Zeelandcare zit diep in het rood Meldpunt zorgklachten geopend 6 Scheldeveste wacht op nieuwbouw Daling van aantal toeristen in Brugge zwakt af zv Roompot is al enige tijd bezig met de vernieuwing van park Zeebad, waar de sporthal deel van uitmaakt. Daar hoort ook een nieuw hoofdge bouw bij. Eerdere plannen daar voor sneuvelden afgelopen jaren, onder meer door protest van raads leden en sportclubs omdat er geen sporthal in de plannen was opge nomen terwijl afgesproken is dat er faciliteiten zouden blijven voor clubs uit Breskens. Wethouders van de gemeente Sluis lieten meer maals vallen dat ingediende plan nen niet voldoende onderbouwd waren. Roompot heeft onlangs een nieuw plan ingediend bij de ge meente Sluis. Er moet een multi functioneel gebouw komen, mét sporthal waar clubs uit de buurt ge bruik van kunnen maken. Maar ook die ideeën zijn vooralsnog meer schets dan plan, laat wethouder Pe ter Ploegaert weten. „Het is nog niet voldoende onderbouwd. Dan gaat het over brandveiligheid, hoe de in deling precies wordt, dat soort za ken. We hebben daar een paar we ken terug een gesprek over gehad. We kunnen geen omgevingsver gunning afgeven zonder uitgebreid plan." Volgens Roompot-woord- Er zijn reparaties uitgevoerd, maar we doen geen grote aanpassingen meer voerder Mare Volleman is er wel de gelijk een onderbouwd plan. „Maar de gemeente wil een plan van de hele complete ontwikkeling zien. Daarover gaan we deze maand in overleg." In de tussentijd sporten korfbalclub BKC en tennisclub De Boskreek in de oude sporthal. Raadsleden trokken daarover aan de bel, omdat er verschillende za ken kapot of niet in orde zouden zijn. Zo is het scorebord al jaren ka pot. Ook klagen bezoekende clubs over kou. Er zijn inmiddels verschillende reparaties uitgevoerd, laat Volle man weten. Zo is de verlichting ge repareerd en een probleem met de waterleiding is opgelost. „Natuur lijk beseffen wij dat het een sport hal betreft die gedateerd is. Je zult begrijpen dat wij geen grote aan passingen meer gaan doen, gezien de plannen die er al geruime tijd zijn. Roompot wilde eerder starten met de herontwikkeling van de centrumvoorziening, met sporthal en zwembad inbegrepen, maar tot op heden hebben we nog geen ver gunning ontvangen." Roompot heeft wel alvast ge sprekken gevoerd met de sport clubs. Zij zijn uitgenodigd om 16 fe bruari feedback te geven op de plannen. Zorginstelling Zeelandcare zit diep in de rode cijfers. Over 2015 boekte ze een verlies van 1,1 mil joen euro. Dat kan nog verder op lopen. De winst over 2014 is met tonnen gecorrigeerd en veranderd in een min van 170.000 euro. Dat alles heeft gevolgen voor de zorg. Het aantal behandelingen wordt beperkt. Hoe het verder moet en wat de gevolgen voor patiënten zijn, wordt volgende week beslo ten. Een en ander blijkt uit het jaar verslag en de jaarrekening over 2015 die nu pas zijn gedeponeerd. Zeelandcare, ontstaan in 2012, is een samenwerking tussen onder nemer Henk van Koeveringe (51 procent aandeelhouder) en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (49 procent aandeelhouder). On der Zeelandcare vallen onder meer Medisch Wellness Centrum Zeeland in Goes, Zorgboulevaart in Vlissingen en de Victoriakli- niek in Zierikzee. Nu blijkt hoe slecht de instel ling ervoor staat. Zeelandcare kampt met twee problemen. Ze gaat gebukt onder lasten van le ningen voor onder meer gebou wen. En er is grote onduidelijk heid over de verrekening van kos ten met het ADRZ. Het zieken huis en Zeelandcare zijn zo nauw verweven dat de afgelopen jaren nauwelijks iemand zicht had op wie waarvoor moest betalen. Te veel kosten, blijkt nu, zijn in reke ning gebracht bij het ziekenhuis. BRUGGE Het toerisme in Brugge heeft een moeilijk jaar achter de rug, al viel de daling van het aantal toeristen vorig jaar uiteindelijk nog enigszins mee. In 2016 brachten zo'n 5,5 miljoen mensen een be zoek aan de Vlaamse stad: dat wa ren er een miljoen minder dan in 2015. Vooral Britten lieten de stad links liggen: die kwamen er de helft minder dan het jaar ervoor. De daling van bijna 20 procent is natuurlijk fors, maar toch minder heftig dan in de loop van vorig jaar werd gedacht. Dat komt mede doordat het aantal bezoekers de laatste maanden van het jaar weer aantrok. Het effect van de aanslag van 22 maart in Zaventem, die met een een enorme afname van het aantal