M Camping en villapark De Paardenkreek ruilt tennisbaan in voor buitenzwembad Pake Sake rondt bestaan zaterdag af met een dubbel gevoel. )LEN 19 Afsluiten met een knal nemen ze bij Pake Sake wel heel letterlijk. Na zestien jaar sloot de discotheek zaterdag haar deuren. Met een hardstylefeest. Herinrichting Kerkhoekstraat Yerseke begint Robin Stapels uit Zierikzee staan met een drankje in de ene hand en de andere hand in de lucht op de dansvloer. De meiden komen al vanaf hun achttiende bijna elke week naar Pake Sake en on danks de leuke avond die ze heb ben, staan toch ook zij met een dubbel gevoel op de dansvloer. „Ik heb wel een beetje van, jeetje Pake Sake sluit", vertelt Van Lien. „Ik heb hier altijd zo genoten." De meiden hebben goede herin neringen aan de discotheek. „Ie dereen was altijd vriendelijk", ver telt Stapels. „We zijn hier ook vaak genoeg om vier uur echt naar bui ten gespoten." De twee meiden moeten lachen bij de herinnering. Voor Van Lien is het de leeftijdsgrens van acht tien jaar, het ons-kent-onsgevoel en de gevarieerde muziek die een We zijn hier vaak genoeg om vier uur echt naar buiten gespoten avond in Pake Sake zo leuk maakte. Daarnaast heeft de Goese ook nog een poosje gewerkt in de discotheek. „Het is jammer, want ik had het graag aan m'n kinderen doorgegeven", vertelt ze. Nieuwe uitdaging Na het sluiten van Pake Sake wordt er een maand verbouwd in het pand. Begin maart gaat Po dium 0113 open. Daar zijn Meeuwse en Frijlink ook bij be trokken. Samen met Reza Ge leedst en Mare Langebeke gaan de heren de zaak runnen. Ze willen met verschillende feesten een bre der publiek aantrekken. Voor de eerste weekenden dat Podium 0113 open is, staan onder anderen Dries Roelvink, een 90's feest en dj Paul Elstak op de planning. Meeuwse: „Het wordt geen Pake Sake meer". Ondanks dat er dus veel gaat veranderen, zijn vaste gasten Van Lien en Stapels wel benieuwd naar Podium 0113. Van Lien: „We gaan zeker kijken." Meeuwse krijgt deze reactie vaker van de vaste klanten. De reden dat Pake Sake op de laatste avond een hardstylefeest organiseert, is omdat daar vol gens Meeuwse veel vraag naar was. Van Lien en Stapels zijn blij met de keuze. Dat is ook goed te zien aan de grote lach waarmee ze op de dansvloer staan. Stapels: „Dit soort feesten vonden we al tijd heel leuk, dus echt super vet dat we zo het tijdperk mogen af sluiten." Buiten is het gedreun al een beetje te horen maar zodra je zater dagavond Pake Sake binnenstapt neemt het je lijf over en voel je de beats trillen. Stampend en rit misch meebewegend op de mu ziek neemt het Goese uitgaanspu bliek afscheid van de discotheek. Het is al vroeg druk. Rond midder nacht staat de dansvloer vol en is er een kleine rij bij de entree. „Gekkenhuis", vertelt eigenaar Patrick Meeuwse. Hij loopt heen en weer door de zaak om ieder een een leuke laatste avond te be zorgen. „Het is volle bak, dan kun nen wij niet op onze kont gaan zit ten", aldus de eigenaar. Het lukt hem goed, want wie om zich heen kijkt, ziet een dansvloer gevuld met lachende gezichten. Einde van een tijdperk Zelfheeft Meeuwse een dubbel gevoel bij de avond. Hij nam Pake Sake tien jaar geleden samen met Mike Frijlink over. „Ik heb nu een leuke avond met enthousiaste mensen en heel veel bekenden, maar je sluit toch een tijdperk af', vertelt hij. „Het waren echt fantas tische jaren." Meeuwse en Frijlink stoppen met Pake Sake omdat ze geen persoonlijke uitdaging meer zien in het runnen van de zaak. De Goese Saskia van Lien (25) en YERSEKE Aannemingsbedrijf Reimerswaal begint vandaag met de herinrichting van de Kerk hoekstraat in Yerseke. De recon structie moet ervoor zorgen dat woningen daar in de toekomst niet nog eens onder water lopen. Bij vier huizen gebeurde dat de af gelopen jaren meerdere keren, omdat het riool overstroomde na hevige regenval. Een hemelwater riool, waterdoorlatende verhar ding en een vijver in de aangren zende Marijkelaan moeten water overlast voorkomen. De kosten voor de maatregelen bedragen 186.000 euro. Rond 8 mei moet de herinrichting klaar zijn. De vergunningsaanvraag ligt nog op het gemeentehuis, maar eige naar Arjen Brinkman gaat uit van een goede afloop en heeft alvast voorbereidingen getroffen voor de komst van het buitenbad. De tennisbaan is verdwenen en bouwbedrijf Fraanje heeft het zwembad ingemeten. „Als er groen licht komt, wil ik snel met de bouw kunnen beginnen. In maart gaat de camping open en het is fijn als het ergste bouwlawaai dan voorbij is." Het buitenbad moet tien bij twintig meter lang worden en de diepte varieert van 1.10 meter tot maximaal 1.40 meter. Duurzame luchtwarmtepompen gaan ervoor zorgen dat het water een aange name temperatuur heeft, zodat gasten van De Paardekreek het bad het hele toeristenseizoen kunnen gebruiken. Ingespeeld op wensen Brinkman ving de afgelopen jaren geluiden op van vakantiegangers die een buitenzwembad een mooie toevoeging zouden vinden voor De Paardekreek. „We hebben een waterspeeltuin en een kinder badje, maar daar kunnen de senio ren en de oudere jeugd niets mee", legt de campingeigenaar uit. Zwemmen in het Veerse Meer is natuurlijk ook een optie, maar dat kan volgens hem maar een fractie van het seizoen. „In het voor- en najaar vinden de meeste mensen het Veerse Meer te koud." Om ervoor te zorgen dat jong en oud elkaar niet in de weg zit, wil Brinkman 's ochtends en 's avonds een uurtje inroosteren voor het zwemmen van baantjes. De rest van de dag is het bad vrij beschik baar. In principe mag iedere bezoe ker van De Paardekreek het bui tenbad gebruiken, ook mensen die een hapje eten bij het restaurant of windsurfles volgen bij het water sportcentrum. Alternatief tennisbaan Voor de verdwenen tennisbaan heeft Brinkman ook al een oplos sing bedacht. „Ik zorg ervoor dat gasten op onze kosten kunnen ten nissen bij tennisvereniging LTC Kortgene." maandag 6 februari 2017 BE Goese discotheek sluit na 16 jaar De laatste avond in Pake Sake i: met recht een knalfuif, fotojohanvan -Robin Stapels, vaste gast ER HEIJDEN Daisy Schalkens Goes Een nieuwe aanwinst voor cam ping en villapark De Paarde kreek in Kortgene. Als de ge meente een vergunning ver leent, kunnen de gasten ko mende zomer gebruik maken van een verwarmd buitenzwem bad. Ellen Jobse Kortgene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51