B 20 Ml De uitreiking van de Grammy's dit weekend wordt in vier belangrijke categorieën een rechtstreekse confrontatie tussen de grootste muziekdiva's van het moment: Beyoncé en Adele. Met hun carrières staan ze beide aan de top van de muziekwereld, maar privé verschillen ze dag en nacht. VINCENT LUISTERT RADIO ert Huisjes, hoofdredacteur van IWNL, voelt enige journalistieke trots. Dat zei hij maandag in het Mediafo rum bij De Ochtend, op NPO Radio 1. Journa listieke trots dat het WNL als kleine omroep gelukt is. Want wat is het geval: Hij komt, hij komt, die lieve goede Geert, Henks beste vriend, Ingrids beste vriend, de vriend van Zwarte Piet. Tooske haalt de top Mondriaans weg voor €40.000 Noem mij de nieuwe Jef Alberts, dat zou zomaar kunnen Huisjes' hartje klopt, zijn hartje klopt zo blij, nep brengt Geert u, nep brengt Geert mij, nep brengt Geert u en mij. Wie zoet is friet, wie stout is krijgt een tweet. Jaa, Geert komt, en wat nou zo leuk is, vertelde Huis jes, hij komt alleen! Hij komt naar WNL op Zondag van Rick Nieman. „Alleen?", vroeg presentator Carl-Johan de Zwart voorzichtig. „Ja, alleen", zei Huisjes. De uitzending zal overigens niet plaatsvinden in de studio in het Vondelpark in Amsterdam, zoals gebrui kelijk, Geert komt naar een geheime locatie. Die is streng beveiligd. En dan is het, zei Huisjes, raar om er anderen bij te vragen. Die moeten dan ook naar zo'n streng bevei ligde locatie, nee, dat is geen doen. „Was het een eis van Wilders, alleen geïn terviewd worden", vroeg De Zwart. Huisjes bezwoer dat dat niet zo was. „Is de uitzending live?" „Daar kan ik niets over zeggen in verband met de veiligheid." De Zwart, en Pieter Klok van de Volks krant, die ook te gast was in het Mediafo rum, vroegen er niet op door. Erg jammer, want merkwaardig is het wel. Er is nooit ie mand de hele uitzending alleen te gast bij Nieman, de uitzending is altijd live, danst Huisjes nou naar het pijpen van Geert? „En wat zijn de thema's die aan de orde ko men", vroeg De Zwart. „O, de thema's waarop hij zich profileert, we willen weten hoe hij daarover denkt." „Maar zou het niet leuk zijn om thema's te nemen waarover je hem nooit hoort?" „De liefde", zei Pieter Klok moedig. Nee, daar kon geen sprake van zijn, vond Huisjes, daar zit niemand op te wachten. Wordt het een 50 minuten durende PVV- campagnespot, zondagochtend? We gaan het zien, of liever horen. Gebruik je televisie eens als radio zondag. Luister naar die stem, die verbetenheid, die woede, die leugens, die verdachtmakingen en verdraaiingen. Laat dat luisteren een stemwijzer zijn. Quote van de dag WN woensdag 8 februari 2017 jX- j PRESTATIE Tooske Ragas heeft gisteren de Kilimanjaro bedwongen. Door slecht weer haalde niet iedereen uit haar groep de top. De televi siemaakster be klom de berg om aandacht te vragen voor War Child. GO Popdiva's in Marlies van Leeuwen KUNST Een album met daarin twee vroege tekenin gen van Piet Mondriaan heeft €41.280 opgebracht. De tekeningen - Het weggetje in nachtlandschap en een schets van een kalfje - werden gekocht door een parti culier uit Win terswijk. DADDY ISSUES Beyoncé leunde aan het begin van haar carrière veel op haar vader. Onder de vleugels van Mathew Knowles groeide Destiny's Child uit tot een fenomeen, en ook in de be gintijd van haar solobestaan bleef hij aan als manager. In 2011 verbrak Bey alle professionele banden met Mathew, omdat hij inkomsten zou wegsluizen en zich te veel zou be moeien met de keuzes die zij maakt. Na de geboorte van dochter Blue Ivy in 2014 legden de twee hun ruzie bij. Beyoncé heeft op dit moment meer Grammy's in huis dan Adele. fotogetty —Acteur Everon Jackson Hooi op Radio 10. Na 10 jaar GTSTmi hij Bartho Braat (25 jaar GTST) achterna. I Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18