w 4 I1"* 4 Anouar Hadouir is nu ook in het veld een voorbeeld Jetro Willems kreeg vorig jaar op zijn donder en lijkt nu de weg omhoog weer ingezet te hebben. PSV EINDHOVENAREN EENVOUDIG VOORBIJ AZ Column HUGO BORST Op Het Kasteel liep ik ne gen dagen geleden Martin van Geel tegen het lijf. Het was in de rust van Sparta - Feyenoord onder 19 jaar. Een schokkende ontdekking: geen van de spelers zou het eerste elf tal kunnen versterken. Bij beide clubs was me niet één uitzonder lijk talent opgevallen. Misschien deden ze wel mee en waren ze uit vorm, de toekomst zal het le ren, ik heb de opstelling bewaard. Er konden die dag nog spelers worden gehuurd of gekocht. Ik vroeg aan Martin van Geel of hij er verstandig aan deed om geen extra middenvelder aan te trek ken nu het landskampioenschap gloorde, eentje die even goed was als El Ahmadi, Toornstra en Vil- hena. Met deze voorsprong is een sterke bank een garantie voor de titel. De technisch directeur van Feyenoord schudde zijn hoofd. 'Zeg maar wie dan?' Ik zei dat ik aannam dat Feyen oord over genoeg namen be schikt die Feyenoord kunnen versterken. 'Tuurlijk, hebben we die. Maar die zijn jong en dus nog niet zo goed als de spelers die jij net noemt. Of ze zijn te duur. De meeste spelers zijn voor Feyen oord onbetaalbaar. We schrijven zwarte cijfers, meer dan een paar miljoen kunnen we nu niet in vesteren. Nou, daar haal je geen grootheid voor en in de schulden steken we ons niet meer. Dat is een bewuste keuze.' Dat klonk verstandig. die jongen tegen Go Ahead en Vitesse - verloren wedstrijden - had blijk gegeven ongeschikt te zijn. Van Geel zei nog wel in hem te geloven. Ik betwijfelde of hij dat meende, maar ik begreep wel dat hij dat zei. Gistermiddag tegen FC Twente ging Kuyt eruit en kwam Toorn stra erin. Vrijwel direct maakte Botteghin een goal, even later viel de tweede. Toornstra op de bank, dat is Feyenoords rijkdom. Zolang Giovanni van Bronck- horst een wedstrijd begint met op de bank Toornstra of Kuyt of Berghuis, verspeelt het de 'kleine' wedstrijden geen pun ten. Als Feyenoord geen blessures en schorsingen oploopt, stroomt de Coolsingel over een paar maanden absoluut vol. Een sterke bank is een garantie voor het kampioenschap GRONINGEN Dat moment in de laatste seconden van de blessure tijd van FC Groningen - Excelsior (1-1), wanneer Anouar Hadouir al foeterend en tierend wordt weg getrokken bij arbiter Edwin van de Graaf en zijn uitbarsting met geel moet bekopen. De midden velder had het zelf ook niet voor ogen toen hij in de zomer bij de Rotterdammers tekende, maar op het veld typeert dat hem dit sei zoen vooralsnog het best. Ook nu hij zijn eerste doelpunt heeft ge- makat. En Excelsior daarmee aan een punt hielp. Qua gele kaarten is hij al een stuk verder. De teller staat op vijf, in slechts 280 minuten. Geen speler liep dit eredivisieseizoen sneller tegen een schorsing aan. Spijt heeft hij niet. Integendeel. „We hadden het heel moeilijk op dat moment en ik wilde de druk er een beetje afhalen. Een nuttige kaart, net als de andere die ik me Eredivisie kan herinneren. Als dat de prijs is om een counter onschadelijk te maken, dan offer ik me wel op." Een routinier is Hadouir in middels, met zijn 34 jaar en schat aan eredivisie-ervaring. En daar is hij zich ook duidelijk van be wust. Even een arm om iemand heen slaan, altijd weer dollend met zijn ploeggenoten. Het is dus ook geen toeval dat Excelsior na