u Basisplaats EL Ghazi, maar Lille valt tegen 10 Bayern morst, maar loopt uit senal faalde opnieuw hopeloos", oor deelde Alan Shearer voor de BBC. „Het was een schande." Op de sociale media was de kritiek van fans veel harder. Wenger moest volgens hen de eer aan zichzelf hou den om het voetbalbolwerk niet verder te laten afglijden. Dat de club hem een nieuw tweejarig contract in het voor uitzicht heeft gesteld, mag de aandacht niet afleiden. „Hij moet serieus over zijn toekomst gaan nadenken", stelde voormalig spits Ian Wright. Na de ont luisterende nederlaag tegen het Chel sea heeft hij weinig keuze. Wenger moet serieus over zijn toekomst gaan nadenken Premier League van Leicester City over te nemen. Door zijn weigering met geld te smij ten speelt de middenvelder met de longen van een paard nu voor Chelsea. Zaterdag was hij met Eden Hazard de beste speler op het veld. Wenger voelt zich door zijn lange verbondenheid aan Arsenal verant woordelijk voor de kas. Zijn koppig heid zorgt op meerdere vlakken voor steeds grotere problemen. In augustus won hij overtuigend van Chelsea in het Emirates Stadium (3-0). Ondanks de opmars van de ploeg van Antonio Conté nadien zag hij geen reden tot voorzichtigheid bij de return. Arsenal kon volgens hem zonder aanpassin gen weer schitteren. Deze eigenwijsheid bracht analyticus Jamie Redknapp ertoe een dodelijke verge lijking te maken. Wenger gold volgens de ex-prof lang als 'De Professor'. In middels gaat hij door het leven als Basil Fawlty, de incapabele hotelier in de hi larische serie Fawlty Towers. Redknapp had een punt. Net als het alter ego van komiek John Cleese lijkt iedereen behalve Wenger zelf zijn fouten in te zien. Arsenal ging schokschouderend met zijn tijd mee. Computers deden hun intrede. Inspanningsfysiologen kwamen. Dure volgsystemen werden gekocht. In de praktijk veranderde er niettemin weinig. Wenger, de man achter de knoppen, bleef kampen met opvallend veel spierblessures in zijn selectie. Na december oogt de ploeg steevast vermoeid. De dribbel van Eden Hazard in de tweede helft (2-0) legde deze zwakte haarfijn bloot. De Belg toverde met zijn voeten, maar onderweg naar het doel vielen de verdedigers van Arsenal letterlijk om. Dit gebrek aan kracht en felheid ergerde vriend en vijand. „Ar- Met een radeloze blik in de ogen draai den de stafleden van Arsenal zich om. Ze keken omhoog naar de plek waar hun baas Arsène Wenger (foto) zat. De Fransman was door een schorsing naar de tribune verbannen. Door het lawaai in het stadion kon hij zich niet verstaanbaar maken via het oortje van assistent Neil Banfield. De paniek gaf de almacht van de trainer aan. Wenger neemt alle beslissingen. En, zo werd pijnlijk duidelijk, vaak de verkeerde. Het veelzeggende tafereel op Stam ford Bridge vond plaats na de openingstreffer van Marcos Alonso (1-0). Hector Belle- rin, door een arm van de Spanjaard geveld, kon niet verder. Op de bank durfde niemand zelfstan dig te besluiten wie hem moest vervangen. Het wachten was op een bevel van Wenger. Maar de fans van Chelsea maakten communicatie onmogelijk. Massaal jouwden ze hem met sardo nisch genoegen uit. Verbrijzelen Voor het dertiende seizoen op rij moest Arsenal de strijd om het kam pioenschap voortijdig staken. De ooit onverslaanbare ploeg uit Noord-Lon- den slaagt er jaarlijks in op identieke wijze alle hoop op nieuwe successen te verbrijzelen. Op het recept voor fa len staat in grote letters de naam van Wenger. Zijn vastberadenheid zoveel mogelijk bij het oude te laten en trouw te blijven aan zijn principes, lijkt de belangrijkste oorzaak te zijn. Bijna