€100 tl Angelique is blij met meer geld voor zorg Kras Kortingsdagen Kamer voor afschaffen extra eigen bijdrage IJlv Bewoners van verpleeghuizen mogen hun gespaarde vermogen voortaan houden. Dat wil een Kamermeerderheid van D66, VVD, SP en PVV regelen. I Walcheren us. LLrj Biorijst redt de Thaise Rijstteler De WD en D66 zetten de afschaf fing van de hogere eigen bijdrage voor rijke ouderen zelfs in bij de verkiezingscampagne. Sinds 2013 moeten hulpbehoe vende ouderen die worden opge nomen in een instelling, een eigen bijdrage betalen die gebaseerd is op hun inkomsten én hun vermogen. Als de spaarrekening na jarenlang buffelen en zuinig leven goed ge vuld is, kan die betaling oplopen tot ruim 2.300 euro per maand. Vooral zelfstandigen die hebben moeten sparen voor hun oude dag, zijn daarvan de dupe. Bij de invoe ring van de regeling is zelfs bere kend dat iemand met een vermo gen van 100.000 euro bij een ge middelde bankrente van 2 procent na tien jaar de helft van zijn vermo gen kwijt zou zijn. D66 wil van die onrechtvaardige situatie af, zegt Kamerlid Vera Bergkamp. „Ouderen die hun hele leven spaarzaam zijn geweest, krij gen nu een boete voor hun kiezen. Terwijl je deze senioren juist moet belonen, zijn zij nu gemiddeld 235 euro per maand meer kwijt dan de buurman die al zijn geld heeft ver brast." Niet alleen het spaargeld, ook de waarde van het huis wordt bij ver koop of verhuur door het verpleeg huis al snel beschouwd als vermo gen dat meetelt. Dat maakt de maandelijkse rekening voor hulp behoevende ouderen alleen maar Ouderen die hun hele leven spaarzaam zijn geweest, krijgen nu een boete hoger. Schrappen van de regeling zou 156 miljoen euro kosten. Mensen die hun hele leven hard hebben gespaard, moeten hiervoor niet worden bestraft, laat ook de VVD weten. Eerder riep de SP de Tweede Kamer al vergeefs via een Kamermotie op de regeling te stop pen. Daarnaast meldt de PVV dat afschaffing 'één van de dingen is die we graag willen realiseren'. Protest Onmiddellijk na invoering van de regeling, vier jaar terug, ontstond er een storm van protest. Mensen klaagden dat ze hun zuur verdiende spaarcenten moesten 'opeten'. Ac countants en notarissen boden ver volgens - tot op de dag van vandaag - sluipwegen aan om het vermogen te beperken vóór de gang naar het tehuis. Bij seniorenorganisatie ANBO regent het nog altijd klachten over de forse eigen bijdrage in de lang durige zorg. „Ik vind het prima als straks niet langer naar het vermo gen wordt gekeken", zegt directeur Liane den Haan. Maar dan moeten volgens haar mensen die hoge in komsten hebben, bijvoorbeeld uit een toppensioen, ook worden ge spaard. „Geld is geld." P7 korting p.p. F Meer reizen. Meer beleven. Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9697 70 cpg Angelique Tijhuis, verpleegkundige bij WVO Zorg in Vlissingen, ziet uit naar de twee miljard euro die de VVD wil uittrekken voor betere verpleeghuiszorg. Extra collega's zijn dringend gewenst. „Voor extra dingen en persoonlijke aandacht hebben we nu geen tijd." zeeland 2 Nieuwsmedia Oudere mag geld houden Edwin van der Aa Den Haag —Vera Bergkamp, Kamerlid Boekvónr Zie kras.nl/actievoorwaarden FOTO LEX DE MEESTER Droog en koud woensdag 8 februari 2017 2°C winterweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1