Bruse Boys herovert de koppositie snel u Kloetinge wint en doet uitstekende zaken Pittige loting Hoek en VCV 12 TWEEDE KLASSE E Zaamslag pakt in een zinderend slot drie 'bonuspunten' tegen Klundert: 2-1. „Het mag ook eens meezitten." In de negende minuut schoot Martijn Lindhout Bruse Boys op fraaie wijze naar de t-o. Tien mi nuten voor rust schoot Domeni- que van den Berge, na een assist van Mats Willemse, de bal be heerst over de Meeuwen-doel man: ï-i. Doelman Mark Giljam hield Robin Dek vlak voor rust van de 2-1 af. In de tweede helft kreeg Bru een paar goede kansen, maar gaf De Meeuwen niet op. Een Meeuwen-goal werd afgekeurd wegens buitenspel en ver in bles suretijd scoorde Yannick Melis toch nog tegen. Serooskerke - Terneuzense Boys 2-0: „Terneuzense Boys had meer balbezit, maar qua kan sen was de overwinning voor ons terecht", meldde Seroos-leider Ruud Luteijn. In de 21e minuut werd een vrije trap van Björn Francke door Aron Wattel met het hoofd tot goal gepromoveerd. Daarna zakte het spelpeil terug en duurde het tot de 82e minuut voordat Seroos het duel besliste. Eerst misten Alex Jobse en Martijn Simonse nog kansen, maar op aangeven van Francke schoot Lennart Dekker de bal in de kruising. Daarna voorkwam Boys-keeper Dennis Rijnberg nog de 3-0. Nieuwdorp - DBGC 5-3: DBGC kwam voor rust twee keer op voorsprong, maar ging toch met een achterstand de pauze in. Thijs Tromp (0-1) en Tim Mac- kloet (1-2) scoorden voor DBGC. Arjan Franse kopte uit een vrije trap van Frank Oostdijk de 1-1 binnen, Martijn Simonse te kende voor de 2-2 en Frank Oost- dijk schoot Nieuwdorp uit een vrije trap (hoog in de boven hoek) in de 45e minuut naar 3-2. Een minuut na rust kopte Kevin van Iersel uit een corner van Ste fan van de Klooster de 4-2 bin nen. Daarna werd een goal van DBGC afgekeurd en was Van Ier sel dichtbij de 5-2 voordat Mac- kloet voor 4-3 zorgde. In de 80e minuut etaleerde Oostdijk zijn specialiteit. Dit keer schoot hij een vrije trap binnen in de bene denhoek. Oostkapelle - FC Axel 1-3: Trai ner Jaimy van Bloppoel verloor: „Het was moeilijk voetballen. Een wedstrijd met veel kracht en fysiek. Axel is een ervaren ploeg en heeft de kansen beter benut." Van Bloppoel zag dat voorma lig Hoek-aanvaller David Des- torme - die zaterdag voor het eerst terugkeerde op de Zeeuwse David Destorme (37) luisterde zijn debuut bij FC Axel op met twee goals velden en debuteerde in de hoofdmacht van FC Axel - in de 24e voor de o-i zorgde. Een kop bal van Ivo Verstraeten leidde in de 37e minuut al tot de 0-2. Oost kapelle verzuimde om terug te komen in het duel. De 37-jarige Destorme zorgde na de pauze voor de 0-3. Wouter Verduijn scoorde in de 52e minuut al wel de 1-3, maar dichterbij kwam Oostkapelle niet meer. SSV'65 - FC Dauwendaele 6-1: SSV'65 was van meet af aan ster ker, maar na tien minuten stond het door goals van Rico de Putter en Steven Visser (Dauwendaele) toch 1-1. Stefan Francke hielp SSV'65 binnen het kwartier weer aan de voorsprong die in de tweede helft verder uit werd ge bouwd. Bas Biesterbosch kopte in de 50e minuut de 3-1 binnen en daarna scoorde De Putter nog twee keer. In de 83e minuut scoorde Thomas Mattheijer na een fraaie combinatie en daar mee bepaalde hij de eindstand op 6-1. Zaamslag pakte zaterdag in een sensationele slotfase te gen Klundert de 2-1 winst. De Brabanders waren vlak voor tijd door een kopbal van Grace Ki- lenge langszij gekomen, maar drie minuten in blessuretijd werd Niek Luime alsnog matchwinnaar voor Zaamslag. De vrijgelaten aanvaller schoot op aangeven van invaller Mario de Fouw via de handen van Klundertdoelman Leon Leijten de bal tegen het net. Teamgenoten en de technische staf stortten zich daarna op de meest gevierde speler van Zaamslag. „Niet nadenken, maar schieten", zei de uitblinker stoïcijns na afloop. Voor trainer Tom Nieuwelink was de gelijkmaker even slikken geweest, maar gezien het wed- strijdverloop kon hij er vrede mee hebben. „De gelukkigste ploeg wint nu, maar het mag ook eens meezitten. In eerdere wedstrijden was het andersom." De twee extra bonuspunten waren meer dan welkom, want Zaamslag heeft daardoor aansluiting met de grote groep middenmoters in de tweede klasse E. Het was voor de Zeeuws- Vlamingen, na Dauwendaele en Prinsenland (beide wedstrijden voor de winterstop) de derde over winning op een rij. Bij Klundert overheerste de te leurstelling. „We