Is nooit tevoren Familiedag in Plopsa Indoor Coevorden 9 kampioen Van Gerwen Kittel en Quintana zegevieren Strapatsen in het uitgangsleven -waaronder dwergwerpen, avon turen met vrouwen en drankgela gen - domineerden het nieuws. Jones, de eerste buitenlandse bondscoach van Engeland, moest de teugels aantrekken. En zijn aan pak had succes. Engeland won vo rig jaar alle duels van de het zes- landentoernooi en wacht sinds dien nog op de eerste nederlaag. Machteloos Vooral overwinningen op Zuid- Afrika en Australië - drie op een rij - maakten indruk. Europese landen stonden lang machteloos tegenover het Zuidelijk halfrond, waar rugby beter, sneller en aan trekkelijker was. Maar achter de brede rug van Engeland boekten de andere deelnemers aan de Six Nations ook goede resultaten te gen deze landen. Het maakte deze editie op voorhand zeer in teressant. Voor het eerst stond de uitslag niet min of meer vast. Iedereen maakte een kans. Die voorspelling kwam meteen uit. Schotland won op Murrayfield met 27-22 van Ierland. Wales versloeg Italië (33-7). Het spektakel, in het verleden vaak een probleem, was onmis kenbaar. Engeland, vooralsnog derde achter Wales en Schot land, spande de kroon dankzij de late ontsnapping. „Veel lelij ker kon het niet", sprak bonds coach Jones toch. „De voorbe reiding deugde niet." Volgende week, als Wales wacht, belooft hij beterschap. Het zorgde bij de fans voor op winding. Het Europese rugby schittert als nooit tevoren. Bosnië tegenstander van Nederland in Davis Cup Bosnië-Herzegovina is de ko mende tegenstander van Neder land in de Davis Cup. De Bosni sche tennissers waren in de eer ste ronde in de Europees/Afri kaanse zone Groep 1, één niveau onder de wereldgroep, veel te sterk voor Polen. Damir Dzum- hur, Mirza Basic en Tomislav Brkic wonnen op de hardcourt- baan in Zenica alle partijen: 5-0. Nederland had een bye voor de eerste ronde. De ploeg van Paul Haarhuis, die begin dit jaar Jan Siemerink opvolgde als bonds coach, speelt van 7 tot en met 9 april een uitwedstrijd tegen Bos nië-Herzegovina om een ticket voor de wereldgroep in 2018. Li Jie wint Top 16 voor eerste keer in carrière De Nederlandse tafeltennisster Li Jie heeft voor de eerste keer de Europese Top 16 op haar naam geschreven. De van oorsprong Chinese speelster was in de fi nale oppermachtig en versloeg Petrissa Solja uit Duitsland met 3-1. Het werd 11-7 7-ri 11-3 11-6, waarna de Duitse vanwege een armblessure moest opgeven. Li Jie (32) stond in het Franse An tibes voor de derde keer in de fi nale van het toernooi waar de zestien beste speelsters van Eu ropa aan meedoen. Ze pakte zil ver in 2009 en 2012 en moest twee keer genoegen nemen met brons (20m en 2011) bij de Top 12, de voorloper van de Top 16. Marcel Kittel (foto) heeft de Ronde van Dubai op zijn naam geschreven. De renner van Quick-Step won zaterdag ook de vijfde en laatste etappe, nadat hij al had gezege vierd in de eerste twee ritten. Kittel hield in de massasprint de Ita lianen Elia Viviani en Riccardo Minali achter zich. Dylan Groenewegen werd tiende. De Nederlandse sprinter van Lotto-Jumbo ein digde als tweede in het eind klassement. „Kittel was erg sterk deze week. Met een beetje geluk had ik hem misschien kunnen verslaan, maar ik ben tevreden met het resultaat", zei Groenewegen. De Ronde van Valencia was een prooi voor Nairo Quin tana. De Colombiaan van Movistar had de Spaanse rittenkoers op zaterdag naar zijn hand gezet met de rit- winst bergop in Lu- cena del Cid. De slotrit mondde uit in een massa sprint, die werd gewonnen door de Fransman Bryan Co- quard. Quintana behield zo in het eindklassement een voor sprong van dertien tellen op de Belg Ben Hermans. Wout Poels werd vierde. Laat je betoveren door de magische wereld Kinderen tot 1 meter gratis Bestel direct op pzc.nl/plopsa-indoor wen (27) in vier ongewone dagen iets van zijn onaantastbaarheid kwijt, want op donderdagavond was er in de Premier League met een gelijkspel tegen Gary Anderson al een einde gekomen aan zijn reeks van 45 overwinningen in de Majors. „Het komt goed", had Van Gerwen daarna gezegd. „Maak je geen zorgen." Twitter In Wigan lukte het hem niet om meteen orde op zaken te stellen, al zal er in de agenda van de man uit Vlijmen achter het kwalificatie toernooi zeker geen uitroepteken hebben gestaan. Maar toch. Van Gerwen was zelf op Twitter duide lijk over zijn optreden: '#BigFail'. Drie keer verliezen. Dat waren de dartsfans al even niet meer gewend van Van Gerwen, die vorig jaar 25 toernooien won en dat record begin dit jaar ex tra glans gaf met de we reldtitel in Londen. Twee weken geleden won hij nog The Masters. Daarom moet voormalig prof en analist Roland Scholten lachen om twijfels over de vorm van Van Gerwen. „Dat vind ik lachwekkend. Mi chael mag natuurlijk niets meer goed doen. Alles wordt op een gouden weegschaal gelegd. Die jongen kan ook denken: ik heb alle grote toernooien gewonnen en merk nu dat deze inspanning er één teveel is. Dan ben je even iets minder geconcentreerd. En ja, dan verlies je een keertje op een minder toernooi", weet Scholten. „Het is geen ramp. Mi chael is en blijft een mens. Hoe vaak we ook hebben gedacht van niet." Scholten gelooft dus niet dat Van Gerwen het even kwijt is. Donderdag speelt Van Gerwen in Nottingham, wederom tegen Peter Wright. „En ik verwacht dat Van Gerwen die partij gewoon weer wint", voor spelt Scholten. „We hoe ven ons echt geen zorgen te maken, moeten reëel blijven. We wisten dat hij een keer weer zou gaan verliezen. Het is alleen maar fantastisch dat het zo lang heeft geduurd voordat het gebeurde." maandag 6 februari 2017 PC laanbaar TENNIS TAFELTENNIS WIELRENNEN DUBBELSLAG Veldrijder Mathieu van der Poel heeft opnieuw wereldkam pioen Wout van Aert afgetroefd. Nadat de Nederlander zater dag al de beste was in de Krawatencross, nota bene in Van Aerts woonplaats Lille, zegevierde Van der Poel gisteren in de Superprestige-cross in Hoogstraten, foto photo news PLopsa Indoor Coevorden, het mooiste indoorpretpark van Nederland, telt 25 magische thema-attracties en neemt kids tussen 2 en 10 jaar mee op hun eerste grote avontuur. Bumba Plop, Wickie de Viking en Mega Mindy staan te popelen om je te ontmoeten! Kom mee genieten van de Maya Show, een confettidans en Meet Greets met de Plopsa-figuren. Datum: zondag 19 februari a.s. M Wereldkampioen Michael van Ger wen leed dit week einde drie neder lagen op rij. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38