Strijd om Zeeuwse eer en titel neus in de boter op de Weissensee ftft 13 zv CLUB PERIODE COMPETITIE GOALS FCOss 2014-heden 89 14 FC Den Bosch '10-11 en '13-14 70 12 KV Kortrijk 2007-2009 58 15 AGOW 2012-2013 17 - Willem II 2011-2012 9 3 Racing Genk 2009-2010 4 - Sparta 2005-2006 2 - TOTAAL 249 44 de Olympische Spelen in Peking." „Ik zat bij de laatste 22, we speel den een toernooi in Zweden, maar ik haalde de selectie van 18 man niet. Na de Spelen selecteerde Foppe me opnieuw, volgens mij Zenna en ik zijn 6 keer verhuisd. We hadden beter een camper kunnen kopen... ook omdat Royston Drenthe hem in China in de spelersbus had laten wachten omdat hij een duur hor loge wilde kopen. Helaas moest ik toen afzeggen vanwege een lies blessure. Anders was mijn debuut heel dichtbij gekomen." VERHUIZEN „Dat hebben mijn vriendin Zenna en ik de afgelopen jaren vaak ge daan. We hadden beter een camper kunnen kopen... In zes jaar tijd zijn we geloof ik zes keer verhuisd. Op een gegeven moment ben je het wel beu. We wonen nu met onze doch ter Hagar in een leuk huis in Den Bosch en binnenkort zijn we met z'n vieren." FAILLISSEMENT „AGOW.... Tja, dat was echt zo zonde. Het was een leuke, kleine club, met een goede selectie. Toen het misging stonden we geloof ik tiende of elfde en met Andries Ul- derink hadden we echt een goede trainer. Zelf had ik een goed halfjaar achter de rug, ik had de meeste as sists in de Jupiler League. Door het faillissement moest ik weer op zoek naar een nieuwe club. Iedereen wilde voor een dubbeltje op de eer ste rang zitten, je kreeg het gevoel met het mes op de keel rond te lo pen. Ik kon gelukkig terug naar FC Den Bosch." ASSISTS „Daar heb ik veel meer mee dan doelpunten. Ik zou ook niet weten wat de mooiste goal is die ik heb ge maakt. Echt niet. Een paar mooie assists, steekpassjes op de juiste snelheid, kan ik me wel herinneren. Ik leef misschien wel te weinig voor goals. Ik heb meer assists gegeven. Dat kan ik gewoon goed. Ik ben een buitenspeler en sta dus op een po sitie dat ik dat moet doen." BUITENLAND „Ik heb bij Racing Genk gespeeld, maar toen woonden Zenna en ik in Maastricht. Nadat ik verhuurd was geweest aan FC Den Bosch keerde ik in de zomer van 2011 terug bij Genk. Ik moest me in mijn eentje in een kleedkamer omkleden en trainde met de beloften. Franky Vercauteren was trainer en had mij niet nodig. Toen Mario Been kwam werd het er niet beter op. Ik liet in januari 2012 mijn contract ontbin den en ging naar Willem II." „Daarvoor was ik nog op stage ge weest bij Preston North End, een club vlakbij Liverpool. We deden een positiespel en dat sloeg nergens op. Ik hoorde bij de besten omdat er veel houten klazen bij liepen. In een partijspel speelde ik de bal terug op de keeper. Die manager werd hele maal gek. 'Fucking forward', schreeuwde hij. 'Put the ball in the box!"' „De volgende dag speelden we een oefenwedstrijd. Het werd 3-0, ik scoorde één keer en gaf twee as sists. Dit komt wel goed, dachten mijn zaakwaarnemer Frank Schou ten en ik. Wat denk je? De volgende dag werd die manager ontslagen. Er kwam een nieuwe en die wilde weer andere spelers. Weg kans." „Zenna en ik hebben altijd open gestaan voor een avontuur in het buitenland. Maar je moet het niet doen omdat je het zo graag mee wilt maken." In tegenstelling tot de dressuur, waar na selectiewedstrijden de fi nale drie dagen in beslag nam, heb ben de jumpers slecht één dag no dig om de titels te verdelen. Kwali tatief spreekt op basisniveau Zee land nog steeds een woordje mee. Maar kwantitatief zit de spring- sport in de provincie duidelijk in een dip. Bij de paarden lijkt de strijd er echter niet minder door te worden. In de klasse ZZ is titelverdediger Jil In de klasses ZZ en M ontbreken de beide titelverdedigsters Buijze niet van de partij, maar met toppers als Christiaan van de Plasse, Michelle Evertse, Marit Huige en Jessy Koster wordt het on getwijfeld spannend. Ook in de klasse M ontbreekt ti telverdediger Joyce de Koeijer. Ca- rolein van de Plasse is de favoriet om de titel van de amazone uit Yer- seke over te nemen. Maar met con currenten als Marit Louwerse, Fleur Kastelijn, Cindy Perdaen, Marcelle de Kam en Nina de Haas kan Van de Plasse zich beslist nog niet rijk rekenen. Om 8.30 uur bijten de ponyrui- ters uit de klasse B de spits af. Vanaf 13.00 uur binden de paarden, waarin vanaf de klasse L tot en met ZZ een jacht- en klassiek parkoers wordt gereden, de strijd aan. gezegd: je moet voor half vijf aan je laatste ronde zijn begonnen. Wij redden dat net niet. 's Ochtends was het ijs nog wel goed, maar 's middags dooide het. Je kreeg daar door op sommige stukken papijs. Bovendien had je elke ronde over een stuk van 12 kilometer tegen wind." Maar ze krijgen een herkansing. Vandaag staat er namelijk opnieuw een tocht over 200 kilometer op het programma op de Weissensee. Van de Vijver keek er gisteren alweer naar uit. „De start is weer om 7.00 uur en daarna ben je de hele dag op het ijs. De natuur is ook zo mooi en het ijs is op sommige stukken zo lekker zwart." De drie Zeeuws-Vlamingen vie len dinsdag met hun neus in de bo ter. Het grote gedeelte van de Weis sensee was voor het eerst in jaren weer open. „Dat er helemaal naar Dolomitenblick geschaatst kon worden, werd hier maandag door iedereen hier met gejuich ontvan gen", vertelde Van de Vijver. „Het schijnt heel bijzonder te zijn dat er De natuur is zo mooi en het ijs is op sommige stukken zo lekker zwart rondes van 25 kilometer uitgezet kunnen worden. Dat maakten wij dan weer mooi mee." Vandaag kan dat niet. Vanwege de dooi. Het rondje is ingekort tot ruim 16 kilometer. vrijdag 3 februari 2017 compleet onwerkelijk - Istvan Bakx (31) BRON: PZC RUDY BOOGERT Op PZC.nl/sport 8 quizvragen over Istvan Bakx, die zelf nog dieper ingaat op zijn stage bij FC Zwolle en dis cussies op Twitter. Als speler van AGOW in duel met Harmeet Singh, fotoanp De Zeeuwse springruiters gaan morgen in het Hippisch Sport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland op jacht naar de provinciale indoortitels van de KNHS. De winnaars weten zich ook verzekerd van deelname aan het nationaal kampioen schap in Ermelo. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Mark van de Vijver Patrick Marteijn, Piet Klaaysen, Peter Risseeuw, Mark van de Vijver, Guus de Smit (vlnr, staand) en Paul de Bruijckere (gehurkt) trekken samen op in Oostenrijk. In dienst van KV Kortrijk als 'Google-spits'. fotovdb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76