rMnTTIFm. JjuJdjy/ffjzjfj. nJ Leider Front National is 'klaar' voor het Franse hEmHswl r J3'£ Va 4 Massaprotesten houden aan Marine Le Pen heeft afgelopen weekend in Lyon haar verkiezingsprogramma gepresenteerd. Ze hamert op meer veiligheid, minder Brussel en een beperkt aantal immigranten. 'Stop slechte uitgaven' Het intrekken van een om streden decreet door de Roe meense regering, heeft nog geen einde gemaakt aan de massale protesten in de Roe meense hoofdstad Boekarest. Zondag gingen ruim 200.000 Roemenen de straat op. Zij eisten nu het aftreden van de regering van Sorin Grinde- anu. Onder druk van de dagen lange massale protesten trok de Roemeense regering giste ren de omstreden amnestie regeling voor een aantal vor men van corruptie in. In de regeling zou ambtsmisbruik alleen nog strafbaar zijn als het frauduleuze bedrag hoger is dan omgerekend 50.000 euro. Grindeanu heeft be toogd dat de gevangenissen overvol zitten en dat hij met deze regeling van een hele boel gedetineerden af is. De afgelopen dagen gingen vele honderdduizenden Roe menen de straat op om tegen de regeling te protesteren. Achter de radicale uitspraken gaapteen enorme leegte Vermiste Nederlander duikt op en is gezond De 62-jarige Nederlander Frank Vissers is zaterdag na twee dagen gezond opgedo ken uit de Colombiaanse bossen. Vissers verdwaalde donderdag tijdens een wan deling in een gebied 100 kilo meter ten noorden van Bo gota. Reddingswerkers gin gen naar hem op zoek, maar kregen zaterdag pas weer contact met hem in het dorpje Chiquiza. Vissers was vermoeid, maar kon na een kort bezoek aan een zieken huis in de buurt zijn vakantie weer vervolgen. FINANCIEN I en partijcongres van het Front National is eigen lijk gewoon een vrolijke familiereünie. Kamerlid I Gilbert Collard komt - fris onder de douche vandaan - aanlopen met wilde natte haren. Hij steekt een sigaar op, blaast een wolk de lucht in, en laat een militair met een automatisch wapen in zijn handen een selfie met hem maken. Marion Maréchal-Le Pen, het 'nichtje van', is soms moeilijk te onderscheiden van de vele hoog blonde lookalikes die rondlopen en met haar op de foto willen. De tweede man van de partij, Florian Philippot, wordt bijna omver ge knuffeld door drie dames uit het zuiden. „We wilden graag van hem we ten wanneer we het partijpro gramma kunnen uitdelen", zegt Lydia Badaluco (75) lachend. „We komen uit Nice en veel bedrijven daar vragen ons: wanneer zegt Ma rine nou wat ze met de economie wil?" Haar vriendin Véronique Dela- marre (53) vult aan: „Ondernemers durven zich niet snel uit te spreken voor het Front National. Dat is toch nog een beetje taboe." Maar de schaamte slijt snel. Pre sidentskandidate Marine Le Pen van het Front National gaat inmid dels in alle opiniepeilingen op kop. Frankrijk kiest over drie maanden een nieuwe president. Afgelopen weekend waren de aanhangers van Le Pen bijeen in Lyon. Het verkiezingsprogramma werd gepresenteerd met in totaal 144 plannen en de aankondiging: „Ik zal doen wat ik heb beloofd." Gisteren stond ze zelf op het po dium, voor een zaal met zo'n 3500 aanhangers. „Er zijn twee ideolo gieën die ons bedreigen: de mon dialisering en islamitisch extre misme", zei Le Pen. „Mensen zijn slaven geworden in landen die on derworpen zijn aan de markt", zei ze over de economie. „We willen geen moslimradicalen die vrouwen onderdrukken!", klonk het over de islam. Het verkiezingsprogramma van Marine Le Pen kent een aantal stok paardjes, zoals immigratie en vei ligheid. Le Pen wil 15.000 extra agenten en 40.000 extra gevange niscellen. Ook voor migranten heeft ze een cijfer: maximaal 10.000 per jaar. Haar voorstellen voor Europa zijn duidelijk: ze wil dat politieke be slissingen weer in Parijs worden genomen in plaats van in Brussel. 10 dagen Barcelona en omgeving 12 dagen Peniscola Costa del Azahar 12 dagen Ierland the Wild Atlantic Way 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 10 dagen Westkust van Ierland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! maandag 6 februari 2017 GO BOEKAREST ONDERKOELD t,Uv i- IvSK- £1. iWiv. i. -;'1--u Twee meisjes van 12 en 16 jaar zijn zaterdag in Zeewolde met een brommobiel in het water beland. Het 12-jarige meisje is ernstig gewond geraakt. Het andere meisje liep on- derkoelingsverschijnselen op. Beiden werden met spoed overgebracht naar een ziekenhuis, fotoginopress CHIQUIZA Burgemeester van Den Haag Jozias van Aartsen sprak zich voor een gehoor van buitenlandse werknemers uit tegen nationalisme en 'panklare oplossingen'. Marine Le Pen: harde taal en warme knuffels Frank Renout Lyon Marine Le Pen wijdt slechts een minuscule paragraaf in haar verkiezingsprogramma aan het saneren van de over heidsfinanciën. „We gaan de staatskas op orde brengen door slechte uitgaven (aan de Europese Unie en immigratie) stop te zetten en door fiscale en sociale fraude aan te pak ken." Verder wordt nauwelijks aan gegeven hoe de plannen gefi nancierd worden of waar er eventueel bezuinigd wordt. Al leen de verlaging van de pen sioenleeftijd zou al 15 miljard euro kosten. In het pro gramma staat niet hoe dat wordt betaald. „De fabelach tige beloftes van Le Pen", schreef economisch week blad Challenges. „De Fransen verwachten een presidentieel project, geen details van een financiële ambtenaar", re ageerde een prominent partij lid. v.a. slechts v.a. slechts Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Brochure en (0318) 58 09 58 oe<,ngen' www.bolderman.nl yj Prijs p.p. o.b.v. 2\pers. kamer end. Calamiteiten fonds reserveringskosten Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4