Dubbelslag De Schelde M Riddersma gooit het over andere boeg ZVV Hulst steviger op de tweede plek Berman verbaast dokter met goud 16 ATLETIEK HALVE MARATHON Tim Pleijte wint voor de vierde keer op rij de Halve Marathon van Cadzand. Voor Erwin Adan en Erwin Harmes. zv Judoka Sjors Riddersma heeft zaterdag naast het brons gegrepen in de internationale wed strijd in het Belgische Visé. De uit Middelburg afkomstige Riddersma verloor in de strijd om het brons van de Canadees Krieber Gagnon. Riddersma, die tegenwoordig op Papendal in Arnhem woont en traint, heeft besloten om van de -too kilogram dit jaar uit te komen in een lagere gewichtsklasse: de -90 kilogram. Daarin volgt hij het traject dat uiteindelijk moet leiden tot deelname aan de Olympische Spelen van 2020. Riddersma ging in Visé voortvarend van start. Door twee zeges werd hij poulewinnaar, waarna hij in de halve fi nale en de troostfinale verloor. Het zaalvoetbalteam ZW Hulst verstevigde dankzij een royale 6-1-zege tegen Du Com merce zijn tweede plaats in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen. D'Ouwe Brug/Outo- kumpu won met verrassend grote cijfers (10- 4) van het hoger geklasseerde OQ_Value. Wentzler Pauwels profiteerde van de misstap van de nummer drie OQValue. De ploeg wist een 5-2-achterstand tegen Café De Molenhoek om te zetten in een 9-6-overwinning. Ook Smit Sportprijzen deed goede zaken door met 7-5 te winnen van Café De Schelde. Koploper ARBS was vrij. Voetbal Cees Jan Berman (AV'56) en Jacques Zaman (Scheldesport) werden beiden Nederlands in- doorkampioen bij de masters. Cees Jan Ber man pakte het goud op de 60 meter M45 in een tijd van 7.72 seconden. Dat was een bij zondere prestatie van Berman die een halfjaar geleden een spier in zijn lies afscheurde. De behandelend orthopeed deelde hem mee dat sprinten niet meer mogelijk was. Een uitge kiende training zorgde voor versterking van de liesspieren met goud al resultaat. Jacques Zaman ging met drie stuks eremetaal retour naar Terneuzen. Bij de H55 veroverde hij goud op de 400 meter in 1.00.59 en brons op de 200 meter in 27.74 en 2.27.60 op de 800 meter. ID-renners Dubbelslag Schelde kwam zaterdag snel uit een manmeersituatie op een 1-0- voorsprong. Beide ploegen hadden goede kansen, maar kwamen niet tot scoren. Pas begin tweede peri ode was het opnieuw De Schelde dat slim speelde, het betere van het spel had en snel uitliep naar 3-0. Nayade wilde niet opgeven, maar had niet het vermogen om de span ning terug te brengen. De Schelde besliste in de derde pe riode de wedstrijd door twee keer vanuit een manmeersituatie te sco ren. In de vierde periode werd het 6-0. Scores De Schelde: Niek Kamp man en Ivar Jansen van Roosen daal beiden 2, Cees van Houwelin- gen en Mertijn Loof beiden 1. De Schelde 2-De Bruinvis 7-5: In de eerste periode was De Bruinvis de betere ploeg en liep het uit naar een 0-3-voorsprong. Daarna werd het spannend, want De Schelde 2 kwam beter in de wedstrijd en knokte zich terug naar 2-3 halver wege het duel. In de tweede periode liep De Bruinvis uit naar 2-5 en leek de wedstrijd gespeeld. Maar het tweede team van De Schelde gaf zich niet zomaar gewonnen. Begin derde periode kwam de ploeg op 3- 5 en werd het weer spannend. In de vierde periode werd die lijn doorgetrokken door de thuisploeg. De Schelde bleek trefzekerder dan De Bruinvis en won: 7-5. „Maar hij is geblesseerd. Toen dacht ik: ik loop 'm voor Theo Rabout. Die is zo goed bezig met het organiseren van deze wed strijd en is zo hard bezig om een topveld bij elkaar te krijgen." De Middelburgse routinier lag al vrij snel op kop. Ze liep op gevoel door over de asfalt paden, het strand, de vlonders en de onverharde paadjes door de fraaie natuurgebie den. „Op basis van ervaring kun je dan een heel eind ko men", zei ze. „Ik ben zelf ook wel een beetje verbaasd dat ik hiervoor de derde keer win." De eindtijd van Engels- Wisse was 1.25.31. Daarmee bleef ze Monique Verschuure uit Yerseke (1.30.42) en Ca- rolien van de Kreeke (1.31.32) ruim voor. Annemie Dan- neels, de Belgische atlete die de laatste twee edities won, viel net Korte, explosieve disciplines. Ik ben helemaal niet bezig met duurarbeid buiten het podium. Waar er bij de vrouwen een ver rassende nummer één was, kwam er