. De drijvende bok Mata dor 3 hing het beweegbare hefdeel, de zogeheten val, gisteren terug op zijn plaats. Het Zeeuwse VDS Staal- en Machinebouw restau reerde het rijksmonument in op dracht van de gemeente Rotter dam, samen met projectpartner Hegeman Bouw Chemie. Het is een beeldbepalende brug die bij het silhouet van de stad hoort Zodoende sloeg algemeen direc teur Robert van der Loos van VDS het spektakel gisteren gade vanaf de brug van de Matador 3. Hij was niet de enige toeschouwer. Heel wat Rotterdammers woonden de te rugkeer van 'de val' bij. „Dit is onze eerste restauratieklus. We hebben prima werk afgeleverd. Stiekem ben ik best trots. En ik zie vandaag ook weer hoe De Hef verbonden is met Rotterdam en zijn inwoners. Het is een beeldbepalende brug die bij het silhouet van de stad hoort." De hefbrug stamt uit 1927. In 1993 reed de laatste trein erover. De Hef was toe aan een opknap beurt. VDS moest een vijfde van het brugstaal vernieuwen. Bordes sen en trappen zijn vernieuwd. Ook de aandrijftechniek - lieren en kabels - is onder handen geno men. De val is op een kade in Schiedam gerestaureerd. Het was te duur en te gecompliceerd om het 5000 ton zware brugdeel naar Vlissingen te vervoeren. Een paar kleinere stukken zijn wel in Vlis singen opgeknapt. Nadat alles was gestraald, is de brug voorzien van vaalgroene verf, een kleur die vroeger elke NS-brug kreeg. Het werk is nog niet af. „We moeten de kabels nog bevestigen. Aan het eind van de week weten we of de val helemaal omhoog en omlaag kan. Uit veiligheidsoverwegingen is dat bij bijvoorbeeld bij storm een vereiste", zegt De Loos. VDS heeft sinds kort ook in Rot terdam een vestiging, een con- structieterminal met 700 tons- kranen. Daar werken 40 mensen. Het bedrijf mikt op klanten uit de Rotterdamse haven. Van der Loos erkent dat zijn bedrijf met de res tauratie van De Hef een mooi visi tekaartje heeft afgegeven. De Vlis- singse vestiging, die inclusief flexibele schil 160 medewerkers telt, doet veel werk voor bedrijven die windparken op zee bouwen. Ministerie van Infrastructuur en Milieu Bekendmaking ontwerpbesluiten De minister van Infrastructuur en Milieu maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Op 6 en 7 oktober 2016 zijn aanvragen om vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet en de Waterwet ontvangen van: - Zandhandel Faasse B.V. te Goes - Dekker Grondstoffen B.V. te IJzendoorn - Van Oord Grondstoffen B.V. te Rotterdam - Zand- en grindhandel Van Ouwerkerk B.V. te Middelburg - Bouwmaterialen Van Pelt N.V. te Schoten, België - DC River B.V. te Breskens - Transportmaatschappij "Terneuzen" B.V. te Terneuzen De aanvragen hebben betrekking op - het ten behoeve van het vervolgen van een reeds gestarte pilot, tot 31 december 2017, op verzoek van de zandwinsector winnen van in totaal maximaal 675.000 m3 zand uit de Westerschelde; - het in de Westerschelde storten/verspreiden van eenzelfde hoeveelheid als de gewonnen hoeveelheid zand, afkomstig uit de Noordzee, ter compensatie van de zandwinning in de Westerschelde. Terinzagelegging Vanaf 8 februari 2017 tot en met 22 maart 2017 wordt een ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvragen, de ontwerpbesluiten en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: t. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088 - 797 46 00; 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalies van de volgende gemeenten: - Reimerswaal, Oude Plein 1, Kruiningen; - Terneuzen, Stadhuisplein 1, Terneuzen; - Vlissingen, Paul Krugerstraati, Vlissingen. Zienswijzen Een ieder kan tot en met 22 maart 2017 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen. Schriftelijk aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Vergunningverlening, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor mondelinge zienswijzen kan contact worden opgenomen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088 - 797 46 00. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het afdelingshoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta, dhr. L.R. Minnaar Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. woensdag 8 februari 2017 'Trots op restauratie van De Hef Frank Balkenende Rotterdam -Robert van der Loos Rijkswaterstaat De Rotterdamse Hef wordt na restauratie teruggeplaatst, foto arie kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36