II 17 Dansers. 8 Spotlights. 1 Droom! 20 ZE Huub Dalmeijer verlaat na 22 jaar ziekenhuis ZorgSaam Met een 8,2 als rapportcijfer van zijn patiënten neemt Huub Dalmeijer afscheid van ZorgSaam. Hij krijgt nu meer tijd voor klussen, gitaarspelen, reizen en tuinieren. n zijn achterhoofd weet Huub Dalmeijer wel dat hij goed lag bij zijn patiënten. Maar er echt bij stilgestaan? Nee, dat heeft de KNO-arts nou ook weer niet. Nu hij na 22 jaar ziekenhuis ZorgSaam verlaat en van zijn pen sioen gaat genieten, is hij een beetje beduusd van de lovende re censies op internet. „Ik doe mijn best en werk naar behoren om een patiënt te helpen", reageert hij luchtig. „Dat is waarvoor ik ben." De meeste mensen die op Zorg- kaart.nl iets over Dalmeijer (60) hebben geschreven, uiten niets dan lof. 'Luistert goed, geeft goede uitleg, is kundig en staat open voor vragen'. Gemiddeld rapportcijfer: een 8,2. „Dat is mooi", reageert de specialist in zijn spreekkamer. „Het is dat je het noemt, maar ik kijk nooit naar Zorgkaart." Het antwoord typeert hem. Hij is er nog één van de oude stempel. „Ik ben opgeleid voor de patiënten, niet voor de computer. Om je in te kunnen leven is een goed gesprek noodzakelijk. Dat is nog niet zo makkelijk. Want voor nieuwe pa tiënten heb ik tien minuten, an ders niet meer dan vijf." Was het vroeger dan beter? „Nee hoor", relativeert hij. „We waren toen met minder specialisten, we zagen veel meer patiënten (bij voorbeeld voor buisjescontrole) en een EHBO was er niet. Dus je kon voor elke scheet je bed uit; soms wel twee, drie keer per nacht. En dan moest je 's ochtends om acht uur weer fris zijn om te opereren." Veranderd is het wel. „De druk op artsen is toegenomen, onder meer door de computer. Natuurlijk is het fantastisch dat je op alle poli's alle foto's kunt bekijken." Maar in de spreekkamer is het beeldscherm letterlijk tussen hem en de patiënt komen te staan. „Art- PZC ONLINE Er zit een kern van waarheid in (en dat zeg ik als Zeeuws- Vlaming) omdat je vooraf al kunt zien waar de probleemgebieden zitten." Ook patiënten zijn veranderd. „Ze hebben al op Google gekeken Ik ben opgeleid voor de patiënten, niet voor de computer wat er aan de hand kan zijn. Dat is niet erg. Maar: laat de dokter die erin is gespecialiseerd er verder over praten. Als mensen een ope ratie niet willen, leg ik ze uit wat de gevolgen kunnen zijn. De pa tiënt beslist uiteindelijk zelf." Niet alleen patiënten, ook ver pleegkundigen vinden het jam mer dat Dalmeijer met pensioen gaat. Want als het maar even kon, haalde hij zelf zijn patiënten op; bij het spreekuur, maar ook van een afdeling. „Ik zeg dan altijd te gen de mensen: dit is een duur ritje. Dat appreciëren ze. De ver pleegkundigen hebben het al druk genoeg. Dus als ik even heen-en-weer loop, hebben zij tijd voor iets anders." Ondertussen doet hij bijna on gemerkt zijn werk. „Ik maak al vast een praatje waardoor je er al snel achter komt wat er mis is. Soms blijken klachten dan met iets heel anders te maken te heb ben. Dat maakt je vak zo leuk." Na 22 jaar ZorgSaam, heeft hij de deur van het ziekenhuis achter zich dicht getrokken. Bart van En gelen volgt hem op. Gaat de ver veling toeslaan? „Ik krijg tijd voor al die dingen waar ik niet aan toe kwam: tuinieren, gitaar spelen, reizen met mijn vrouw, techni sche klusjes en vrijwilligers werk. Nee, vervelen zal ik me niet." sen moeten zelf het elektronisch patiënten dossier invullen. Vroe ger deed de secretaresse dat. Nu moet ik de hele tijd typen en zit ik met de rug naar de patiënt. Daar hou ik niet van." Jongere artsen zien dat anders, weet hij. „Zij zijn er helemaal in thuis. Ik ben opgeleid om com municatief met de patiënt bezig te zijn, goed onderzoek te doen en daarmee je eigen brein te laten werken. De rest is bijzaak." Dalmeijer groeide op in Vught (bij Den Bosch), studeerde econo mie (want uitgeloot), deed daarna medicijnen op het Erasmus, twee jaar chirurgie in Roermond en de specialisatie KNO weer bij Eras mus. „Ik ben als Brabo opgevoed. Daarom kan ik denk ik goed met Zeeuwen en Belgen overweg. Omdat ze ook Bourgondisch zijn." De tijd is voor hem gevlogen. „Toen ik in ziekenhuis De Honte begon, was er nog geen MRI. De CT-scan was in opkomst. Tech niek maakt meer mogelijk, ver groot de veiligheid en vermindert complicaties. Je bent kunt veel rustiger en nauwkeuriger werken, Volg zeventien jonge toptalenten en hun strijd om een podiumplek. Kijk en Luister mee bij hun audities en ontdek de persoonlijke verhalen. Dansen op topniveau en veie wereldhits in een met prijzen overladen succesmusicai! Zondag 19 februari 2017 Stadsschouwburg Nijmegen Ga naar pzc.nl/chorusline maandag 6 februari 2017 Jeffrey Kutterink Terneuzen Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc r@) @pzcredactie .PC ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. 'Trump kan voorbeeld nemen aan Westerschelde- tunnel' 2. Ik ben opgeleid voor de patiënten, niet voor de computer 3. Roemeense fietsendief door omstanders staande gehouden in IJzendijke 4. Man valt in schoorsteen van schip in Vlissingen- Oost 5. Frank en Jacoba zijn weer thuis (video) TWITTER meneer De Raaf @ArmeZeeuw Als de Amerikaanse presi dent Trump Mexicanen aan de grens wil tegenhouden en daarvoor ook nog wil laten betalen, kan hij een voorbeeld nemen aan de Westerscheldetunnel, stelt Frank Kuijpers uit Osse- nisse voor op zijn Face- bookpagina. Kuijpers' brief werd dit weekend een ware hit op social media. Arts van de oude stempel - Huub Dalmeijer, KNO-arts Huub Dalmeijer: „De patiënt beslist uiteindelijk zelf." foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22