7© Razendsnelle rentree Milik: 22 Ontslag van trainer Zeljko Petrovic zoveelste PC Kort Brand Wawrinka zegt af voor Ahoy Stan Wawrinka (foto) heeft zich met een knieblessure afgemeld voor het ABN AMRO World Tennis Tournament in Ahoy dat maandag begint. De Zwitserse nummer 3 van de wereld was de hoogst geplaatste spe ler in Rotterdam. Amateurs beginnen later Op verzoek van clubs en spelers begint het komende amateurvoetbalseizoen pas na de zomervakantie. De gebruikelijke bekerwed strijden staan pas op 2 september gepland. De competitie begint in het weekeinde van 23 september en wordt afgesloten op 27 mei. Nijhuis fluit Twente toch niet De KNVB heeft een fout moeten herstellen in de toewijzing van scheidsrechters voor de eredivisiewedstrijden van komend weekeinde. Bas Nijhuis stond aanvankelijk op Excelsior - FC Twente. Nijhuis woont echter in Enschede en kan daardoor partij digheid worden verweten. De wedstrijd wordt nu geleid door Danny Makkelie. Eerste WK-titel Schmidhofer Skiester Nicole Schmidhofer (foto) heeft de eerste wereldtitel gepakt bij de WK in Sankt Moritz. De 27-jarige Oostenrijkse troefde alle favorieten af op de Super G en nam de titel over van haar landgenote Anna Veith- Fenninger, die net als de Amerikaanse ster Lindsey Vonn in de fout ging en uitviel. Flitsen Quote van de dag 'Dat wordt een big happening. De kans is 99,9 procent dat ik daar bij ben' Afscheid Stadion Net als zo'n beetje heel de voetbal wereld moest ook orthopedisch chirurg Rien Heijboer het nieuws bericht twee keer lezen. Arek Mi lik, afgelopen zomer voor een slor dige 32 miljoen euro van Ajax naar Napoli vertrokken, scheurde begin oktober tijdens Polen-Denemar- ken de voorste kruisband van zijn linkerknie af. 'Normaal' staat daar een revalidatieperiode van zes tot negen maanden voor. En zie nu: Milik twitterde afgelopen week einde vrolijk dat hij deel uit maakte van de Napolitaanse selec tie tegen Bologna. Zijn blijdschap symboliserend met icoontjes van opgerolde spierballen. Medisch wonder Krijgt hij de rekening later gepre senteerd of is dit een medisch wonder? Heijboer kent de behan delmethode van Milik niet, maar zegt in algemene zin wel: „Er zijn ontwikkelingen om deze blessure sneller te laten genezen. In negen tig procent van de operaties aan de voorste kruisband wordt de kruis band volledig vervangen door een deel van de kniepees of ham stringpezen. Daarna volgt een lange revalidatieperiode." De chirurg vervolgt: „Maar er is een nieuwe operatiemethode, waarbij de kruisband gehecht wordt. Over die methode bestaat in de orthopedische wereld nog de nodige twijfel. Simpelweg omdat het succes nog bewezen moet worden. In de wetenschap zijn er jaren voor nodig om de juiste con clusie te trekken. Laten we alsje blieft gereserveerd zijn. In Zuid- Europa wil men nog wel eens kie zen voor de 'kort-door-de-bocht- oplossing'. Het uitgangspunt moet natuurlijk altijd zijn om in één keer goed te revalideren en er lang plezier van te hebben." Een afgescheurde kruisband is woensdag 8 februari 2017 TENNIS VOETBAL VOETBAL SKI Robin Haase heeft de tweede ronde be reikt van het ATP-tennistoernooi in Sofia na een zege op Dimitar Koezmanov (6-4 6-3). Robin van Persie moet zich bij de Turkse tuchtcommissie melden na zijn provocaties in het bekerduel met Besiktas (0-1 zege). Kyle Shanahan (37) is een dag na de ver loren wedstrijd om de Superbowl opgestapt als coach van Atlanta Falcons. Zaalvoetbaltrainer Marcel Loosveld wordt bondscoach van Duitsland. De 54-jarige Lim burger werkte eerder al bij Oranje. Jorien ter Mors kijkt uit naar de WK shorttrack volgende maand in Rotterdam. I Voorzitter Da- niele Sebasti- ani van de Itali aanse voetbal club Pescara, hekkensluiter in de Serie A, is het doelwit geworden van een aanval. In de nacht van maandag op dinsdag staken onbekenden twee van zijn auto's in brand. Philipp Lahm (foto) gaat met pensioen. De 33-jarige aan voerder van Bayern Mün- chen houdt het na dit seizoen voor gezien, meldt het Duitse dagblad Bild. I Brussel krijgt in 2020 mogelijk toch niet vier EK-duels toe gewezen. De bouw van een nieuw stadion is nog onzeker. Als deze er niet snel komt, gaat de UEFA op zoek naar een nieuwe locatie. Rampseizoen Slechts vier maanden had oud- Ajax-spits Arek Milik nodig om na zijn kruisbandblessure afge lopen weekeinde weer bij de wedstrijdselectie van Napoli te zitten. Onverantwoord of een medisch wonder? Maar vooral: hoop voor al die andere profs? Daniël Dwarswaard Rotterdam Irjjferim-trainer Ekrem Kahya overlegt met aanvoerder Aaron Meijers fotoepa VQKflT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20