Winnen is de norm voor Vreven FC Utrecht knokkend u 2 FEYENOORD PRIMA STATISTIEKEN De cijfers van Feyenoord. Dat zijn de statistieken van een aanstaand kampioen. Klik na klip omzeilt de koploper van Nederland. Toch blijft er angst dat het nog mis zal gaan. Maar waarom eigenlijk? Als speler zei hij ooit in een inter view dat hij aan een seizoen be gint met de volle overtuiging dat hij 34 wedstrijden kan winnen. Met FC Utrecht was dat destijds. Als trainer van NAC gelooft Stijn Vreven daar nog steeds heilig in. „Verlies kan ik niet accepteren. Elk verlies is een verlies. Daar ben ik ziek van. Daarin ben ik niet veran derd. Ik speel om te winnen." De smadelijke 2-i-nederlaag te gen FC Den Bosch vrijdag, was een flinke dreun. „Het is niet dat mijn spelers niet willen. En het gaat absoluut niet alleen om de be leving. Het heeft met een beetje van alles wat te maken. Focus, con centratie, elkaar coachen, duelle ren. Ik heb goede dingen gezien, maar zeker ook slechte", zegt Vre ven. „Tegen Dordrecht moeten wij zieltjes en het vertrouwen van de supporters terugwinnen. Daar voor zijn goede prestaties nodig. Winnen dus. Ik leg de lat bewust heel hoog. Winnen is normaal, verliezen is dat niet." Zijn opstelling wilde hij gisteren na de afsluitende training niet ge ven. Dat hij gaat rouleren, staat wel vast. „We spelen drie wedstrijden in acht dagen en ik heb de luxe dat ik over een grote selectie beschik." Robbie Haemhouts moet FC Dordrecht vanavond aan zich voorbij laten gaan. En RKC-thuis, aanstaande vrijdag, zit er waar schijnlijk ook niet in voor de aan voerder. Vrijdag bleef hij in de rust in de kleedkamer achter vanwege klachten aan zijn hamstring. Oli vier Rommens vervangt hem. NToko Verder is Chiro N Toko sneller dan verwacht hersteld van zijn ham stringblessure. Gisteren trainde hij voluit mee en vormde samen met Shane O'Neill het hart van de ver dediging. Een welkome opsteker voor Vreven die na het vertrek van Kevin van Diermen dun in zijn centrale mensen zit. Het inbren gen van N Toko is niet de enige wijziging. James Horsfield viel te gen FC Den Bosch in en mag drie dagen later vanaf het begin aan de bak. De Engelse huurling van Manchester City lost Fabian Sporkslede af die niet honderd procent fit is. Meest opvallend is de entree van Danny Verbeek. De vleugelaanval ler lijkt af te stevenen op zijn eer ste basisplaats sinds 28 oktober. Destijds liep hij tegen FC Oss een blessure op. Tot het nieuwe jaar werd daarna niets meer vernomen van Verbeek. Na drie invalbeurten in januari krijgt hij van Vreven een nieuwe kans. O Ja, het was kielekiele, maar we doen het wel weer Stel, juist Ajax had op dit moment een voorsprong van vijf punten op Feyen oord. Met nog slechts dertien competi tiewedstrijden te spelen. En de Amster dammers incasseerden in 2017 nog geen enkele tegentreffer in vier wedstrijden. En stel, ze hadden juist in de Arena de Deense topscorer van Nederland in huis met vijftien goals achter zijn naam. En een linkerspits met een WK-finale ach ter zijn naam die in zijn laatste zes duels goed was voor zeven assists. En stel hè, de Amsterdamse defensie stond dit sei zoen onder leiding van de Rots van Sao Paulo, Eric Botteghin. Dan was in de hoofdstad het grote af tellen naar de huldiging toch al lang en breed begonnen? Dan was de algemene opinie toch dat de landstitel weliswaar nog niet officieel van Ajax was, maar dat het niet lang meer kon duren? Maar nu Feyenoord beschikt over al die hierboven opgesomde, indrukwek kende feiten heerst er nog altijd twijfel in Nederland. Als het om Feyenoord gaat, willen mensen blijkbaar toch eerst zien en dan pas geloven. En misschien ook wel terecht. In Rotterdam werd de prijzenkast de laatste jaren immers maar mondjesmaat aangevuld. In de ha venstad lijkt er jarenlang achter elke deur een sportieve crisis te liggen wach ten. En in de Kuip was het toch vaak een kwestie van wachten tot de traditionele uitglijder tegen een degradatiekandi daat zou plaatsvinden? En dus telt in de Kuip nog helemaal niemand af naar een volksfeest in mei. En