-G Vlissingen wint weer in Limburg Cadzand blijf opnieuw met lege handen achter Zeelandia Middelburg zet de opmars voort mmS&RmS&S&wvk •i'g 13 - s» $3B&. Zffill «5 voorsprong. Mare de Haas ver stuurde een schitterende steekbal achter de op één lijn opererende Brabantse verdediging, waar Luime op randje buitenspel op an ticipeerde en doelman Leijten kansloos liet: t-o. De treffer werd aangevochten door Klundert, maar de goede leidende scheids rechter Joseph Ngoumout wees naar het midden. In de tweede helft toonde Zaamslag een ander gezicht. „We gaven voor rust teveel ruimte weg. Na rust stond het veel beter", sprak Nieuwelink later. Zaamslag nam meteen het initiatief en er werden kansen afgedwongen. De Zaamslag heeft door dezegeweer aansluiting gevonden met de grote groep middenmoters ploeg beschikte met Peter Doens, Koen Post en Luime over een sterke as, waaraan de rest zich kon optrekken. Luime: „Er zit veel meer vertrouwen in de ploeg." De uitblinker vormde de aanval met Dennis van Passel. Luime kreeg twee kansen, na een voorzet van Ruben de Haas en een indivi duele actie, maar de schoten gin gen over en naast. Een inzet van Post werd gepareerd door doelman Leijten. In het slotkwartier ging Klundert meer druk zetten, maar de Zaamslag-verdediging met aan het hoofd Doens gaf geen krimp. Tot aan het zinderend slot, waarin de groen-witten alsnog aan het langste eind trokken. Uitgerekend tegen een ploeg die op eigen veld een reputatie heeft hoog te houden kwam Vlissingen voor het eerst sinds jaren in com petitieverband op Limburgse bo dem tot een zege. Dat gebeurde in een duel dat vanaf het begin tot het einde boeiend en hoogstaand was. Beide ploegen kwamen op het kunstgras vlot combinerend tot goed voetbal en creëerden veel kansen. Roysel James zette Vlissingen halverwege de eerste helft op voorsprong (o-t) en leek daarmee matchwinnaar te worden. In de toegevoegde tijd verdubbelde de voor Yves Nyemb ingevallen Re- gilio Pinas bij een uitval de marge: o-2. Dat was een bevrijdende tref fer, omdat Vlissingen daarvoor verzuimd had verder afstand te nemen en Groene Ster na de her vatting sterk aandrong. Vooral in het laatste kwart van het duel had Groene Ster het ini tiatief. De Vlissingse defensie, met doelman Joan van Belzen in een hoofdrol, gaf echter geen krimp. Roysel James, die met crosspasses voortdurend gevaar stichtte, sprak over een verdiende zege, die gro ter had kunnen uitvallen. „Maar we hebben ook wel een beetje geluk gehad. We zouden soms wat zakelijker moeten zijn", vond de uitblinker met de mooie linker. James, die na zijn knieope ratie voor de derde keer in de basis begon, zei de ontwikkelingen bij zijn huidige club nauwlettend te volgen. Hij wilde geen namen noemen, maar ontkende niet door diverse Zeeuwse en Brabantse clubs te zijn benaderd. „Het wordt moeilijk om een keuze te maken. In de groep zit het lekker. Het zijn allemaal jon gens uit de buurt. Maar je moet ook aan jezelf denken. Ik heb bij Sparta (beloften) op een mooi ni veau gespeeld. Hoe hoger je speelt, hoe meer clubs komen kijken." Vlissingen etaleerde gisteren ook als geheel een hoog niveau en wekte de indruk voor een prijs te willen gaan. „We willen het sei zoen goed afmaken", zei de ver trekkend coach Ruud Pennings, die weet dat onzekerheid over de toekomst bij spelers funest kan zijn. „Ik ben blij dat meteen be kend is geworden dat John Karelse de nieuwe trainer wordt. Dat geeft een stukje zekerheid. Alles is nog mogelijk." „We kunnen de derde periode pakken, of bijvoorbeeld derde worden", vervolgde hij. „Ik ben dan ook heel blij met deze over winning. Er was overtuiging, strijd en heel veel spreiding in ons spel. Ik heb echt genoten." Vlissingen kreeg vooral in de eerste helft tal van kansen, maar ook de thuisploeg liet zich niet onbetuigd. Dat