Schakers HWP blijven in gevarenzone na missers PWG gedecideerd naar derbyzege Volleybalsters Stevo denderen maar door Topkok en topactrice 17 zv BEKEND Zeeuws-Vlamingen begonnen erg sterk en er leek een stunt in de maak. Steven Geirnaert speelde een snelle remise tegen Edwin van Haastert en ook Tom Piceu was snel klaar met een puntendeling tegen Jan-Willem de Jong. Door een rappe winst van Adrian Roos met een damewinst leek het erop dat Het Witte Paard wel eens zou kunnen winnen en zeker nadat Koen Leenhouts zijn tegenstander overspeeld had. Kijkende naar de overgebleven partijen moest matchwinst te be halen zijn. Helaas werd de druk te groot en verslechterden diverse stellingen, waardoor het noodlot HWP tartte. Thibaut Maenhout verloor en Helmut Cardon moest ook een nederlaag slikken, hoewel hij nog een winstkans gemist had. Klasse 2D. HWP Sas van Gent 2- DSC Delft 2 5-3: De reserves van HWP waren op dreef tegen de Delftenaren en op de winst was niets af te dingen. Simon Provoost wist zijn oud-schaakleraar Ted Ba- rendse te verslaan. Andere over winningen waren er voor Wouter Ghyselen, Renzo Ducarmon en Frederic Verduyn. Teamleider Kees Nieuwelink speelde remise, waar dat bijna nooit gebeurt. Toch was hij tevreden met de teamover winning. Klasse 3F. HWP Sas van Gent 4- Souburg 3-5: De Souburgers had den het niet gemakkelijk tegen de hekkensluiter. Diverse Souburgers waren niet goed uit de opening ge komen en dat zette de toon. De schakers van HWP zitten in zwaar weer na de volgende nederlaag in de meesterklasse Naarmate de wedstrijd vor derde, viel het kwartje toch rich ting Souburg. René Tiggelman had geen moeite met Gert van Rij en Roeland Alders had na zijn matige opening de regie overgenomen en won het eindspel van Rudi Pau wels. Henrik Westerweele kwam met een remise goed weg tegen Adrie den Hamer, waarna Robin Bosters zijn eindspel tegen Johan de Zwart met succes afrondde. Landau Axel-Messemaker 1847 2 3-5: Het Axelse team blijft maar zitten in de hoek waar de klappen vallen. Tegen de middenmoter uit Gouda werd verloren, waarmee men slechts op twee schamele puntjes blijft staan. Hiermee staat de ploeg nog dik in de gevaren zone, terwijl het team op papier behoorlijk sterk is. Bas de Feijter liep tegen een zeldzame nederlaag aan en ook Arthur Hugaert heeft zijn vorm van de afgelopen jaren nog niet te pakken. Invaller en teamleider Wim Sinke verloor eveneens. Klasse 3G. HWP Sas van Gent 3- DSC Delft 3 5,5-2,5: Het derde team van HWP wist verrassend te winnen van de koploper, die daar door koploper af is. Wel moet ge zegd worden dat het Delftse team gehavend aan de wedstrijd begon. Vooral op de onderste borden werd het verschil gemaakt. Erik van de Wynkele, Jim van de Vreede en Etienne van Leeuwen pakten de volle buit. Daarmee heeft HWP 3 goede zaken gedaan voor lijfsbehoud. Goes-DD 2 4-4: Goes heeft het nog altijd moeilijk en had zichzelf een grote dienst kunnen bewijzen door van het Haagse DD 2 te win nen. Een 4-2-voorsprong werd echter tenietgedaan. Joey van de Braak verloor vrij kansloos, maar daar tegenover stond een goede overwinning van Rien de Bock. Joey Grochal en Louis Nieuwen- huijse brachten de stand zelfs naar 4-2. Helaas konden Sven Stange en Remco van de Braak geen potten meer breken en eindigde de wed strijd onbeslist. Gravenpolder heeft zaterdag de Zeeuwse damderby tegen Mid delburg overtuigend gewonnen. Na een prima wedstrijd werd het 12-8 in het voordeel van de Zuid- Bevelandse ploeg. Het duurde lang voordat er te kening in de strijd kwam. Pas na vijf remises viel de eerste beslis sing. Middelburg-topscorer Daaf Kasse profiteerde van een fout van Fons Huijbreghts en won ge decideerd. Ondanks de 7-5-ach- terstand was er bij PWG geen re den tot paniek: in de vier partijen die nog bezig waren, was het voordeel duidelijk aan de kant van de thuisclub. Captain Kees Rijk trok de stand weer gelijk: hij dwong Patrick Rietsema naar de randen van het bord en zette zijn voordeel in winst om. Een knappe winstpar tij van Jacob Provoost op Wim Koppejan zette PWG voor het eerst op voorsprong, waarna Johnny de Leeuw de genadeklap uitdeelde. De Zeeuwse kampioen had tegen Piet Allaart al vroeg een schijf veroverd en gaf dat voordeel niet meer uit handen. Bij een 11-7- tussenstand zorgde de Middel burgse invaller