Carolina Cimmino plaag voor verslagen Souburg Zaamslag wint na Novitas hoeft zich niet veredelde training in het zweet te werken 18 Landskampioen verslagen Top ruikt aan zege, maar komt tekort Een punt leek vooraf het hoogst haalbare voor de thuisploeg. Even onverwacht als verdiend werden het er twee, die dan ook luidruchtig werden gevierd in Hotel Dallinga. Voor de pauze was het nog 2-2 na een kansloze nederlaag van Patrick Vasseur, die niet verder kwam dan het benutten van de spaarzame kansen tegen de goed spelende Jef frey Jorissen, 19-40 in 22 beurten. Deze werd gevolgd door een dege- lk ben heel goed begonnen. Pas op het einde heb ik wat punten laten liggen lijke overwinning van een door spit geplaagde Jean Paul de Bruijn op Jean van Erp met 40-33 in 25. Het vuurwerk werd na de pauze ontstoken, vooral door Frédéric Caudron en Glenn Hofman die een heerlijke demonstratie gaven van hun kunnen. Dat Caudron won, was vanwege zijn kwaliteiten bijna vanzelfsprekend, maar Hofman werd ondanks de 3.333 van Caudron zeker niet weggespeeld. Het werd 40-25 in 12 beurten. Op de andere tafel een feestje van en voor Berry Dallinga. De sinds ALPHEN AAN DE RIJN De korf ballers van hoofdklasser TOP roken weer aan de winst, maar moesten in de slotfase Tempo naast zich dulden. Het was het derde gelijkspel op rij voor de Ar- nemuidenaren: 21-21. Na 25 minu ten leek TOP af te steven op de eerste overwinning sinds 10 de cember 2016. Na rust (6-11) ha perde de motor, al behield TOP het initiatief. Tempo verkleinde de achterstand gestaag. Tien minuten voor tijd kwam de Alphense for matie voor het eerst naast TOP: 17- 17. Top kreeg nog kansen op de winst, maar benutte die niet. kort brildragende hotelhouder zag en speelde scherp. Pas in de slotfase werd het wat minder door concen tratieverlies, maar toen stond zijn overwinning al vast, 40-30 in 39. „Ik ben heel goed begonnen aan mijn partij en liet mijn tegenstander niet meer terugkomen. Pas op het eind heb een paar punten laten liggen." Eerste divisie. Pearle Opticiens- ZFD/De Hazelaar 4-4: De Sasse koploper kreeg een bittere pil te verwerken door het gelijke spel te gen de nummer tien. Leek de ploeg voor de winsterstop regelrecht op de titel af te stormen, nu ligt alles weer open. Naaste concurrenten MCR won wel en kwam op gelijke hoogte. Didden won eveneens en volgt op een punt. Met vijf ronden te gaan, is er nog niks beslist. Voor de pauze bleef het ook al ge lijk na een dramatische nederlaag van Dion Bergmans en winst van Jens van Dam. Al vroeg leidde de jonge Sassenaar en dacht hij dat de buit binnen was. Marcel van Berkel kwam echter terug en Van Dam schoot wakker om het alsnog vlot af te maken, 40-31 in 39. Eddy Leppens had geen pro bleem met tegenstander Leslie van Neyen, 40-24 in 24. Waar alle hoop was gevestigd op Pascal Claus werd hij verslagen door de ijzersterk spe lende Peter Heerkens, die niet al leen won en daardoor een remise voor zijn team afdwong, maar ook 1.428 liet noteren. Derde divisie, 't Bierwinkeltje-De Eekhoorn 4 4-4: 'Grote en kleine Cees' Wissel waren niet bepaald in vorm. Vaak zijn ze goed voor de punten, maar nu bakten zij er niets van. Fons Baart en Albert van Leeu wen redde het ene punt dankzij overwinningen al was die van laatstgenoemde benauwd, 30-29. De korfballers van Zaamslag ken den geen enkele moeite om op ti- telkoers te blijven. Hekkensluiter ZKV kwam niet verder dan tegen houden. Doordat ELKV/Zevenber- gen geen ploeg op de been kon brengen, kwam Luctor niet in actie. ZKV-Zaamslag 5-15: Zoals ver wacht vormde de Zuidlandse for matie geen enkele bedreiging voor Zaamslag. De Zeeuws-Vlaamse ti telkandidaat manoeuvreerde moei teloos langs het lengte-overwicht van ZKV. De thuisploeg hield het tempo bewust laag, waardoor Mannen. Scheldesport-Schijndel 92-82: Een goede overwinning van Scheldesport. Het lengte-over wicht werd door de thuisclub goed uitgebuit. In de eerste periode na men de Terneuzenaren een 21-12- voorsprong. Dat werd in de tweede periode een vervolg