Jachthaven heeft wind in de zeilen 6 Geen stop in Dauwendaele De buurtbus rijdt nu vanaf de Vrij landstraat in Dauwendaele via de Schroeweg naar Nieuw- en Sint Joosland, Ritthem en het eindpunt op het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Daar keert de bus en rijdt via delfde route terug naar Middelburg. Aan de Schroeweg in Middelburg wonen echter geen mensen en in Dauwendaele juist wel. De raad nam daarom in juni vorig jaar een motie van PvdA en GroenLinks aan met het verzoek om de route te ver leggen van de Schroeweg naar de Dauwendaelselaan. De bus komt dan uit op de Torenweg en kan weer naar de Schroeweg rijden richting Nieuw- en Sint Joosland. Dure investeringen zijn niet no dig, merkte de raad op, want aan de Dauwendaelselaan zijn al twee (rolstoeltoegankelijke) bushaltes. Het college van B en W heeft dit twee keer besproken met de pro vincie en met busbedrijf Connex xion. Maar het antwoord was ook twee keer 'nee', meldt het college nu aan de gemeenteraad. Reden is dat de buurtbus een uursdienst is die maar net gehaald kan worden. De bus (lijn 581) rijdt in 58 minuten van het NS-station in Middelburg naar het Oranjeplein in Oost-Sou burg en terug en vertrekt twee mi nuten later alweer. Als de bus de langere route via de Dauwendaelse laan zou rijden, kan de uursdienst niet meer gehaald worden, stelt Connexxion. Daarom wil het be drijf dat niet. Ook de provincie Provincie en Connexxion wijzen voorstel van gemeenteraad Middelburg af houdt vast aan de uursdienst voor de buurtbus, omdat die ook langs Vlissingen-Oost rijdt en mensen die daar werken er gebruik van ma ken. Bovendien betwisten Connex xion en de provincie de behoefte aan de buurtbus in Dauwendaele. Toen er nog een gewone bus over de Dauwendaelselaan reed, stapten daar geen mensen in op de bushal tes bij Ewisland en Duunmede, stellen zij. In Vlissingen-Oost, Ritt hem en Oost-Souburg is volgens hen zeker wel behoefte aan de buurtbus. Een jaloersmakend uitzicht heeft havenmeester Arno Basting. Vanuit zijn kantoor in het nieuwe jachtha vengebouw van Cadzand-Bad kijkt hij uit over de strekdammen, de brug die de boulevard met het ha vengebied verbindt en natuurlijk de haven. Hij kan de boten letterlijk aan zien komen. Sinds januari is hij begonnen als havenmeester in dienst van exploitant Royal Yacht Club België en gaat zorgen dat alles reilt en zeilt in de haven. Binnenko mende schepen melden zich bij hem, hij is aanspreekpunt en houdt toezicht. En is er in de buurt een schip in nood? Dan staat Arno bin nen een paar minuten bij de KNRM, waar hij opstapper is. Kortom de ideale baan: „Ik ken het wereldje, ik zeil zelf ook." Deze maanden staan vooral in het teken van voorbereiding op het zomersei zoen. De allerlaatste hand wordt nog gelegd aan de faciliteiten voor bezoekers in het havengebouw, zo als douches en toiletten. Ook is er een ruimte met wasmachines en drogers. Bezoekers kunnen daar met een pasje naar binnen. Voor het bruggetje dat naar de steiger loopt, staat een hek. Daar komt ook een toegangssysteem. Vol Nu is het hek nog gewoon open, het is rustig in de jachthaven en vogels hippen over de lege steigers. Over een paar maanden bruist het er, dat is geen verwachting maar een feit. „Vanaf april loopt het hier vol", zegt de havenmeester. Van de in totaal 125 ligplaatsen, is 75 procent al gere serveerd. Voor de plekken waar de kleinere boten kunnen liggen, is zelfs al een wachtlijst. IN DE REGIO Twee lezingen Antroposofische Vereniging Zeeland Presentatieweekend Jeugdtheaterschool Huiskamerconcert Vierveijzer in Ritthem Argentijnse tango met dj Guillermo inVlissingen Lezing over evoluerende goden, mens en en dieren Valentijnscon- cert Vlijt Volharding in kerk MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 8 februari 2017 WA Buurtbus gaat niet omrijden De buurtbus van Middelburg naar Nieuw- en Sint Joosland gaat niet door de wijk Dauwen daele rijden. Connexxion en de provincie Zeeland hebben dat verzoek van de gemeente Mid delburg afgewezen. Maurits Sep Middelburg Het bruist over een paar maan den in de jachthaven van Cad- zand-Bad. Havenmeester Arno Basting is er klaar voor. Sophie Stockman Cadzand-Bad MIDDELBURG De Antroposofische Vereniging Zeeland houdt samen met de Vrije School Zeeland en Inspira tie voor ouders twee lezingen over andere zorg in Zeeland. De lezingen worden verzorgd door Marieke Krans, antroposo fisch arts. In de lezing van vrij dagavond 10 februari, aanvang om 20.00 uur, zal ze ingaan