21 NOMINATIES woensdag 8 februari 2017 duel om Grammy's KINDEREN Beyoncés dochter Blue Ivy (5) groeit op voor de camera's - alleen die van B's eigen entourage welteverstaan. Zo kan de zangeres zelf bepalen welk beeld van haar dochter naar buiten komt en zo haar fanschare tevreden houden met ge noeg zoete plaatjes van haar dochter. OP DE SCHOORSTEENMANTEL Met negen Grammynominaties kan Queen B haar awardcollec- tie flink uitbreiden. Een schoorsteenmantel is ze al ontgroeid, want ze heeft al 20 van die gouden beeldjes in handen, naast 24 MTV Video Music Awards, 7 American Music Awards, 6 Bill board Music Awards, 1 Brit Award en nog vele andere prijzen. OP DE SCHOORSTEENMANTEL Adeles prijzenkast staat (nog) in de schaduw van die van Be- yoncé. Met 5 nominaties voor de Grammy's kan ze op een to taal van 15 komen. Ook op haar schoorsteenmantel: onder meer 5 American Music Awards, 18 Billboard Music Awards, 3 MTV Video Music Awards en 8 Brit Awards. LIVE Beyoncé is een meester in strak geregisseerde shows. Het publiek krijgt een visueel spektakel voorge schoteld, vol glitterende kostuums, windmachines en energieke dans- moves. Mrs. Perfect laat niets aan het toeval over. Na elk optreden kijkt ze de tapes terug en maakt een verslag wat er beter moet. LIVE Geen toeters en bellen bij Adele, maar een grotendeels one woman show. Ze keuvelt (en vloekt) erop los, nipt van haar thee, deelt haar dagelijkse be slommeringen met haar publiek en is zo een gezellige vriendin die tussendoor haar prachtige zang laat horen. KINDEREN Als Angelo (4), het zoontje van Adele, al in beeld komt, dan is het vaak een stie kem paparazzikiekje. Adele is weliswaar openhartig over het moederschap (ze vertelde in interviews zonder schroom over de heftige babyblues die ze na de bevalling had), maar ze schermt haar zoontje af wanneer het maar kan. PUBLICITEIT Praatgrage Adele schuwt inter views niet. Heeft ze een album of tour te verkopen, dan geeft ze vraaggesprekken met de pers en verschijnt in allerhande tv-pro- gramma's, waarbij ze zelfs niet de beroerdste is om vol zelfspot een spelletje mee te spelen. Al is ze een van de supersterren van haar generatie, ze voelt zo benaderbaar als je buurvrouw. RECORDS Als Beyoncé (35) mini maal acht Grammy's bin- nenharkt dit weekend, is ze de vrouw met de meeste Grammy's ooit. Op een heel ander vlak: de meest gelikete foto ooit op Instagram is er een van Bey. De foto van haar babybuikje, waar mee ze naar buiten bracht dat ze een twee ling verwacht, kon reke nen op bijna 10 miljoen 'vind-ik-leuks'. RECORDS Adele (28) grossiert in re cords. Haar laatste album 25 is bekroond met de diamanten status - mini maal 10 miljoen exempla ren verkocht - en dat is in de tijd van streaming meer dan uitzonderlijk te noe men. Volgens het Guin ness Book of World Re cords is het record voor 'de kortste tijd waarin een video een miljard keer is bekeken' in haar handen, met haar kraker Hello. Ze tekende dit jaar ook het duurste platencontract ooit, goed voor 100 mil joen euro. Adele kan met haar vijf nominaties op 15 Grammy's uitkomen. F0T0AFP Beyoncé en Adele dingen mee in deze categorieën: Record Of The Year (Beyoncé met Forma tion, Adele met Hello) Best Pop Solo Per formance (Beyoncé met Hold up en Adele met Hello) Album Of The Year (Beyoncé met Lemonade en Adele met 25) Song Of The Year (Beyoncé met Formation, Adele met Hello) DADDY ISSUES Adele riep ooit dat ze op haar vader Mare Evans zou spugen als ze 'm tegen zou komen. Evans, vaker dronken dan niet, liet haar moeder in de steek toen Adele een peuter was, en jaren later had zij nog steeds last van verlatings angst. Evans claimde in 2015 dat ze nu weer door een deur kunnen, maar dat heeft Adele nooit beves tigd. PUBLICITEIT Mystieke Beyoncé geeft de regie nooit uit handen. Vraaggesprekken met haar zijn zeer, zeer zeldzaam. Zo'n beetje alles wat we de afgelopen jaren leren over haar privéleven, is ge baseerd op foto's en boodschappen die ze zelf via haar site, optredens en social media naar buiten brengt. Aan publiciteit geen gebrek: elk nieuwtje uit Beyoncés hand gaat als een lo pend vuurtje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19