II Party People verkoopt kaarten Tomorrowland Stichting Landschapsbeheer Zeeland bouwt droomlocatie voor steenuil Vlaschaard bij Eede gaat uitbreiden met 2,5 hectare 7 Bedrijventerrein Vlaschaard bij Eede is gewild bij ondernemers en breidt uit. Het geheim? De locatie is ideaal, zeggen ondernemers. zv Vanuit Eede sta je met de auto binnen een uur op Walcheren of in Noord-Frankrijk. En binnen een halfuur in Gent of Brugge. „Sommige mensen denken dat West- Zeeuws-Vlaanderen een uithoek is. Maar wie afhankelijk is van lo gistiek, zit hier prima", zegt Peter de Vrieze van schoonmaakbedrijf InHouse Cleaning Services. De Vrieze is niet de enige die er zo over denkt. Bedrijventerrein Vlaschaard bij Eede is populair bij ondernemers. Er is zelfs een wacht lijst. De gemeente Sluis wil het ter rein daarom uitbreiden met 2,5 hec- Wie afhankelijk is van logistiek, zit hier prima tare. En dat terwijl op bedrijventer reinen Deltahoek in Breskens en Technopark in Schoondijke braak liggende bedrijfsgrond verdwijnt, omdat er geen animo voor is. De Vrieze zit nu ruim acht jaar met zijn bedrijf op het bedrijventerrein en is dik tevreden. „Ik werk in Zeeuws- Vlaanderen, maar ook over de grens, in regio Oost- en West- Vlaanderen." Hij levert daarnaast schoonmaakspullen aan onder meer horecabedrijven en campings aan de Zeeuws-Vlaamse kust. Oók makkelijk te bereiken vanuit Eede. In 2012 zaten er rond de 30 bedrij ven op Vlaschaard, De Vrieze schat dat het er nu een kleine 40 zijn. Vla schaard lijkt op een klein dorp, veel ondernemers hebben onderling goed contact. „We hebben een aan tal jaar geleden samen een open be drijvendag gehouden. Daarna heb- ben we de koppen bij elkaar gesto ken en afgesproken dat we dat nog eens gaan doen." Kevin Berghuis, eigenaar van ge- velrenovatiebedrijf J&B Solutions en bedrijf Dipworks, beaamt de goede verstandhouding tussen de ondernemers. „Ik zit hier ideaal. Negentig procent van mijn werk zaamheden zijn in België, maar het bedrijventerrein in Maldegem zit vol en de prijzen liggen daar ook veel hoger." Vlaschaard is ook geliefd bij onze zuiderburen. Vlaming Dirk van Hecke heeft een bedrijf in schilder - en decoratiewerken en werkt zowel in Nederland als België. „Op het be drijventerrein in Maldegem kon ik alleen een kleiner perceel kopen. Nu heb ik 1.000 vierkante meter", ver telt hij. „Hier heb ik meer vrijheid. Ik zit op het nieuwste gedeelte aan de Werversweg en daar zitten nu bijna allemaal Belgen." BRESKENS Party People Zeeuws- Vlaanderen organiseert nu ook busreizen met toegangskaarten voor een meerdaags festival. De or ganisatie, die regelmatig bezoekjes van groepen jonge Zeeuws-Vla mingen aan concerten en evene menten regelt, heeft 50 tickets in gekocht voor festival Tomorrow land bij Boom, van 21 tot en met 23 juli. Het gaat om een driedaags festi val, van vrijdag tot en met zondag. De bus vertrekt al op donderdag en komt terug op maandag, waardoor vier overnachtingen op de camping inbegrepen zijn, net als het ope ningsfeest op donderdagavond en busvervoer. Tickets kosten 500 euro. Organisator Sebastiaan Keijmel raadt belangstellenden overigens aan eerst zelf aan tickets te probe ren te komen. Die mensen kunnen vervolgens wel met de bus mee. „We zijn beperkt met het aanbie den van tickets, maar kunnen na tuurlijk wel een grotere of tweede bus regelen", geeft hij aan. Voorinschrijven kan nu al via www.ppzvl.nl/tml/tml2017.htm. Keijmel verwacht dat de definitieve inschrijvingen komende zondag gedaan kunnen worden. De mini mum leeftijd op het festival is 18 jaar. Aan de Mariadijk bij Perkpolder worden in opdracht van Rijkswa terstaat hoogstamfruitbomen, knotwilgen, notenbomen, heggen en bosjes geplant. Er wordt een poeltje gegraven en er komen nestkastjes voor steenuilen, toren valken en dwergvleermuizen. SLZ verwacht dat ook de patrijs, de rugstreeppad, muizen en insec ten van het gebied zullen profite ren wanneer het rond juni inge richt is. Achteruit In Zeeuws-Vlaanderen, Twente en de Achterhoek gaat het nog relatief goed met de steenuil, maar in de rest van Nederland gaat de soort sterk achteruit. Volgens Rudie Geus van SLZ het gevolg van de steeds grootschaliger en nettere agrarische bedrijven. „De steenuil is echt een vogel die rommelhoek- jes opzoekt; die nestelt onder losse dakpannen, in hoekjes en in holtes van oude fruitbomen. Maar ja, de boerderijen zijn steeds netter en oude bomen zijn maar lastig en worden opgeruimd." Vandaar dat SLZ juist de elementen die vroeger bij een kleine boerderij hoorden, in het gebiedje terug wil brengen. Honden Het natuurgebied sluit aan bij de weel aan de Mariadijk en zal on derdeel uit gaan maken van het wandelnetwerk Langs linies en dijken. Publiek is straks welkom. Honden zijn niet toegestaan. vrijdag 3 februari 2017 Op wachtlijst voor bedrijfsterrein Sophie Stockman Eede -Peter de Vrieze A Peter de Vrieze van InHouse Cleaning Services zit al zo'n acht jaar op bedrijventerrein Vlaschaard en vindt de bereikbaarheid ideaal. FOTO' S RONALD DEN DEKKER Kevin Berghuis is een Zeeuws- Vlaming die in België woont en daar zijn meeste klanten heeft. Toch geeft hij de voorkeur aan Vlaschaard, waar hij sinds 2009 zit. Het eindresultaat moet iets worden als een klein, oud boe renbedrijf, alleen zonder de ge bouwen. Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) begint dinsdag met het inrichten van twee hectare grasland als ge droomde biotoop voor onder meer de steenuil. Guido van der Heijden Perkpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74