Ruud van Eenen- naam voor een stunt door een re mise tegen Salomon de Jong. De volleybalsters van Stevo zetten in de pro motieklasse hun op mars afgelopen week einde voort. De Zeeuws-Vlamin gen gingen de winterstop in als hekkensluiter, maar boekten in Sliedrecht de derde zege (3-2) op rij, hebben de onderste plaats ach ter zich gelaten en zijn zelfs opge klommen naar de negende plek op de ranglijst. Met tien punten uit die laatste drie duels is Stevo de weg omhoog ingeslagen. Volgens Wim Boeije, die voor een paar weken het stokje overnam van trainer Cor Hame link, is de rek er nog niet uit in de groep. „Ze zijn met wat jongere speel sters van vijftien en zestien jaar slecht begonnen, maar die zijn nu een stuk stabieler geworden. Het hele team is aan het groeien." Cor Hamelink was tegen Slie drecht Sport 5 weer van de partij en zag zijn team vooral karakter tonen. Beide teams hielden elkaar in de eerste twee sets in evenwicht (23- 25,25-27). Toen Stevo na winst in het tweede bedrijf ook de derde set won (21-25), gloorde er hoop op een ruime zege. De Zeeuwen hadden in de vierde set geen antwoord op de opslag van de thuisploeg, die risico nam en Stevo door een dalletje zag gaan (25-18). Geloof in eigen kun nen leidde voor Stevo tot een zege: 10-15. Vollido-YVC 3-1 (25-15, 25-19, 25- 11, 16-25): YVC kon slechts een puntje aan het totaal toevoegen. Dat gebeurde pas in de vierde set, nadat het duel al in het voordeel van de thuisploeg was beslist. YVC had in de eerste drie sets geen antwoord op de opslag van Vollido en bleef zelf serverend in gebreken. De nummer zes van de eerste klasse profiteerde er goed van. Met sterk spel nam YVC in de laatste set het initiatief. Dat leverde een zwaar bevochten punt op. En dat punt werd gekoesterd na afloop van de wedstrijd. Jola/Olympus-Stevo 2 4-0 (25-5, 25-18,25-17,25-13): De thuisploeg, die onlangs van YVC verloor, liet geen misverstand over de krachts verhouding bestaan. Jola troefde Stevo 2 in de eerste set in alle op zichten af en deelde daarmee een mentale dreun uit. De Zeeuws-Vla mingen herstelden zich daarna enigszins. Hoewel verdienstelijk partij werd geboden, zat winst er geen moment in. Mannen. Voko-Stevo 3-1 (26-24, 25-21,24-26,25-17): Stevo kampte weer met personele problemen. Ar- bias Deskaj, twee weken terug uit Zuid-Afrika, speelde voor de gele genheid als spelverdeler en deed dat meer dan verdienstelijk. Tegen een brok aan ervaring stond Stevo in de eerste set lang aan de goede kant van de score, maar mede door een paar dubieuze beslissingen ging de winst naar de thuisploeg. Ook daarna waren beide teams lang aan elkaar gewaagd. Stevo toonde na de tweede setnederlaag veer kracht en scoorde in de derde set te gen. Meer zat er niet in. AVC'87-Stevo 2 4-0 (25-15, 25-19, 25-18,25-17): De Thoolse ploeg trof een zwaar vertimmerd Stevo 2, dat met drie nieuwe gezichten binnen de lijnen vooral aan elkaar moest wennen. Toen het passend beter begon te lopen, bood Stevo 2 ver dienstelijk tegenstand. Winst zat er echter niet in. Zeker niet nadat de Zeeuws-Vlamingen ook nog eens door blessures werden geplaagd. maandag 6 februari 2017 beslissend CADZAND Twee prominenten liepen de halve marathon binnen de twee uur uit. De eerste was Syrco Bakker, de 32- jarige chefkok. Hij heeft in Cadzand- Bad zijn restaurant Pure C. Op het par koers van 21 kilome ter kwam hij er kort voor de finish nog even langs; hij moest toen nog ongeveer een kilometer. Hij fi nishte in 1.58.17 uur. Kort erachter - op 1.59.36 - passeerde Francesca Vanthie- len (foto) de meet. De Belgische ac trice, bekend van onder meer de serie Aspe, en presenta trice, veel te zien ge weest op VTM, kon tamelijk anoniem aan de Zeeuws- Vlaamse kust hard lopen. W - jp. -l-, - 2L. De uiteindelijk winnaar Tim Pleijte (rechts) en Erwin Harmes zwoegen op het strand, foto ronald den dekker De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben in de landelijke schaakcompeti tie wederom verloren. Met 5,5- 4,5 was LSG uit Leiden net iets te sterk. Daarmee wordt het een zeer zware taak om degra datie uit de meesterklasse nog te ontlopen. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. HWP Sas van Gent-LSG IntelliMagic 4,5-5,5: De 's-GRAVENPOLDER PWG 's- Peter van Kouteren Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67