bij de mannen een verwachte winnaar. Tim Pleijte uit Vlissingen klopte met 1.12.33 zijn stadsgenoot Erwin Adan en Middelburger Er- win Harmes. Vanaf de achttiende kilometer liep hij solo. „Tot aan het keerpunt ging het eigenlijk niet eens zo hard", zei de 31-jarige Vlis- singer, die voor de vierde keer op rij in Cadzand zegevierde. „Terug was het, met wind mee, wel volle bak. Dat was nog best pittig." zou onder steunen", legde ze uit. Natuurlijk is Anjolie Engels-Wisse een grote naam binnen de Zeeuwse at letiek. Maar wie had haar gisteren als nummer één verwacht bij de Mammoet Midwinter Halve Ma rathon van Cadzand? En wie had gedacht dat ze zo'n groot gat - liefst vijf minuten - met de con currentie kon slaan? Engels-Wisse (40) is tegen woordig van de kortere afstanden. De Middelburgse winnares van de Kustmarathon van vier jaar geleden maakt trainingen tegenwoordig niet langer dan 12 kilometer. Haar wedstrijden hebben deze winter veelal nog minder omvang zelfs; in het Zeeuwse crosscircuit loopt ze namelijk de korte afstand. Ze had voorafgaand aan de sterk be zette race in West Zeeuws- Vlaanderen dus relatief weinig kilometers in de benen. „In de zomer gaan we mis schien - het is nog niet helemaal zeker - weer aan de competitie meedoen met een team van Vereni ging Zeeland Atletiek", vertelde ze. „Dan richt ik me op de 200 meter, de 400 meter, het verspringen... Korte, explosieve disciplines. Ik ben helemaal niet bezig met duurar beid." Maar waarom stond ze dan toch aan de start van een wedstrijd over 21,1 kilometer? „Nou, het was eerst de bedoeling dat Anton, mijn man, hier ook zou lopen en dat ik hem maandag 6 februari 2017 JUDO ZAALVOETBAL Cees Jan Berman op weg naar goud op de 60 meter, foto brigit berman ATLETIEK Danielle van Kempen uit Oost-Souburg heeft voor de tweede keer op rij de zware strand- cross van het Noord-Franse Le Touquet ge wonnen. Vorig seizoen won zij ook al het alge meen klassement bij de vrouwen in deze mon daine badplaats. „Geweldig dat het nu weer lukt, want door het grote aantal deelnemers heb je op een be paald moment geen enkel idee op welke plaats je aan het rijden bent. Een super gevoel." Aan het eind van de rit, na ruim drie uur cros sen, had de 26-jarige Yamaha-rijdster negen ronden afgelegd. Dat was één volle ronde meer dan al haar tegenstandsters en dus vol doende voor de eindzege. I Adreano van den Driest heeft zijn eerste zege ge boekt met zijn nieuwe Cyprioti sche werkgever Enad Polis Chry- sochous. De tweededivisionist won voor eigen publiek met 2-1 van Akritas con current. Van den Driest, die vorige week met een 5-0-ne- derlaag debu teerde, en zijn nieuwe werkgever kunnen de punten hard gebruiken. Enad bevindt zich met een twaalfde plek namelijk in de degradatiezone. I Joannathan Duin- kerke is zaterdag vierde geworden tijdens een veld- cross in Lille. De ID-renner uit Goes kwam net tekort voor een podium plek. Bij de vrou wen finishte Irma van Duyn uit Schoondijke als derde. Een dag later in het Belgische Hoogstraten deden beide ren ners het net iets beter. Duinkerke finishte op de derde plek, terwijl Van Duyn tweede werd en er met het zilver vandoor ging. l Atlete Nathalie Sinke sloeg dit weekeinde een dubbelslag. Zater dag won ze de 5 kilometer bij de Rammekensloop in Ritthem. Een dag later her haalde ze dat suc ces op de 5 kilo meter van de Po- trozenloop in Brielle. Zaterdag klokte ze in Ritthem een persoonlijk record van 22 minuten en 10 seconden, een dag later bleef ze slechts vier tellen van die tijd verwij derd. De waterpoloërs van De Schelde speelden een goede thuiswedstrijd tegen Nayade en wonnen verdiend met 6-0. De mannen van De Bruinvis hadden een hele wedstrijd de betere pa pieren tegen De Schelde 2, maar moesten in de laatste periode het hoofd buigen: 7-5. Ko Mechielsen Vlissingen De Schelde-Nayade 6-0: De Scores De Bruinvis: Angelo de Meijer en Roel Dellaert 2, Danny Soetens 1. Scores De Schelde 2: Chris van Royen 3, Timo Geerinckx, Jacek Lemieszka, Bas Wesdorp en Chiel de Poorter allen 1. Ervaring Engels - Anjolie Engels Anjolie Engels verraste in Cadzand met haar overwinning. Ze legt zich momenteel vooral toe op het korte werk. foto ronald DEN DEKKER Roeland van Vliet Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66