II Go Ahead Eagles krabbelt eindelijk op Davy Klaassen beseft dat de cijfers van Ajax indrukwekkender moeten 6 Ajax won met 0-2 bijRoda JC.Toch was de opluchting gisteren uiteindelijk minder groot, doordat Feyenoord óók weer won. Davy Klaassen zegt na de 0-2 zege op Roda JC op die bekende droge toon dat er in de spelersbus terug naar Amsterdam 'gewoon' gekaart wordt. Maar na tuurlijk staat ook Feyenoord op en zullen de Ajacieden heus wel kijken wat de grote concurrent doet. Ieder een is ontspannen in het Parkstad Limburg Stadion. Justin Kluivert ver telt vrolijk over de aanwezigheid van zijn vader Patrick. Doelpuntenmaker Amin Younes, als altijd de beleefd heid zelve, bedankt op zachte toon assistent-trainer Dennis Bergkamp die hem steunt tijdens zijn vormcri sis zonder doelpunten. Je voelt en proeft de opluchting na de benauwde zege in Limburg. Het is al vaker gezegd en geschre ven. De titelstrijd in deze eredivisie wordt meer en meer een mentale strijd. Waarin het gemoed tijdens het weekend bijna per uur kan verschil len. Want hoe kwamen de spelers van Ajax gistermiddag een paar uur later aan bij de Amsterdam Arena? In de wetenschap dat Feyenoord won bij FC Twente (0-2)? Die eerdere opluch ting krijgt ontegenzeggelijk een an der, vies bijsmaakje. Constant Niet dat het de zege in Kerkrade com pleet overschaduwde. Nee, dat niet. Want ondanks een slechte en lakse eerste helft, werd er dus wéér gewon nen. Dat Ajax op sommige momenten gespaard werd door Roda doet na niet meer ter zake. De vierde zege op rij na de winterstop, ook dat blijft hangen. Ondanks de achterstand van vijf punten op Feyenoord hangt er de laatste weken een soort natuurlijke deken van vertrouwen boven de ploeg uit Amsterdam. Niemand die het zo concreet en hardop uitspreekt, maar het gevoel dat Feyenoord nog te pakken is, zit altijd in de gedachten van de Ajax-spelers. Zoals dat mis schien ook wel feilloos past in het dna van de club. Uitgaan van eigen kracht, door vijanden steevast betiteld als ar rogantie. Maar hoe lang gaat dat adagium nog op? Nu het verschil met Feyenoord week in, week uit vijf punten blijft? Klaassen poneert een stelling: „Als wij alles winnen, is dat genoeg voor het kampioenschap. Daar ben ik van overtuigd." Klaassen is niet zo ie mand die het resterende programma van de twee topclubs aan een verge lijkend warenonderzoek onderwerpt. „Ik weet dat Feyenoord-PSV, Ajax- Feyenoord en PSV-Ajax nog op het programma staat. En ik weet natuur lijk al onze eigen wedstrijden. Feyen oord nog naar Heerenveen en Vitesse? Ach, zo kunnen we wel aan de gang blijven joh. Wij hebben ook nog ge noeg lastige potjes: Groningen en Vi- tesse-uit bijvoorbeeld." Klaassen was in Limburg weer eens Eredivisie de beste Ajacied. Een cijfertje dat mis schien wel alles zegt over het belang van de aanvoerder: de openingstreffer was zijn tiende van het seizoen. Maar nu komt het: in acht van die tien keer betekende het de 1-0 voor Ajax. Ook tegen Roda dus. Als je Klaassen goed observeert, zie je dat de middenvelder dondersgoed beseft: allemaal leuk die statistieken, maar de cijfers zullen nog indruk wekkender moeten. Want Klaassen, die het debacle van Doetinchem (toen Ajax vorig jaar op de slotdag de titel weggaf tegen De Graafschap) met zich meedraagt, wil alleen ver trekken uit Amsterdam met de titel. Maar daar moet nog een harde strijd voor worden gevoerd. Een mentale strijd vooral. Feyenoord nog naar Heerenveen en Vitesse? Zo blijven we aan de gang Het aantal dansjes, knuffels en high-fives in het Go Ahead Eagles- kamp was zaterdagavond niet te tellen na een prachtig gevecht tegen NEC. Verwonderlijk is dat niet. In de laatste maanden had Go Ahead Eagles tot eigen afgrijzen de essentie van voetbal verwaarloosd. Het tobbende team leek het scoren en daardoor ook het winnen ver leerd. Voor het cruciale duel met NEC werd een collectief en defen sief speelplan uitgedokterd waarin de individueel sterke vleugelspit sen van Go Ahead Eagles konden schitteren en ook de defensieve specialisten in hun comfort zone belandden. Bij de uitvoering van het strijd plan konden NEC en zelfs scheids rechter Björn Kuipers de hekken sluiter nauwelijks verstoren. Go Ahead leunde geduldig en sloeg net als tegen Excelsior na tien minuten zelf toe. In tegenstelling tot tijdens de wedstrijd in Rotterdam stortte de ploeg tegen NEC niet in. Sterker nog, binnen het halfuur bracht Jar- chinio Antonia een sublieme pass van Pedro Chirivella in een vlijm scherpe counter knap bij de ge hoopte bestemming: 0-2. De snelheid en doelgerichtheid van Antonia zijn niet nieuw, maar verder was zaterdag heel veel an ders bij Go Ahead Eagles. Neem El- vis Manu. De linksbuiten hielp niet alleen zichzelf maar ook zijn ploeg genoten over een paar lelijke series heen. Trefzeker Tegen NEC werd de eerste uitzege van het seizoen geboekt en was Go Ahead voor het eerst in ruim vier maanden meer dan eens trefzeker. Tijdens de honderdste uitover- winning gaf Go Ahead een stevig signaal af aan de directe concur renten als ADO Den Haag en Roda JC, tegen wie de wederopstanding de komende weken verder gestalte moet krijgen. Zoals De Koning hoopte, heeft Go Ahead met de zege ADO goed in het vizier ge kregen. Maar een zege op Den Haag brengt Go Ahead mogelijk zelfs boven de streep. Een belachelijke beslissing van Kuipers overschaduwde de over winning op NEC. De ervaren leids man toonde Manu zijn tweede gele kaart na een vermeende schwalbe. Die kaart kan niet geseponeerd worden, waardoor Go Ahead het in de wedstrijd van het jaar moet stel len zonder de ontketende aanvaller. Marengo, gehuurd van ADO Den Haag, maakte in de slotfase zijn eer ste minuten voor zijn nieuwe club. De winst op NEC smaakte na acht duels zonder winst heel zoet, maar moet de komende weken tegen an dere potentiële degradanten nog wel verzilverd worden. maandag 6 februari 2017 Opluchting Ajax is in paar uur alweer vervlogen Daniël Dwarswaard Kerkrade RodaJC Q Ajax Davy Klaassen zet Ajax op voor sprong. FOTO STANLEY GONTHA/PRO SHOTS —Davy Klaassen Go Ahead Eagles is in aanloop naar de wedstrijden van het jaar opgekrabbeld door op bezoek bij NEC meerdere rekeningen te vereffenen: 1-2. Johan Inan Nijmegen Mohamed Rayhi foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35