enkele teleurstellende weken weer een teken van leven toonde met dank aan Hadouir, die door al het blessureleed van dit sei zoen wel twijfelt of hij na de zo mer nog voetbalt. Nu is hij fit én klaar voor de degradatiestrijd. Zeker na zaterdag. „Zo'n goaltje heb ik soms wel nodig, om een voorbeeld te kunnen zijn." Jetro Willems is in zijn jonge le ven net zo vaak afgeschreven als opgehemeld. Hij werd bewon derd, bejubeld en gelauwerd en en daarna weer bekritiseerd, ge hekeld en door menigeen gekielhaald. Wel, niet, wel, niet, wel, niet. Wanneer zou het kwartje nou eindelijk eens vallen bij de technisch meest begaafde en mis schien ook wel meest gemakzuchtige ver dediger van ons land? De schelm die op het EK van 2012 zo maar in de Oranje-basis kwam en spotte met alle opleidingsmodellen, speelt vijf jaar later nog steeds voor PSV. Analisten voorspelden hem op zijn zeventiende al een grote toekomst in de absolute top van Europa, maar het sportieve leven van Wil lems kende de nodige pieken en dalen. Za terdagavond in Alkmaar was er een nieuwe oprisping en scoorde hij naar ei gen zeggen voor het eerst in zijn leven twee keer. Hij wees PSV de weg naar een nieuwe 2-4 overwinning bij AZ en liet weer eens zien wat hij offensief in huis heeft. 'Jetroooooo, Jetrooooo, Jetrooooo', klonk het direct daarna minutenlang in het uitvak in het AF AS Stadion. Het PSV- publiek is dol op hem en wil niks liever dan zijn voornaam continu scanderen en hem de voetballiefde verklaren, maar kan Eredivisie |Jaz ||psv Willems ook verafschuwen na de zoveel ste lichtzinnigheid of mispeer. Eind vorig jaar benoemden bondscoach Danny Blind en PSV-trainer Phillip Cocu de kern van de problematiek. Ze twijfel den zeker niet aan zijn goede bedoelingen, maar wel aan zijn bereidheid om alles op alles te zetten en te geven voor zijn sport. Blind en Cocu zetten hem allebei naast de ploeg en dat lijkt voorlopig heilzaam te hebben gewerkt. „Dat is benoemd, maar hij is er zelf mee aan de slag gegaan", zei Cocu er zaterdagavond in Alkmaar over. Na twee snelle 'slalomgoals' van Wil lems moet zijn zitje in het voormalige DSB-imperium in Noord-Holland als een luxe zetel met stoelverwarming hebben gevoeld. Het opportunisme van Willems kwam ineens geweldig van pas en de zege van PSV nooit meer in gevaar. Talent en techniek „Jetro heeft een aantal tegenslagen in zijn leven gehad en dan heb ik het bijvoor beeld over blessures. Er komt een moment dat je niet alleen meer op talent en tech niek kunt terugvallen", beschreef hij de si tuatie van zijn speler. „Uiteindelijk moet het altijd uit jezelf komen, maar het be langrijkste is dat een speler ook zelf din gen erkent. Dan moet je er nog naar gaan handelen en natuurlijk zijn wij er dan om ze te helpen en begeleiden. Hij heeft het moeilijk gehad en met blessures dingen meegemaakt die hij nooit meemaakte. Als jonge voetballer ging het heel snel, zelfs tot aan het Nederlands elftal toe. Dan komt er een moment dat het niet alleen meer op talent en intuïtie kan en het is moeilijk als dat niet meer kan. Op dat mo ment ga je samen terug naar de basis om stap voor stap de zaak op te pakken. Nu is hij al een hele tijd goed bezig en gelukkig vertaalt zich dat naar de wedstrijden." VOETBAL IN CIJFERS maandag 6 februari 2017 GO Ri kdom 'f De naam Tapia viel. Ik zei dat Q FC Groningen Excelsior Willems weer Rik Elfrink Alkmaar Met twee doelpunten binnen vijf mi nuten wees PSV-verdediger Jetro Wil lems zijn club de weg naar de zege in Alkmaar. Jetro Willems is weer populair bij de aanhang, fotoanp EREDIVISIE NEC - Go Ahead Eagles 1-2 (0-2). 