hebben gegokt, maar verloren. We verdienden meer", vond trainer Martijn van Galen. Klundert nam na de late ge lijkmaker alle risico's. Verdedigers trokken ten aanval. De thuisclub hield stand en loerde op die ene kans die Klundert fataal werd. De ploeg was als koploper naar Zaam slag afgereisd met een vrij jong team. Van Galen: „We misten een half elftal. De jeugdspelers hebben het prima gedaan." Bij Zaamslag zat Peter Dieleman zijn laatste wedstrijd schorsing uit, terwijl Juriën Dam en Wesley Dieleman ontbraken vanwege blessures. De lichtgewichten van Klundert bewogen zich de eerste helft gemakkelijker over het veld en combineerden vlotter. Het was wachten op een doelpunt. De ploeg, die thuis op het kunstgras veld alleen verloor van DBGC, trof drie keer het houtwerk. Daarnaast verrichtte Zaamslag-doelman Guido Vinke enkele uitstekende reddingen op schoten van Ahmed Ismail en de bonkige spits Loic Lu- De gelukkigste ploeg wint nu. In eerdere wedstrijden was het andersom zolo. Zaamslag slaagde er niet in om hun spel te ontregelen. De thuisploeg kwam uit het niets op HOEK Hoek en Vlissingen zijn gekoppeld aan een andere hoofdklasser in de achtste finales van de districtsbeker. Hoek gaat op bezoek bij Dosko, terwijl Vlissingen thuis speelt tegen Sliedrecht. De wedstrijden wor den op zaterdag 4 maart ge speeld. Als de Zeeuwse clubs deze wedstrijden doorstaan, dan treft Hoek in de kwartfinale de win naar van het duel Oosterhout- Pelikaan en Vlissingen de win naar van het duel Baronie-Zun- dert. Overleven de Zeeuwse hoofd klassers ook deze wedstrijden, dan spelen ze in de halve finale tegen elkaar in Vlissingen. Oude Maas-Kloetinge 1-3: De be zoekers uit Zeeland schoten werke lijk uit de startblokken. Na acht mi nuten lag de bal er al voor de eerste keer in, dankzij Julius Bliek. De ver dediger kopte een corner binnen. En drie minuten later kon Kloe tinge alweer juichen, toen Remco van Tiggele een zelf verkregen strafschop benutte. „Het eerste kwartier was gewoon duidelijk voor ons", vond Kloetinge trainer Arie van der Zouwen. „Maar doordat wij al snel met 2-0 voor kwamen, moesten zij wel komen. Dat deden ze ook." Dit leverde vlak voor rust de 2-1 op van Colin Goudt. Maar echt spannend werd het daardoor niet. „Want na de pauze hebben zij geen echte kansen meer gekregen. We zijn niet echt meer in gevaar ge weest", aldus Van der Zouwen. Zelf scoorde Kloetinge nog wel een keer, via Tom de Bonte. „Maar het groot ste aandeel was voor Xander van der Poel. Hij gaf een goede assist na een solo van zeker vijftig meter", zei de coach. Door de zege klimt Kloetinge naar plek twee op de ranglijst. Ook de kansen op de tweede periodeti- tel zijn na zaterdag gestegen. WNC-MZC'11 6-1: De grootste ne derlaag van het seizoen voor de hekkensluiter uit Zierikzee. „Maar Door de overwinning klimt Kloetinge naar plek twee en zijn de kansen op een periodetitel gestegen het was zeker niet onze slechtste wedstrijd", vond trainer Alexander van Keulen na afloop van het duel. Na 25 minuten keek MZC'11 al te gen een 3-0-achterstand aan. „Maar vervolgens maakt Ingmar Quist al snel de 3-1 en worden wij wat ster ker", blikte de trainer terug. „Ra mon Janson schiet een bal op de binnenkant van de paal, die weer net niet goed valt. Ingmar scoort zijn tweede, maar die wordt afge keurd, terwijl de grensrechter niet vlagt. Dan zit het gewoon niet mee. Als die 3-2 wel valt, krijg je mis schien een hele andere wedstrijd." Twintig minuten na rust kwam WNC op 4-1 en in de laatste tien minuten voerde de ploeg uit het Gelderlandse Waardenburg de score op tot 6-1. „Als het dan 4-1 wordt, terwijl je zelf de kansen op 3-2 hebt gehad, knakt er iets bij de ploeg", aldus Van Keulen. „En we moeten ook eerlijk zijn: WNC is ge woon een heel goede ploeg." maandag 6 februari 2017 Klundert heeft, door een 2-1- nederlaag bij Zaamslag, slechts één week kunnen ge nieten van de koppositie. Bruse Boys won met 2-1 van De Meeuwen en staat met een duel minder gespeeld een punt voor op de Brabanders. Klaas Verspoor Vlissingen Bruse Boys - De Meeuwen 2-1: Luime de stoïcij nse Aector Dooms Zaamslag - Tom Nieuwelink Kloetinge heeft in de eerste klasse C van het zaterdagvoet bal uitstekende zaken gedaan door Oude Maas met 3-1 te ver slaan. MZC'11 leed op bezoek bij WNC de grootste nederlaag van het seizoen: 6-1. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62