C9 Een schoolbus voor mbo'ers Café Blur tiende loot aan Amadore-stam Zeeland heeft er 900 bedrijven bij Koran 16 ZE CARNAVAL OPTOCHTEN De vraag is niet óf, maar hoe ze het gaan redden. Alle carnavalsverenigingen van Sas van Gent werken onder hoogspanning aan hun creaties voor de optocht op 26 februari. Commentaar Het openbaar vervoer in Zeeland is sinds twee jaar vraagge- stuurd. Het provinciebestuur heeft ervoor gekozen geen lege bussen te laten rijden. Buslijnen waarvan te weinig gebruik werd gemaakt zijn opgeheven. Daarvoor in de plaats kwam de hal tetaxi, openbaar vervoer op afroep. Uit onderzoeken die ZB Planbureau in opdracht van de provincie heeft uitgevoerd, blijkt dat vrouwen boven zestig en studenten in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) daardoor flink zijn getrof fen. Hoewel de ZB geen direct verband legt met de twee jaar gele den ingevoerde dienstregeling van Connexxion, maakt het onder zoek duidelijk dat die de problemen onder deze groepen heeft ver groot. De bus is het probleem, niet de trein. Zowel de oudere vrou wen als de studenten, met name die op het platteland in Zeeuws- Vlaanderen, voeren vaak aan dat er geen bushalte in hun buurt is. En beide groepen zijn slecht op de hoogte van alternatieve ver voersvormen. De zestigplusvrouwen blijken vooral vaker winkels en vrijetijds- voorzieningen te mijden, hun bezoeken aan het ziekenhuis of de huisarts zijn niet afgenomen. Sociaal isolement ligt op de loer. Een goede informatiecampagne over alternatieve vormen van vervoer zou al veel helpen. Voor de mbo-studenten is dat volstrekt onvoldoende. Een kwart van hen geeft aan de school regelmatig niet te kunnen bereiken, een op de vijf heeft grote moeite om op zijn stageplek te komen. Gede puteerde Harry van der Maas kan niet anders dan concluderen dat het geldgebrek in zijn portefeuille openbaar vervoer de ambities fnuikt in zijn portefeuille onderwijs. Hij zou, samen met onderwijs en bedrijfsleven, de inzet van (meer) schoolbussen moeten onder zoeken, zeker in Zeeuws-Vlaanderen. Sociaal isolement ligt op de loer. Een goede informatiecampagne over vervoer zou al veel helpen Met vier hotels en vijf grand cafés leek Van Zuijlen al genoeg om han den te hebben. Maar als zich een mogelijkheid aandient om een bij zondere horecagelegenheid in het geheel vernieuwde Dishoek te be ginnen, kan hij het toch niet laten. Van Zuijlen benadrukt dat het nieuwe grand café niet meer van hetzelfde is. „De naam Blur is met zorg gekozen. Blurren verwijst naar de ontwikkeling dat je in een win kel of café verschillende andere ac tiviteiten onder kunt brengen. Kle dingwinkels die een koffiehoek hebben of supermarkten met een restaurant." Bij Blur, 'onder aan de duinen aan het gezellige plein van Dishoek' volgens de wat ronkende tekst op Facebook, moeten gasten straks regelmatig van muzikale op tredens kunnen genieten, maar bij voorbeeld ook glutenvrij brood in We zoeken telkens nieuwe, verrassende activiteiten in Blur een 'bakery' en olie en wijn kunnen kopen. Blur moet zodoende de 'hotspot' van 2017 worden. Ontwik kelingen in de bouw en de plannen voor het etablissement zijn op de voet te volgen op de facebookpagina van Grand Café Blur Dishoek. ALMANAK Die lieve mevrouw heeft een groot hart voor alle culturen. Met de verkiezingen voor de deur wilde ze wel eens weten waar moslims nou in geloven. Dus speurde ze op internet naar een Koran. Maar die waren best prijzig, dus besloot ze er nog een nachtje over te slapen. Im- mers, alles wat je nodig hebt komt vanzelf naar je toe, alles wat je niet nodig hebt zal als vanzelf aan je voorbij gaan. De volgende ochtend werd er een pakketje bezorgd, maar ze had niets besteld. Toen ze het openmaakte zat daar tot haar verrassing een Koran in. Man maakt val in schoorsteen schip Omstanders pakken fietsendief Kachel oorzaak ontploffing schuur De ontploffing in het schuurtje aan de Merken- burg in Vlissingen vrij dagavond is waarschijn lijk veroorzaakt door een mankement aan de gas kachel en niet door explo sie van een gasfles. In de schuur waren vier jon gens, die overigens niet met de kachel bezig wa ren. Eén van hen moest met brandwonden naar het ziekenhuis, twee wer den bij de HAP geholpen en de vierde had niets. ZIERIKZEE Dronken vrouw botst op auto's Vorig jaar zijn er in Zeeland 901 bedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit uit een rapport van financieel dienstverlener Graydon. De nettogroei is vooral te dan ken aan de daling van het aantal faillissementen. Het aantal star tende ondernemers is in Zeeland vrij stabiel. Per jaar zijn dat er 3.000 tot 3.500. In het laatste kwartaal van 2016 ging de curve iets omhoog: 900 nieuwe bedrij ven schreven zich in. In het derde en tweede kwartaal waren dat er respectievelijk 748 en 839. In absolute aantallen is Zeeland de provincie met de minste star ters. Dat heeft enerzijds te maken met de economie die zich heeft hersteld, waar door mensen makkelijker aan een vaste baan komen. Daarnaast zijn vergrijzing en ontgroening (wegtrekkende jon geren) van invloed. Opheffingen Opmerkelijk is dat het aantal fail lissementen en met name ophef fingen in Zeeland relatief hoog is ten opzichte van andere provin cies. In het vierde kwartaal stop ten 830 bedrijven. In eerdere kwartalen schommelde dat rond de 540. maandag 6 februari 2017 Jerry van Zuijlen hoopt vóór Pasen zijn tiende horecagele genheid te openen onder de vlag van Amadore: grand-café Blur in Dishoek. René Hoonhorst Dishoek - Jerry van Zuijlen, horeca ondernemer Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een man die aan het werk was op een schip bij Damen in Vlissingen- Oost is zaterdagavond van een in aanbouw zijnde schoorsteen op een schip gevallen. De schoorsteen waar het slachtoffer in lag is in aanbouw. De man lag op ongeveer tien meter hoogte op een platform in de schoorsteen. Het gevaarte is ongeveer der tig meter hoog en vijf meter breed. IJZENDIJKE Een 39-jarige man uit Roemenië is zaterdag avond aangehouden omdat hij samen met an dere mannen fietsen pro beerde te stelen op de Oranjestraat in IJzen- dijke. Omstanders hiel den de fietsendief staande. De andere man nen zagen hun kans schoon en vluchtten weg. Wijkagent Willem Pijpe- link liet weten dat giste ren een tweede ver dachte is aangehouden. VLISSINGEN Een 30-jarige vrouw uit Oostvoorne is in de nacht van zaterdag op zondag in Zierikzee aan gehouden nadat ze tegen twee geparkeerde auto's aan was gereden. De vrouw was dronken. Na de botsing liep zij weg. Maar tegen de tijd dat agenten aankwa men, was de vrouw weer terug bij haar voertuig. Inde Leutfabriek gaat het licht niet meer uit Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18