Jongeren maken energieke voorstelling over jonge Mozart 18 Buurtzorg Nederland viert 10-jarig jubileum Iargriet Selders van team Middenschouwen is, na zeven jaar, nog altijd fan van de werkwijze van Buurtzorg Nederland. Geen leidinggeven den, maar zelfsturende teams. „Je bent eigenlijk een beetje baas van je eigen winkeltje." Buurtzorg Ne derland bestaat tien jaar. Op Schouwen-Duiveland zagen de eerste teams pas in 2009 het licht, toch wordt de verjaardag van de landelijke organisatie overal ge vierd. Op Schouwen-Duiveland zijn er zes teams. Naast Midden- schouwen zijn er teams in Re- nesse, Burgh-Haamstede, Duive- land en twee in Zierikzee. De circa vijftig medewerkers van deze teams hebben samen iets voor hun cliënten op poten gezet. Zij krij gen, met hun mantelzorgers, deze maand een busreisje aangeboden over Zuid-Beveland. „Er even uit. Zodat mensen eens wat anders zien dan hun eigen omgeving." We maken zo gebruik van ieders talent, dat is het mooie ervan Daarnaast gaan de Buurtzorg medewerkers met elkaar in ge sprek om inhoudelijk over hun werk te stoeien. De grootste uitda ging van dit moment is volgens Selders het vinden van een goede balans tussen zelfredzaamheid van mensen en professionele zorg. „Daar heb je goede netwerken voor nodig om de mensen heen. Een buurvrouw die een oogje in het zeil houdt enzovoorts. Wij hebben daar wel een regisseursrol in." Spijt van haar overstap van een reguliere thuiszorgorganisatie naar het tien jaar geleden vernieu wende concept van Buurtzorg heeft ze geen moment gehad. „Ik vind het fantastisch en ben nog al tijd blij dat we dit zijn begonnen." Belangrijk verschil met reguliere organisaties is het werken zonder managers. Er wordt vanuit de visie van Buurtzorg Nederland gewerkt, maar elk team geeft z'n eigen invul ling. „Bij ons zijn alle taken ver deeld. Ieder teamlid heeft een ne ventaak naast het gewone werk, zo als bijvoorbeeld het maken van de planning of notulen. We maken zo gebruik van ieders talent, dat is het mooie ervan. En alles gebeurt in overleg." Dat werkt volgens Selders goed. „Je hebt je eigen professie te rug en doet alles zelf." Twee jonge gasten die in de huid kruipen van een man die al dik tweehonderd jaar dood is. Jelt Pe- kaar (17) en Anton de Vlieger (15) uit Zierikzee brengen woensdag 8 februari Wolfgang Amadeus Mo zart voor even tot leven, tijdens de nieuwste editie van Keet in de Kerk. 'Wolfje op reis' gaat over de rei zen die de Oostenrijkse wonderboy in zijn jeugd maakte. Met zijn ou ders en zijn, eveneens getalen teerde, zusje Nannerl streek hij zelfs een tijdje (rond 1765) in Ne derland neer. Reizend per post koets, vertellen Jelt en Anton - die eikaars zinnen moeiteloos afma ken. „Hij is maar 35 jaar geworden. Zijn gezondheid was niet zo goed. Maar wat wil je als je per postkoets reist?" IN DE REGIO Michiel Romeyn kiest infiZi „De voorstelling gaat vooral over Mozart's jeugd. Daar ligt het zwaar tepunt. Zijn grote doorbraak kwam toen hij nog jong was, waardoor hij eigenlijk nauwelijks een jeugd heeft gekend." „Hij is heel kort gehouden toen hij klein was. Toen hij ouder werd, stortte hij zich op feestjes en op meisjes. Dat soort dingen. Dat zie je ook terug in de film Amadeus. Het is een jongetje dat kattenkwaad uithaalt." „Die is best vrolijk, zeker Turkish March. Mozart was een alleskun- ner. Hij maakte ook opera's. En speelde geblinddoekt of achterste voren. Zoiets gaat Mar (pianist Mar van der Veer, redactie) tijdens Keet in de Kerk ook wel doen." „Keet is voor leerlingen uit groep 5 en 6 van de basisschool. Dat is best een lastige doelgroep. Het moet niet te