op de meerwaarde van antroposofi sche zorg naast reguliere zorg. Op zaterdag 11 februari (10.00 uur) zal de lezing gaan over de omgang met kinderen van deze tijd. De lezingen vinden plaats in de Vrije School Zeeland, Willem Arondeusstraat 59 te Middel burg. Aanmelden kan via avin- zeeland@gmail.com of via tel. 0640001791. MIDDELBURG Jeugdtheaterschool Zeeland sluit op 10,11 en 12 februari de eerste lesperiode van dit sei zoen af met een Presentatie weekend. De verschillende groepen laten in dit weekend zien wat ze heb ben geleerd en brengen voor proefjes van producties waar ze aan werken. Op vrijdagavond 10 februari wordt het weekend ge opend door theatergroep Dui- nart. Zaterdag 11 en zondag 12 februari zijn er nog diverse pre sentaties en voorproefjes te zien, elk uur is een andere groep aan de beurt. Het weekend wordt gehouden in 't Spiegel- theater in Middelburg. De en- treekosten bedragen 3.00 euro, een weekendticket kost 6,00 euro. RITTHEM Elke Vierveijzer geeft op vrijdag 10 februari een huiskamercon cert in Klein Theater De Ver wachting in Ritthem. De finaliste van het Amsterdams Kleinkunstfestival 2015 brengt 'Geen Genade'. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 15 euro. Meer informatie is te vinden op www.theatersaanzee.com. VLISSINGEN Tango El Amanta verzorgt op zondag 12 februari weer een avondje Argentijnse tango in Vlissingen. Tussen 17.00 en 21.30 uur vindt de dansavond in zorgcentrum Ter Reede plaats. Dj Guillermo verzorgt de muziek. Tevens is het mogelijk om deel te nemen aan het buffet. MIDDELBURG Stichting I.S.I.S. houdt vandaag een lezing in Middelburg over evoluerende goden, mensen en dieren De lezing be gint om 19.45 uur in de ZB aan Kou- steensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open om 19.15 uur, de bijeenkomst duurt tot ongeveer 22.00 uur. Toegang is gratis, er is ruimschoots gele genheid om vragen te stellen. OOST-SOUBURG De Souburgse Mu ziekvereniging Vlijt en Volharding houdt op vrijdag 10 fe bruari een Valen- tijnsconcert. Al tij dens de inloop, vanaf 19.30 uur, zal men ontvangen worden met romantische mu ziek door een saxo foonkwartet van Vlijt en Volharding. Om de liefde voor de muziek extra te benadrukken zullen tijdens dit concert leden worden ge huldigd voor hun 25-40- of zelfs 60-jarig jubileum als muzikant. De inloop start vanaf 19.30 uur in de Open Haven kerk aan het Oran jeplein 2 in Oost- Souburg. Het con cert zelf vangt aan om 20.00 uur. Als toegang wordt er een vrijwillige bij drage gevraagd. WINTERWANDELTOCHT VLISSINGEN Wandelsportvereniging Willen Is Kunnen houdt op zaterdag 11 februari een winterwandeltocht. Voor deze tocht kunnen deelnemers zich inschrijven voor de volgende afstanden: 5,10,15,20 of 30 kilometer. Inschrijven en start is voor alle afstanden in clubhuis Ons Plekje, Falck- straat 4 in Vlissingen. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. Voor wandelaars die 20 of 30 kilometer willen lopen is de starttijd tussen 8.00 en 9.00 uur. Voor de overige afstanden is de starttijd tussen 9.00 en 12.00 uur. Het startbureau is geopend van 7.00 tot 17.00 uur. Neem voor meer informatie contact op met info@wikvlissin- gen.nl of via de telefoon op 0118-636018 of 0118-626461. FOTO ANP GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur - Biljarten en koers- bal voor 50+'ers KOUDEKERKE Intratuin, 13.00- 16.00 uur - Kinder activiteit 'Weck- potje versieren'; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur - Biljarten MIDDELBURG Cinema Middelburg, 14.00 uur - Verto ning 'Down to Earth'; Sportzaal Roozenburglaan, 19.00-21.00 uur - Wekelijkse trim- groep voor (ex-) hartpatiënten; ZB, Kousteensedijk 7, 19.45 uur - Lezing Stichting I.S.I.S. over 'Evoluerende goden, mensen en dieren'; Schouw burg, 20.00 uur- Cabaretshow Kom- mil Foo OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- Natuurspreekuur bij Terra Maris; De Halve Maan, 13.30- 16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren VEERE Stadhuis, 13.00- 17.00 uur - Ten toonstelling 'Be tween Light and Darkness' van Theodora Plas; Ver enigingsgebouw, 13.45-17.00 uur - Soos VLISSINGEN Boekhandel't Spui, 10.00-18.00 uur- Expositie Cora te Beek, Leonie Zuij- dervliet en Frans Dekkers; 14.00- 16.00 uur - Voor ronde voorlees- wedstrijd voor kin deren; Ter Reede, 14.30 uur - Voor stelling Dansgroep Walacra; Cine City, vanaf 19.45 uur - LadiesNight ZOUTELANDE De Tienden, 13.30- 16.30 uur-Soos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32