leidde voor rust tot een hoekschopverhouding van 5-4 in het voordeel van Groene Ster. Na de hervatting wonnen de Limburgers opnieuw in dat op zicht, maar werd ook duidelijk dat de thuisploeg niet voor niets dit seizoen de minst productieve ploeg van de hoofdklasse is. KARAKTERISTIEK Beide elftallen waren jong en een puntendeling was terecht ge weest. Alleen bij de bezoekers kon Davy Nieuwenhuize na twee goede aanvallen twee keer de bal in het net prikken. Cadzand blijft moederziel alleen op de laatste plek. „Dit zijn wel de wedstrijden die er om doen", zei Veenstra onmiddel lijk na de wedstrijd met een schuin oog naar de ranglijst. „Tegen ploe gen als Rood Wit en Unitas hoefik niemand te motiveren, tegen Desk wel." De waarschuwingen vooraf hadden ook hun invloed, want Zee landia Middelburg begon goed en creëerde ook tal van kansen. Pas in de slotfase van de eerste helft lukte het echter om Desk op achterstand te zetten. Eerst was het Daniël Wis sel die voor 0-1 zorgde, daarna be paalde Joost de Kubber de rust stand op 0-2. Na de hervatting moest Zeelan dia zich in eerste instantie aan de druk van de tegenstander onttrek ken, maar toen de bezoekers een maal door hadden dat de ruimte op de helft van Desk alleen maar gro ter was geworden lukte dat moeite loos. Zeelandia kreeg opnieuw een aantal kansen, waarvan er twee werden benut. Niels Luteijn voerde de score in de 78e minuut op naar 3-0, waarna Dennis Kovacevic twee minuten later Desk de genadeklap gaf. In de slotminuut kon Rob Klerx uit een strafschop nog tegenscoren, maar veel deren deed Zeelandia die te gentreffer niet: 1-4. maandag 6 februari 2017 zy beul van Klundert I V Se**.'- «t aanvoerder Michiel Leijte glijdt op DEKKER i nu i de bal af in het Klundert Zaamslag FOTORONALD DEN DEKKER Winnen in Limburg is voor VC Vlissingen geen gemakkelijke opgave, maar gisteren werd met een slechte traditie gebro ken. De Walcherse formatie pakte na de nederlaag tegen Blauw Geel'38 de goede draad op en won in Heerlerheide met 2-0 van Groene Ster. Peter van Kouteren Heerlerheide Groene Ster-VC Vlissin gen 0-2 (0-1): 27. Roysel James 0-1, 90+1. Regilio Pinas 0-2. Scheidsrechter: R. Wassink (Hoofddorp). Gele kaart: Dwayne van Westering (Groene Ster), Etienne Mallie (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 100. Vlissingen: Joan van Bel zen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Roysel James, Milton Roemeratoe; Khalid el Hattach, Raymond Wolff (32. Etienne Mallie), Quicy Gooding; Abdoe Ab- denbi (82. Geraldi Geer- man), Yves Nyemb (74. Re gilio Pinas), Hoessein Bou- zambou. Robin Hamelink Vlissingen OFB-ZSC'62 0-3 (0-1). Gerard Verhoek 0-1, Nicky van der Velden 0-2 en Robin Provoost 0-3. Wolfaartsdijk-WIK'57 3-1 (1-0). Thijmen van der Baan 1-0 (straf schop), Dirk Jan Lukasse 2-0 en 3-0 en Bart Boot 3-1. Vosmeer-Stavenisse 4-7 (1-4). Lorenzo van Haatten 0-1, Jos van der Jagt 0-2, Joshua van Willigen 1-2 en 4-5, Adriaan Jansen 1-3 en 4-6, Erik de Rijke 1-4, Ricky de Klerk 2-4, Arjen de Heer 2-5, Jef frey Kruf 3-5 en Rudy Ridderhof 4-7. SPS-Smerdiek 1-1 (1-0). Jel- mer Flikweert 1-0 en Andreas Vroegop 1-1. Kwadendamme-We- meldinge 0-4 (0-1). Vagelis Spi- rou 0-1, Dennis Wisse 0-2, Niels Kole 0-3 en Remi Bruijnooge 0-4. Apollo'69-Waarde 1-4 (1-2). Zak aria Deraoui 0-1, Jeffrey Otte 1-1 (strafschop), Nordin El Marzguioui 1-2, Davey Tolhoek 1-3 en Jody Tsiauke 1-4. Door een even fraaie als ruime overwinning in de uitwedstrijd tegen Desk (1-4) bleef Zeelandia Middelburg druk houden op de hoogstgeklasseerde ploegen in de tweede klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg van trainer Rogier Veenstra boekte gisteren alweer de vijfde zege in een serie van zes wedstrijden. Eddy van der Hooft Kaatsheuvel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63