geven. Daar door was er bij de rust al een kloof van negentien punten: 48-29. Aan vallend bleef het goed lopen bij Scheldesport. Verdedigend ver slapte men na de pauze, waardoor Zaamslag het spel moest maken. Dat lukte pas na rust (2-7). „Geluk kig zijn we blijven korfballen", prees coach Inge Bekaert de disci pline van haar ploeg in de tweede helft. Zonder al te grote krachtsin spanning gebruikte Zaamslag het laatste deel als schottraining voor zwaardere beproevingen. Met de inhaalwedstrijd tegen ELKV/Ze- venbergen nog in het verschiet (4 maart) blijft Zaamslag op titelkoers. de Brabanders meer konden sco ren. De Terneuzense winst kwam echter nooit in gevaar. De marge van tien punten was voldoende om weer eens een overwinning binnen te halen. Centerspeler Maurits van Aalst was bij Schelde sport topscorer met 27 punten, ge volgd door Thijs de Groote met 16 punten. We speelden in een hoog tempo en scoorden veel via fastbreaks Vrouwen. BV Souburg-Schelde- sport 49-61: De fysiek sterke en ervaren Souburgse ploeg moest het in de derby afleggen tegen de snelheid van Scheldesport. Het team van coach Martin van Ham speelde een prima wedstrijd. „We speelden in een hoog tempo en De handbalsters van Novitas won nen gisteren vrij gemakkelijk met 12-7-cijfers van Elshout. Na een ge lijk opgaande beginfase liep de thuisclub nog voor de rust uit naar een 7-4-voorsprong. De Zeeuws-Vlaamse ploeg van trainer Erwin Bel had meer variatie in de aanvallen en was ook conditi oneel sterker dan de tegenstander. Dit bleek een belangrijke factor in de wedstrijd. Bovendien werden er goede breaks gelopen door het sterk spelende novitas Novitas, dat nooit in de problemen kwam. scoorden veel punten via fast breaks. Het schot lukte ook goed." De zeventienjarige Carolina Cim mino was met haar snelheid een plaag voor de Walcherse tegen stander. De Italiaanse forward was vaak het laatste station bij de snelle tegenaanvallen. De kloof bij de rust was twaalf punten in het voordeel van Scheldesport. „We moesten wel scherp blijven", vond Van Ham. De Souburgse vrouwen zette na de pauze een tandje bij en kwam te rug tot acht punten, ondanks een goede verdediging van Schelde sport. Het leek nog even spannend te worden in de laatste periode. Van Ham: „Toen wij weer gingen scoren, was het verzet bij Souburg gebroken." Carolina Cimmino was topscoorster bij Scheldesport met 23 punten. Spelverdeelster Gözde Dere was goed voor 11 punten. In de tweede helft kon de ploeg uit Hulst rekenen op een sterke verde diging, die nog slechts drie tegen treffers moest incasseren. De voor sprong kwam niet meer in gevaar. Bel kon het zich zelfs permitteren om jeugdkeepster Valerie van Wa terschoot haar debuut te laten ma ken. Novitas staat nu op de derde plaats van de ranglijst in de derde klasse. Komende zondag wacht in een zware uitwedstrijd koploper Witte Ster. maandag 6 februari 2017 Dallinga zorgt voor verrassing De basketballers van Scheldesport wonnen overtuigend van Schijndel. foto ronald den dekker De driebanders van Dallinga.com verrasten vriend en vijand met een 6-2-overwinning op regerend kampioen Buffalo.nl. Pearle mor ste in de eerste divisie een punt tegen ZFD De Hazelaar. Joop van den Oudehoven Vlissingen -Berry Dallinga Jaap Jan Ritsema Terneuzen De basketbalvereniging Schel desport kende een uitstekend weekeinde. De Terneuzense tweedeklassers wonnen zowel bij de mannen als de vrouwen hun duels. Het vrouwenteam was in de uitwedstrijd tegen BV Souburg met 61-49 te sterk. In Terneuzen boekten de mannen van Scheldesport een belang rijke overwinning tegen Schijn del (92-82). Aector Doorns Vlissingen Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk, Pjotr Hamelink en Jesse Hamelink 3, Marjan Verhage 2, Daphne de Vos, Mireille Dobbelaar, Marnix de Bat en Richard Vermol men 1. - Martin van Ham Aector Doorns Hulst Scores Novitas: Patricia Bel 6, Patty van Kerckhoven 3, Mascha Spieringhs, Nicole Baart, Saskia van Goethem, allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68