r Joey wacht op een overvolle bus Effect manifest Hugo Borst De VVD wil 2 miljard euro beschikbaar stellen voor betere verpleeghuiszorg. De tehuizen mogen zelf aangeven hoe het geld besteed wordt. Een mooie huid ontstaat van binnenuit Populariteit Zeeuwse Vlegel stijgt weer Walcheren Elk verpleeghuis zal het bedrag op een andere manier besteden, zegt WD-lijsttrekker Mark Rutte in een interview met deze krant. „Dat geld mag natuurlijk niet naar een leaseauto voor de directeur gaan." Volgens het Centraal Planbureau (CPB) is het bedrag van 2 miljard euro dat de VVD in het verkie zingsprogramma opneemt, haal baar op basis van extra economi sche groei. Het is ook het bedrag waarvoor Hugo Borst en Carin Gaemers naar aanleiding van hun manifest Scherp op Ouderenzorg Dat geld mag natuurlijk niet naar een leaseauto voor de directeur gaan pleiten om de kwaliteit van ver pleeghuizen te verbeteren. Rutte: „Laten we ervan uitgaan dat Borst en Gaemers gelijk heb ben. We willen dat geld in elk geval reserveren: 1,9 miljard tot 2 miljard. We zeggen er wel meteen bijof we dat geld nodig hebben, zullen we zien. Het is geen belofte, want het hangt af van de formatie en wat de verpleeghuizen nodig hebben. Het is wel onze inzet." Het aantrekken van extra perso neel zal moeilijk zijn, erkent Rutte. Hij bepleit dan ook een creatieve benadering. „Er dreigen tekorten voor extra personeel, dat zal dus tijd kosten. Ik denk dat je moet kij ken naar zij-instromers, parttimers kunnen fulltime gaan werken en mensen in opleiding kunnen al er varing opdoen in de praktijk." De verpleeghuizen krijgen niet zomaar een zak met geld, bena drukt Rutte. Ze moeten 'onbu reaucratisch duidelijke plannen opstellen'. Of er twee verzorgenden moeten komen op acht bewoners - zoals Borst en Gaemers bepleiten - moe ten tehuizen zelf uitmaken. „Daar ben ik het niet helemaal eens met Borst en Gaemers", zegt de VVD- lijsttrekker. De zorgkantoren moe ten de aanvragen van verpleeghui zen beoordelen. Rutte: „Die kun nen meer personeel wensen, het kan naar betere scholing van perso neel gaan. Het kan zijn dat er ver pleeghuizen zijn die geld willen steken in extra activiteiten. Ande ren kunnen weer huiskamerassis tenten nodig hebben: extra handen van lieve mannen en vrouwen die niet hoog zijn opgeleid." Rutte: „Ik heb binnen de WD gezegd: 'We zijn ook de partij van Erica Terp stra, staatssecretaris in het eerste paarse kabinet, die beroemd is ge worden vanwege haar ouderenzor- gaanpak. Hier ligt een mogelijk heid naast de klassieke WD-issues als defensie, veiligheid en wegen'." In Hart&Ziel Voor Joey Sinke uit 's-Gravenpolder is het geen lolletje om naar school te gaan. Net als veel andere studenten heeft hij last van slecht openbaar vervoer. Als er al een bus gaat, zit die vaak zo vol dat hij er niet meer bij kan. zeeland 2 Nieuwsmedia c? VVD wil 2 miljard voor zorg Jan Hoedeman Capelle aan den IJssel - Mark Rutte r k FOTO DIRK JAN GJELTEMA ZEELAND 8 Bekijk snel dinsdag 7 februari 2017 6°C Koude lucht wint terrein pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1