trots vertelde Wenger voor de stadsderby tot tweemaal toe een po ging te hebben gewaagd N'Golo Kanté Liguel U Lille Lorlent El Ghazi had na zijn eerste trai- ningsweek direct een basisplaats afgedwongen. Hij speelde aan de rechterkant niet onverdienstelijk, maar kon niet beslissend zijn. Kishna mocht na een uur invallen. De nieuwe eigenaar Gérard Lo pez, voormalig baas van Formule 1- team Lotus, heeft wilde plannen met Lille, dat in 2ori (met Eden Ha zard) nog kampioen werd van Frankrijk. De Luxemburger had te vergeefs getracht om de grote man bij Olympique Marseille te worden, maar kwam uiteindelijk dus uit bij Lille. De Noord-Franse club hangt in de grijze middenmoot (elfde) van de Ligue 1. En daar kwam na dit teleurstellende weekeinde dus geen verandering in. Om de ambities van Lopez kracht bij te zetten, kocht Lille de afgelo pen transferperiode een legertje nieuwe spelers. Voor El Ghazi maakte de club zo'n 9 miljoen euro over naar Amsterdam. Kishna is op huurbasis overgenomen van zijn Italiaanse werkgever Lazio Roma. De twee waren samen in een recent verleden nog de buitenspelers van de toekomst van Ajax. Conflict Maar in Lille moeten zij hun car rière een nieuwe boost geven. Kishna vertrok bij Ajax na een con flict met toenmalig trainer Frank de Boer, maar speelde mede door bles sureleed weinig in Rome. Ook voor El Ghazi was er geen toekomst in Amsterdam. De club had de aanval ler eigenlijk afgelopen zomer al willen verkopen. El Ghazi bleef, maar werd geen onomstreden ba sisspeler. Dat was de kiem van de botsing die hij had met trainer Pe ter Bosz. In het fysieke geweld van de Franse competitie moet het duo zich weer laten gelden. Derde hattrick voor Mertens maandag 6 februari 2017 VOETBAL Borussia Dort mund heeft Bayern Mün- chen zaterdagavond een handje geholpen in de strijd om de Duitse titel. RB Leipzig werd met 1-0 ver slagen en kijkt nu tegen een achterstand aan van vier punten op Bayern. De koploper had eerder op de dag na zeven zeges op rij weer eens punten laten lig gen, tegen Schalke 04 (1-1). Arjen Robben stond aan de basis van de openingstref fer van Robert Lewan- dowski. De Nederlandse aanvaller baalde zichtbaar van de wissel twintig minu ten voor tijd. Schalke kon nog geen beroep doen op Klaas-Jan Huntelaar. VOETBAL Dries Mertens (foto) heeft zijn derde hat trick van het seizoen ge maakt. De 29-jarige Belg scoorde drie keer voor Na- poli in het uitduel bij Bo logna (1-7). Zijn Slowaakse ploeggenoot Marek Hamsik maakte eveneens drie goals. Mertens is de eerste buitenlander in de Itali aanse Serie A met drie hat tricks in één seizoen. In de cember trof de oud-PSV'er driemaal doel tegen Cagli- ari (0-5) en zelfs vier keer tegen Torino (5-3). Mertens heeft in totaal zestien doel punten gemaakt. Arek Milik, die vier maanden ge leden zijn kruisband af scheurde, zat voor de eer ste keer weer op de bank bij de Napolitanen. Arsenal blijft afglijden onder koppige Wenger A Nacho Monreal wordt gevloerd door Cesar Azpilicueta. fotoap Ian Wright Voor Chelsea kan het aftellen naar het kampioensfeest beginnen, na een demonstratie tegen Arsenal (3-1). Meer dan de show bleef het gespartel van de hulpeloze Gun ners hangen. Geert Langendorff Chelsea jjArsenal Londen Groots zijn de verwachtingen bij het Franse Lille, sinds afgelopen maand de nieuwe club van oud- Ajacieden Anwar El Ghazi (21) en Ricardo Kishna (22). Maar het eerste duel na een roerige transferperiode werd verloren van hekkensluiter Lorient (0-1). Daniël Dwarswaard LÏÜë -4 Anwar El Ghazi (I) in actie voor Lille. FOTOAFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39