bezoekers tot gevolg had, ebt blijkbaar langzaam weg. De partij Sociaal Terneuzen heeft het meldpunt geopend. „We kre gen nogal wat klachten, in totaal veertien, over het stoppen van de Wmo-bijdrage voor eigen vervoer", legt raadslid Ingrid Wojtal uit, „en ook meldingen van mensen dat ze in vakanties geen vervangende huishoudelijke hulp kregen." Aankaarten Met het meldpunt wil de partij een beter inzicht krijgen in zorgklach ten en die zo nodig aankaarten bij de verantwoordelijk wethouder. Wojtal: „En we kunnen mensen verwijzen naar de juiste persoon die hen kan helpen." Wat betreft de afschaffing van de bijdrage eigen vervoer merkt Wojtal op dat 'iedereen over één kam is geschoren'. Een individuele benadering was volgens haar beter geweest. IN DE REGIO Tijdloos rocken Bar-strijd barst los Opfriscursus Frans Wilgen knotten MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 3 februari 2017 Lang overleg zit sporthal in de weg Er zit nog geen schot in het overleg tussen Roompot Vakan ties en de gemeente Sluis over sporthal Scheldeveste in Bres- kens. Ondertussen sporten clubs in een gedateerd gebouw. Sophie Stockman Breskens -Mare Volleman, woordvoerder Roompot Jeffrey Kutterink Goes Mensen met klachten over de zorg in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) en de Geestelijke gezondheidszorg (Ggz) kunnen sinds deze week in Terneuzen bij een meldpunt terecht. Harmen van der Werf Terneuzen Het meldpunt is te bereiken via meldpunt-wmo-ggz-ST@outlook. com. Ook komen er twee spreek uren, 25 februari en 25 maart van 10.00 tot 11.30 uur in het Rivieren huis aan de IJsselstraat 3. SINTJANSTEEN Café Lazarus in Sint Jansteen houdt morgenavond, za terdag, een tijdloze rock-party met rocknummers uit de 'prehistorie' tot nu. Toegang is gratis, start om 21.30 uur, leeftijd 16+. KLOOSTERZANDE De eerste vrienden groep doet van avond, vrijdag, in café De Klaroen in Kloosterzande een gooi naar de eretitel het beste bar-team van 2017. 'Klooster zingt Hazes' is het thema dat Bart Neve, Steven de Smit en Gyon en Davey de Bakker hebben gekozen. Aanvang 21.00 uur. Nog drie bar-wed- strijden volgen, 17 februari, 10 en 24 maart. TERNEUZEN Je Franse taalken nis opfrissen voor vakantie in Frank rijk, het kan vanaf 15 februari bij de Zeeuwse Volksuni versiteit in Terneu zen, bij Toonbeeld aan de Bellamy- straat. De cursus omvat acht lessen van an derhalf uur. Aan melden kan tot 9 februari via 0118- 634800. BRESKENS Wie zin heeft de handen uit de mou wen te steken in de natuur, kan morgen vanaf 9.00 uur te recht aan de Gole- poldersedijk 1 bij Breskens om wil gen te knotten. Meer informatie: Gerard van Daele (0117-301835) en Sjaak Herman (0117-461744). AXEL Gregorius- centrum, 14.00 uur: Bingo; 19.00 uur: Jeugdsoos Downtown; BIERVLIET Dorps huis, 11.00 uur: Taiji/Qigong; CLINGE Zaal Mal- pertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten, wandelen; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo, koersbal; Binnen deur, 10.00 uur: Wandelclub; Bar de Klaroen, 21.00- uur: Klooster zingt Hazes; SAS VAN GENT De Statie, 18.45 uur: Jeugdschaken; De Reseda, 19.00- 21.00 uur: Inschrij ven carnavalsop tocht Sas van Gent; SLUIS Grote Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL Meulen- gat, 9.30 uur: Taiji/ Qigong; 13.30 uur: Biljarten; TERHOLE Kantine VV Terhole, 19.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN Win kelcentrum Zuid polder, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Soos; Rivierenhuis, 13.30 uur: Taiji be ginners, Qigong ge vorderden; 14.30 uur: Taiji gevorder den, Qigong begin ners; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; Scheldetheater, 20.00 uur: Hair de musical (Let's The Sunshine In); Porgy& Bess, 20.30 uur: Carter Samp son en Dan Martin, rootsmuziek uit Oklahoma. GITAARGEWELD OOSTBURG De vijf bands die morgen het podium van The Lane in Oostburg betreden, hebben geen genade voor de trommelvliezen. Dat is geen waarschuwing maar juist een belofte van de organisatie van Kashfest Hardcore Edition. De vierde editie van het metalevenement wordt volgens Kashfest één van de hardste tot nu toe. Hamerhaai, Blood of Kings, Fists of Time en None Shall Fall treden op. Manu Ar- mata sluit de avond af. Entree bedraagt 5 euro en de eerste band begint om 20.00 uur. archieffoto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73