O CD O Debutanten vallen met hun 12 ZE El Hattach uit het bekertoernooi ISTVAN BAKX MIJLPAAL Zusters Dekker geven clinic Twee Zeeuwse zeilclubs in eredivisie Vlissingse aanvaller kan vanavond 250ste competitieduel als prof spelen. M Khalid El Hattach is er met zijn ploeg Real Noorderwijk niet in geslaagd de halve finales van de Beker van België te bereiken. De zaal voetballer uit Vlissingen ging in de kwartfi nale met zijn ploeg nipt onderuit tegen beker houder Halle-Gooik: 2-3. Vanavond staan beide ploegen in de competitie opnieuw te genover elkaar. Real Noorderwijk, dat El Hat tach in januari weghaalde bij Groene Ster Vlissingen, bezet in de hoogste divisie de achtste plaats. Halle-Gooik is na 13 duels de koploper en nog steeds ongeslagen. Saïd Bouzambou heeft nog wel kans om de halve finales van het bekertoernooi te berei ken. De Vlissingse international staat maan dagavond met FT Antwerpen in de kwartfi nale tegenover Charleroi. Polka Print Zwemvereniging Scheldestroom heeft de zus sen en voormalig topzwemsters Inge (foto) en Lia Dekker gestrikt voor een zwemclinic voor leden van de club uit Breskens. Die staat ge pland op vrijdagavond 17 februari. Trainers van Scheldestroom hebben veertig leden die zijn geboren tussen 1998 en 2005 uitgenodigd om deel te nemen aan de activi teit van USWIM, een organisatie die is opge richt door de zusters Dekker - beiden in het verleden (inter)nationaal actief- om zwemta- lent te begeleiden en te trainen. Berlaerloop De waterverenigingen uit Breskens en Wol- phaartsdijk hebben zich opnieuw ingeschre ven voor de eredivisie zeilen. Met in totaal 18 verenigingen doen zij in totaal vijf locaties aan, waaronder Veere (1-3 september). In de eredivisie strijden toonaangevende water sportverenigingen van Nederland in boten van de organisatie om de landstitel. De wed- strijdformule is helder: korte races, identieke boten, één wedstrijdbaan en vijf speelronden op unieke locaties verspreid door Nederland. Vorig seizoen eindigde WV Breskens op de achtste plaats; WV Wolphaartsdijk moest zich tevreden stellen met een vijftiende plaats. Als Istvan Bakx (31) van avond in actie komt voor FC Oss, speelt hij zijn 250ste competitiewed strijd in zijn profcarrière. De uit Vlissingen afkomstige aanvaller reageert aan de vooravond van die mijlpaal op verschillende steek woorden die te maken hebben met zijn loopbaan. „Ik ben niet vaak euforisch geweest, maar op die avond tegen AA Gent was ik het echt wel." SPARTA „Dat is de club waar ik mijn debuut in het betaalde voetbal maakte, als invaller tegen Roda JC. Ik ging in de zomer van 2005 van Kloetinge naar Sparta, nadat ik een paar testwed strijden had gespeeld. In oktober maakte ik al mijn debuut in het eer ste, maar daarna kreeg ik wel een te rugval. Waar ik ook meteen aan denk is aan de gemiste kans van een jaar geleden. Sparta stond bovenaan in de Jupiler League en wilde me overnemen van FC Oss. Ik was per soonlijk al akkoord met Sparta, maar de clubs kwamen er niet uit. Iedere carrière heeft een paar van zulke momenten. Als je net een andere af slag neemt, kan je carrière heel an ders verlopen." GOOGLE-SPITS „Dat is niet mijn verhaal, maar het verhaal van trainer Hein Vanhaeze- brouck. Hij zocht een linksbuiten voor KV Kortrijk, tikte linkeraanval ler in op Google en kwam goede ver halen over mij tegen. Ik werd toen de Google-spits, maar heb daar niet veel mee. Ik ben meer het lijdend voorwerp. Maar mensen onthouden die bijnaam en dan komt het gere geld terug." BEKERAVOND „Je doelt op de heenwedstrijd in de Beker van België tegen AA Gent. We speelden met Kortrijk een gewel dige wedstrijd, wonnen met 5-1 en ik scoorde drie keer. Die avond werd mijn naam wel wat bekender, ja. Er zat veel familie op de tribune en vanuit