heerst er een soort taboe op het uit- Eredivisie spreken van het woord 'Coolsingel', waar doorgaans de wel veroverde prij zen massaal en intens werden gevierd. Maar waarom zouden ze in Rotterdam eigenlijk nog niet durven af te tellen? De indrukwekkende cijfers liegen niet, de Rotterdammers zijn stabieler dan ooit. Natuurlijk zijn er nog altijd dertien wedstrijden te spelen, moet de koplo per nog op bezoek bij Ajax en komt PSV nog naar de Kuip. Maar wie ook bij FC Twente in de Grolsch Veste weer gewoon met de volle buit vertrekt, mag best beginnen dagdromen. „Ajax verloor hier, PSV moet hier nog naartoe", glunderde El- jero Elia gisteren. „En wij winnen hier gewoon. Ja, het was kielekiele, maar we doen het wel weer hè. Of dat een tik is voor de concurrentie? Onbelangrijk joh, wij kijken echt alleen naar onszelf. Dan zie je een reeks mooie overwinningen." Zee aan ruimte Maar dus ook een ploeg die zelden te gentreffers incasseert. En misschien nog wel belangrijker: een elftal dat tij dens een wedstrijd het vermogen heeft om het niveau omhoog te krikken. Want FC Twente deed voor de pauze meer dan verdienstelijk mee, profite rend van de zee aan ruimte op het Rot terdamse middenveld waar Dirk Kuyt heel diep speelde en Karim El Ahmadi naar achteren werd gedrukt door de Finse kilometervreter Fredrik Jensen. Van Bronckhorst zette El Ahmadi en De beste van de rest willen zijn. Het is een term die zo vaak is ge vallen in de 47-jarige geschiedenis van FC Utrecht. Soms verpakt in mooie, gelikte toekomstplannen (FC Utrecht, Challenger op 4'), maar veel vaker als omschrijving van een hunkerend gevoel. Dat gevoel maakte zich gisteren weer meester van stadion Galgen waard voordat Utrecht en Heeren veen aftrapten. Met bovendien plek vier als inzet. Een positie die voor veel Utrechters gewoon past, of beter gezegd zou moeten pas sen, bij de vierde stad van het land. Sinds gisteravond even na 18.30 uur is het weer eens zover. Utrecht Deze wedstrijd... Daar zat alles in. Het draait om winnen, hoe maakt niet uit Eredivisie HU FC Utrecht IQ sc Heerenveen staat (tijdelijk?) weer op de positie waar het zo graag wil staan. In een seizoen waarin de ploeg als een diesel op gang is gekomen, tegen een zeperd aanliep in de beker te gen Cambuur, maar in de compe titie crescendo draait. Het was vooral de wijze waarop Utrecht plek vier pakte die de Utrecht-spelers zelf bekoorde. Zo vaak kreeg de ploeg dit seizoen het verwijt dat het voetballend domi nant was, maar verzuimd had de punten te pakken. Gisteren, tegen een bij vlagen heerlijk combine- maandag 6 februari 2017 GO NAC begint tegen FC Dordrecht met een sterk gewijzigde opstel ling. Yadran Blanco Zundert Aanvang: vanavond 20.00 uur Scheidsrechter: Kevin Blom Smith-Brown 15» NToko ff Brondeel O'Neill •L Agyepong Rommens Dessers Garcia Daniels Thomas rans Van Wermeskerken Kramer k> Horsfield Trainer: Stijn Vreven Bijzonderheid: Verschueren Verbeek Godee Boogers Toure Amevor Coremans De Nooijer P/sas Trainer: Gerard de Nooijer Geblesseerd: Gino Demon zal de rest van zijn leven een warm gevoel krijgen bij FC Dordrecht. Op 22 augustus van 2016 sierde hij zijn eerste basisplaats op met zijn eerste en meteen winnende doelpunt. Zijn profdebuut had de verdediger drie weken eerder gemaakt met een korte invalbeurt. Het laatste duel voor de winterstop mocht Demon voor de tweede keer beginnen. De trainerswissel heeft de linkspoot geen goed gedaan aangezien hij sinds de winterstop niet eenmaal bij de wedstrijdselectie heeft gezeten. NAC: Nijholt, Haemhouts FC Dordrecht: Arias Geschorst: NAC:- FC Dordrecht: Chacon Feyenoord blij ft nog bescheiden EljeroElia Mikos Gouka Enschede |*J FC Twente JU Feyenoord k David Jensen en Ramon Leeuwin, foto erwin spek/pro shots FC Utrecht heeft plek vier te pakken. Ten koste van SC Hee renveen dat gistermiddag laat met 1-0 aan de kant werd ge schoven. Met hangen en wur gen, maar het goede gevoel was er niet minder om. „We staan waar we staan willen." Ard Schouten Utrecht —Willem Janssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31