kinderachtig zijn en je moet hun aandacht constant vast zien te hou den. Dus we willen het met en thousiasme en veel energie gaan doen. We vertellen over Mozart en spelen hem in zijn jeugd. Zo swit chen we heen en weer tussen toen en nu. Maar we gaan waarschijnlijk geen pruiken enzo gebruiken. We hebben al geoefend met typetjes. Dat is eigenlijk wel genoeg om te la ten zien om wie het gaat." „Mozart is niet heel oud geworden. Maar hij heeft wel van jongs af aan gedaan wat hij wilde. Hij heeft zijn dromen nagejaagd en dat heeft hem zelfs beroemd gemaakt. Dat is wel een beetje onze boodschap: jaag je dromen na. Dat doen we wel met een omweggetje hoor, maar we vinden het belangrijk dat zo'n voor stelling ergens over gaat." MIJN DORP, MIJN STAD maandag 6 februari 2017 SD Baas zijn in eigen toko bevalt goed Esme Soesman Zierikzee - Margriet Selders, Buurtzorg Esme Soesman Zierikzee ZIERIKZEE Filmtheater fiZi heeft Michiel Ro meyn (foto) als tweede gast in de serie 'De keuze van...' op zondag middag 12 februari. Op zijn verzoek wordt dan de film 'Wilde Mossels' ver toond van de Zeeuwse regisseur Eric de Bruyn. In een gesprek voorafgaand aan de film zal Romeyn die keuze motiveren. Het programma be gint om 14.30 uur. Romeyn vertoeft met regelmaat in zijn tweede woning in Zonnemaire. Hij verwierf grote bekendheid met het absurdistische VPRO-programma 'Jiskefet' van 1990 tot 2005. Volgens Michiel Ro meyn zal de film Wilde Mossels wel licht bij 'iedereen op Schouwen-Duive land' wel bekend zijn, maar moet het vooral een verras sing zijn om deze film nogmaals te zien in de recent uitgekomen geres taureerde en gedi gitaliseerde versie. Het verhaal speelt zich af in deze regio en gaat over het verlangen jezelf los te maken uit de zuigende klei op het platteland en het grootse en meeslepende leven elders te gaan zoe ken. In het gesprek voorafgaand, ver telt Michiel Romeyn niet alleen over zijn keuze voor 'Wilde Mossels' maar ook over zijn fascinatie voor films in het al gemeen. Het ge sprek met hem wordt gevoerd door Ali Pankow. Kijk voor meer in formatie en reser veren op fizi.nl. Het filmtheater fiZi is gelegen aan het Kerkhof 3 in Zierik zee. Jelt Pekaar (I) en Anton de Vlieger op het plein voor de Nieuwe Kerk FOTO MARIEKE MANDEMAKER FEESTJE DIERENFAIR ZIERIKZEE „Feestje hier hoor", lacht één van de klanten bij dierenwinkel Bolle in Zierikzee. De zaterdag gehouden Dierenfair zorgde in de winkel voor een bonte mengeling van vierpotigen en gevleugelden. Honden in alle formaten, kat ten, cavia's, megagrote konijnen maar ook een duifje van een week oud. De dierenfair is inmiddels tot een traditie uit gegroeid waar bezoekers zich op de foto kunnen laten zet ten met hun huisdieren. Allerlei informatie is te verkrijgen over de verzorging van dieren en er is ook voor kinderen wat leuks te doen, zoals dit jaar knuffelen met kleine dieren. FOTO VAN MARIEKE MANDEMAKER Waarom Wolfje? Wat was Mozart voor type? Wat vinden jullie van zijn muziek? Wat wordt het voor soort voor stelling? En waar het over gaat, valt daar iets over te zeggen? Keet in de Kerk wordt woensdag ochtend drie keer opgevoerd voor basisscholen, 's Avonds is er in de Nieuwe Kerk een extra voorstelling voor belangstellenden. Aanvang 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai- Chi DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo ZIERIKZEE fiZi, 20.00 uur: Soof 2; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklimming toren ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30 -21.15 uur: Repetitie Nut en Uitspanning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44