Vlissingen waren twee bus jes met vrienden gekomen. Het was een super ervaring. Ik ben niet vaak euforisch geweest, maar op die avond was ik het echt wel. AA Gent speelde met onder anderen Bryan Ruiz Marie, Azofeifa en Zewlakow. Thijs en Rosales vielen in. We verlo ren de return helaas met 4-0 en wa ren uitgeschakeld, maar we werden dat jaar wel kampioen." JONG ORANJE „Dat ik in 2008 ineens in de voorse lectie van Jong Oranje zat was com pleet onwerkelijk voor me. Een jaar eerder stond ik nog tot mijn oksels in de modder in Nunspeet, nu zat ik bijna bij Jong Oranje. De eerste keer vieJ ik af en ging ik met Oranje onder 20 naar Tunesië. Misschien dat bondscoach Foppe de Haan eerst wilde zien hoe ik het daar zou doen. Bij de volgende interland was ik er wel bij en ik kwam ook in beeld voor Van de Vijver is nu al verkocht. „Dit smaakt zeker naar meer", zegt de West-Zeeuws-Vlaming meteen vanuit Techendorf, het nu haast Nederlandse dorpje op de noordoe ver. „De sfeer is hier zó goed. Er heerst ook veel kameraadschap op het ijs. Iedereen heeft dezelfde pas sie. En 's avonds praat je ook mak kelijk met anderen. 'Hoe ging het met jou?' Je zit allemaal in hetzelfde schuitje." De IJzendijkse debutant is er met andere nieuwkomers Guus de Smit We klieken een beetje samen met nog wat andere Zeeuws- Vlamingen en Peter Risseeuw, beiden afkom stig uit Schoondijke. „We klieken een beetje samen met nog wat Zeeuws-Vlamingen, Patrick Mar- teijn, Piet Klaaysen en Paul de Bruijckere. Zij komen hier al lang." Dinsdag reden Van de Vijver, De Smit en Risseeuw voor het eerst de Alternatieve Elfstedentocht, waar van er in tien dagen vier zijn voor amateurs als zij. De drie hebben ruime ervaring met schaatsen. „We gaan regelmatig naar de baan in Breda. Ook gaan we elk jaar wel een keer naar Biddinghuizen, waar een lang parkoers ligt", vertelde de IJ- zendijkenaar. „En het was mooi dat er net voordat wij naar Oostenrijk vertrokken nog natuurijs lag in Ne derland. We hebben heerlijk ge schaatst op De Blikken, in een na tuurgebied bij Groede." Papijs De Smit reed de volledige 200 kilo meter. Dat wilden Van de Vijver en Risseeuw ook, maar zij werden na 175 kilometer van het ijs gehaald. „Tijdens de briefing hadden ze al vrijdag 3 februari 2017 ZAALVOETBAL ZWEMMEN Het driebanden team van Polka Print speelde in de tweede divisie met 4-4 gelijk tegen De Distel Biljarts 2: 4-4. Zonder kopman Jean Paul de Kraker heeft de Sluiskilse ploeg het lastig. Koen Saver won zijn partij, net als Meerten Dallinga, die met zijn zege op Ad Terloo en met een gemid delde van 0.921 man van de wed strijd werd voor de thuisploeg. Dirk Vlerick en reserve Cees Wissel kwa men tekort. Voetbalvereniging RKVV Koewacht organiseert ook dit jaar weer de traditionele Ber laerloop. De jeugdloop gaat morgen over 500 meter en gaat om 14.45 uur van start. Senioren kunnen zich in schrijven voor drie afstanden: 3,8, 7,6 en 14,4 kilometer. Die lopers begin nen om 15.00 uur aan hun wedstrijd. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur tot vijf minuten voor aanvang in de kantine van de Zeeuws-Vlaamse voetbalvereniging. De zeilers deden vorig jaar Veere al aan. ZEILEN a Jong Oranje, dat was Barry van der Hooft Den Bosch Een groot contingent Zeeuwen is afgereisd naar de Weissen- see. Op dat meer, bijna tegen de grens van Italië aan, rijden ze deze week één of meer Alterna tieve Elfstedentochten. Sommi gen komen er al vele jaren ach ter elkaar om de schaatsen onder te binden. Anderen, onder wie Mark van de Vijver uit IJzen- dijke, maken hun debuut. Roeland van Vliet Techendorf - Mark van de Vijver Inge Dekker is op 17 februari in Breskens. Bakx (Genk) torent uit boven Aurelien Chedjou (Lille). fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75