'ledereen hier is blij met Eric Botteghin' II naar plaats vier 3 De cijfers liegen niet. Feyenoord is stabieler dan het ooit is geweest BELANGRIJK ENSCHEDE Eric Botteghin, aar diger zijn ze in de profvoetbal wereld waarschijnlijk niet te vin den. Wie de Braziliaan door gaans na wedstrijden in keurig Nederlands vragen ziet beant woorden, ziet een bescheiden, vriendelijke speler. „Maar in het veld is hij een soort moordenaar, in de positieve zin van het woord", lacht Eljero Elia. De verdediger hielp Feyenoord op weg in de tweede helft met de openingstreffer. Zoals hij eerder ook PSV velde. „Ja, belangrijke doelpunten, ik ben er blij mee", lachte de Braziliaan. „Belangrijke punten weer. De concurrentie? We moeten zelf winnen, niet naar anderen kijken." Bij terugkeer in de kleedkamer was het weer lachen, gieren en brullen bij de Feyenoorders. Vo rige week omdat Nicolai Jorgen- sen een doelpunt afsnoepte van de arme Bilal Basacikoglu. Dit keer omdat Botteghin scoorde. „Zag je hoe hij een paar minuten eerder de bal door de benen van een tegenstander speelde", glun derde Elia. „Dat vinden wij zo mooi, daar lacht iedereen om. Hij verdedigt als een beest, maar maakt ook nog belangrijke doel punten. Ja, iedereen is blij met Eric Botteghin." Hij verdedigt als een beest, maar maakt ook nog belangrijke goals Vilhena na de pauze pal naast elkaar in plaats van schuin achter elkaar en wis selde na een uur Kuyt voor de dynami sche Toornstra. En Feyenoord was in deel twee de bovenliggende partij. Elia leverde de voorzet bij de o-i. De linkerspits ontvouwde na afloop maar meteen zijn geheim. Dat de concur rentie meeleest bij het onthullen van zijn strategie? „Dat maakt toch niets uit", lachte hij., „Als ik de achterlijn haal, leg ik de bal altijd terug tussen het doelgebied van de keeper en de pe- naltystip. Ja, daar stond Eric Botteg hin. Dus ook dit doelpunt was geen toeval." rend Heerenveen, waren de rollen eens omgedraaid. Utrecht won enigszins 'lucky', maar pakte wel plek vier over van de Friezen. Gepikeerd Juist daarom reageerde FC Utrecht-captain Willem Janssen in de catacomben van stadion Gal genwaard zo gepikeerd nadat Fox verslaggever Hans Kraay het ni veau van Utrecht-Heerenveen ver geleek met dat van een wedstrijd uit de vierde divisie in Engeland. „Juist hij zou toch beter moeten weten. Deze wedstrijd..daar zat alles in. Het draait om winnen, hoe maakt niet uit. We streden tot de laatste seconde. Pakken een te genstander die niet voor niets staat waar ze staan vanwege hun goede voetbal. We winnen voor het eerst dit seizoen van een ploeg uit de top 7 en staan vierde. Ik zie dan toch echt vooral de positieve dingen van vandaag. Natuurlijk, het kan altijd beter. Maar we krij gen tegen goede ploegen zo vaak de complimenten als we voetbal lend beter zijn, terwijl we dan met nul punten staan. Ik heb het tien keer liever zoals vandaag. Utrecht gaat zondag als num mer vier op bezoek bij nummer drie PSV. „Dat geeft vertrouwen, natuurlijk," zegt Wout Brama. „Maar verder moeten we ons er niet al te veel mee bezig houden. We willen gewoon zo hoog moge lijk eindigen." Willem II blameert zich tegen Heracles Spandoek tart Celina en FC Twente PEC Zwolle verslaat Sparta op Het Kasteel maandag 6 februari 2017 GO Eric Botteghin verzorgde gistermiddag tegen FC Twente de openingstreffer. Dat deed hij eerder ook tegen PSV. fotoproshots - Eljero Elia FC Twente-doelman Nick Marsman ziet de bal achter zich in het doel verdwijnen. FOTO PRO SHOTS TILBURG Willem II dacht zaterdagavond weer wat meer afstand van de onderste regionen in de eredi visie te nemen, maar kwam bedrogen uit. De bezoekende club ging met drie punten aan de haal: 1-3. Na de vroege openingstreffer van de Tilbur- gers (strafschop Sol, rode kaart voor Heracles-doelman Bram Castro) leek er geen vuiltje meer aan de lucht. De tien Almeloërs gaven zich echter niet gewonnen. Tussen de 62ste en de 68ste minuut werd de 1-0 achterstand om gebogen in een marge van twee doelpunten (1-3). ENSCHEDE FC Twente heeft gisteren tij dens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord een spandoek laten verwijderen met de tekst 'Kosovo is Serbia!'. Het doek hing over de reling van de tribune op Vak P, waar de fanatieke aanhang zit. De ge schorste Twente-speler Ber- sant Celina, international van Kosovo, zag het op de hoofd tribune vol ergernis aan. „Prachtige club en geweldige fans, maar voor de individuen die dit hebben gedaan, heb ik geen respect", zette Celina op Instagram bij een foto van het spandoek. ROTTERDAM PEC Zwolle heeft gisteren het belangrijke duel met Sparta Rotterdam in de strijd tegen degradatie gewonnen: 2-3. Na rust liep de ploeg van coach Ron Jans uit naar een voorsprong van 0-3 door tref fers van Queensy Menig, Ni colai Brock-Madsen en debu tant Erik Israelsson. Sparta kwam in de slotfase, toen Zwolle in ondertal speelde nadat Bart Schenkeveld met twee keer geel van het veld was gestuurd, nog terug door twee treffers van invaller Ma- thias Pogba. Voor de gelijk maker was het echter te laat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32