12. Manu 0-1, 25. Antonia 0-2,90+2. Grot 1-2. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 11.600. Rode kaart: 63. Manu (Go Ahead Eagles/2x geel). Gele kaart: Mayi (NEC), Antonia, Zwarthoed (Go Ahead Eagles). NEC: Delle; Dyrestam, Dumic, Golla, Fomits- chow; Von Haacke (46. Messaoud), Kadioglu (72. Groeneveld), Breinburg; Mayi (46. Lars- son), Grot, Rayhi. Go Ahead Eagles: Zwarthoed; Groenbast, Fischer, Schenk, Ritzmaier; Chirivella, Crow ley (71. Suk), Duits (75. Nieveld); Antonia, Hendriks (84. Marengo), Manu. AZ - PSV 2-4 (1-3). 13. Willems 0-1,16. Wil lems 0-2,17. Friday 1-2,41. Pereiro 1-3,80. L. de Jong 1-4, 85. Friday 2-4. Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschouwers: 16.079. Rode kaart: 71. S. Wuytens (AZ/2x geel). Gele kaart: Luckassen (AZ), Ramselaar, Pereiro, Arias, Van Ginkel, Pröpper (PSV). AZ: Krul; Hatzidiakos, Van Eijden, S. Wuy tens, Wijndal; Luckassen, Bel Hassani (75. Seuntjens), Rienstra; Jahanbakhsh (84. Van Overeem), Friday, Garcia (69. Tankovic). PSV: Zoet; Arias, Schwaab, Moreno, Wil lems; Pröpper, Guardado, Van Ginkel (84. S. de Jong); Pereiro (69. Bergwijn), L. de Jong, Ramselaar (70. Hendrix). Willem II - Heracles Almelo 1-3 (1-0). 24. Sol 1-0 (strafschop), 62. Van Ooijen 1-1, 65. Pe terson 1-2, 68. Gosens 1-3. Scheidsrechter: Lindhout. Toeschouwers: 12.800. Rode kaart: 21. Castro (Heracles Almelo). Gele kaart: Croux (Willem II), Droste (Heracles Al melo). Willem II: Lamprou; Van Anholt, Peters, Lachman, Tshimanga; Haye (67. Croux), Lief- tink, Kali, Koppers (83. Calcan); Oulare (59. Falkenburg), Sol. Heracles Almelo: Castro; Droste, Te Wierik, Hoogma, Gosens; Duarte (23. Fij), Pelu- pessy, Van Ooijen; Kuwas (82. Navratil), Ver- meij, Darri (63. Peterson). FC Groningen - Excelsior 1-1 (0-0). 48. Mahi 1-0 (strafschop), 80. Hadouir 1-1. Scheids rechter: Van de Graaf. Toeschouwers: 17.844. Gele kaart: Payne, Mahi (FC Gronin gen), Massop, Hadouir (Excelsior). FC Groningen: Padt; Payne, Reijnen, Larsen, Van Nieff; Tibbling, Memisevic (84. Idrissi), Jenssen, Linssen; Mahi, Sorloth (71. Bacuna). Excelsior: Hahn; Karami, Massop, De Wijs (77. Hadouir), Kuipers; Faik, Bruins, Koolwijk; Fredy (63. Eibers), Hasselbaink (67. Van Dui nen), Ondaan. Roda JC - Ajax 0-2 (0-0). 53. Klaassen 0-1, 90+3. Younes 0-2. Scheidsrechter: Makke- lie. Toeschouwers: 17.112. Gele kaart: Klaas sen (Ajax). Roda JC: Van Leer; Milec (86. Raykov), Ana- nou, Kum, Van Peppen; El Makrini, Ajagun, Van Hyfte; Rosheuvel (73. Van Velzen), Schahin (59. Papazoglou), Paulissen. Ajax: Onana; Veltman, D. Sanchez, Vierge ver, Sinkgraven; Klaassen, Schone, Ziyech (81. Van de Beek); Kluivert (67. Nouri), Dol- berg, Younes. Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 2-3 (0-0). 51. Menig 0-1,62. Brock-Madsen 0-2,86. Is- raelsson 0-3, 90+1. Pogba 1-3, 90+3. Pogba 2-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 10.131. Rode kaart: 84. Schenkeveld (PEC Zwolle/2x geel). Gele kaart: Dumfries (Sparta Rotterdam), Mokhtar (PEC Zwolle). Sparta Rotterdam: Kortsmit; Dumfries (72. Pogba), Breuer, Van Drongelen, Floranus; Dijkstra, Spierings (63. Cabral), Sanusi; Ver haar (63. Pusic), Van Moorsel, Calero. PEC Zwolle: Van der Hart; Schenkeveld,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33